Ad image

Netflix jest teraz jeszcze większy. Te dane zdumiewają

Łukasz Mendak
2 min czytania

Z ostatniej chwili

W pierwszym kwartale 2024 roku Netflix powiększył swoją bazę o imponujące 9,3 milionów nowych subskrybentów.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Netflix zamknął kwartał z łączną liczbą 269,6 milionów klientów na całym świecie. Ta znacząca zwyżka o 16% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku świadczy o niesłabnącej popularności platformy streamingowej. Równolegle przychody Netfliksa wzrosły niemal o 15% rok do roku, osiągając zawrotną kwotę 9,4 miliarda dolarów trzy miesiące.

Katalog, rekomendacje, zasięg i fani

Imponujące wyniki finansowe obejmowały zysk netto na poziomie 2,3 miliarda dolarów, co stanowi kolejny sukces giganta branży rozrywki strumieniowej. W liście do akcjonariuszy firma podkreśliła swoje kluczowe atuty: “Wypracowaliśmy trudną do skopiowania kombinację atrybutów, na którą składają się bogaty katalog treści, precyzyjne rekomendacje, ogromny zasięg i lojalni, zaangażowani fani. To prowadzi do zdrowego zaangażowania użytkowników na platformie Netflix”. Dodano: “Nieustanna poprawa w tych newralgicznych obszarach to najlepsza droga do utrzymania satysfakcji naszych subskrybentów i zapewnienia dalszego rozwoju naszego biznesu”.

Reklamy dźwignią Netflixa

Warto zauważyć, że plany z reklamami cieszą się rosnącym zainteresowaniem, odnotowując 65% wzrost liczby subskrypcji w porównaniu z poprzednim kwartałem. Na rynkach, gdzie są one dostępne, stanowią one już 40% nowych rejestracji.

Zmiana strategii

W 2025 roku Netflix planuje zmianę strategii w zakresie raportowania wyników. Firma zaprzestanie publikowania danych o liczbie subskrybentów, koncentrując się na przychodach, marżach operacyjnych i wskaźnikach zaangażowania jako kluczowych miernikach. “Na początku naszej działalności, gdy osiągaliśmy niewielkie przychody i zyski, wzrost liczby członków był silnym sygnałem naszego potencjału na przyszłość” – wyjaśniono. “Obecnie jednak generujemy już bardzo znaczące zyski i przepływy pieniężne. Rozwijamy też nowe źródła przychodów, jak reklamy i dodatkowe funkcje dla użytkowników, więc subskrypcje stanowią tylko jeden z elementów naszego wzrostu. Ponadto, oferując zróżnicowane cenowo plany w zależności od rynku, każda nowa płatna subskrypcja ma odmienny wpływ biznesowy. Dlatego w 2023 roku zrezygnowaliśmy z publikowania kwartalnych prognoz liczby płatnych subskrypcji, a począwszy od wyników za I kwartał 2025 r., nie będziemy już podawać kwartalnej liczby subskrypcji ani średniego przychodu na użytkownika”.

Netflix zarabia blisko 7 dolarów mniej na użytkowniku w Europie w porównaniu z USA

Analizując wyniki w podziale na regiony, w Ameryce Północnej (USA i Kanada) Netflix wygenerował 4,2 miliardy dolarów przychodów przy przychodzie na użytkownika na poziomie 17,30 dolarów. Liczba subskrybentów wzrosła tam o 2,53 miliony do 82,66 miliony. W regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) przybyło 2,92 miliony członków, co podniosło łączną liczbę do 91,73 milionów, przy przychodach nieco poniżej 3 miliardów dolarów i przychodzie na użytkownika 10,92 dolarów. Na koniec kwartału w Ameryce Łacińskiej Netflix miał 47,72 milionów subskrybentów (wzrost o 1,72 milion), przychody nieco poniżej 1,2 miliarda dolarów i przychód na użytkownika 8,29 dolarów. W Azji i regionie Pacyfiku przybyło 2,16 miliony klientów, co dało łącznie 47,5 milionów, przy przychodach 1,02 miliarda USD i przychodzie na użytkownika wynoszącym zaledwie 7,35 dolarów.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Tak

Nie

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x