The Boys sezon 4

Milion Rosjan pozywa Netflix, który skazał ich na powtórki filmów o niedźwiedziach

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Nikogo na poważnie nie interesuje ujadanie Rosjan na Netflix. Większości tego narodu życzymy, aby do końca życia oglądali filmy o pijanych, tańczących niedźwiedziach. Jednak warto odnotować ich żenujące pojękiwania na rzeczywistość w ramach stwierdzenia, że dobrze im tak.

W Rosji ma zostać wniesiony pozew przeciwko Netflixowi. Tamtejsi subskrybenci serwisu są rozgniewani faktem, że usługa wycofała się z ich kraju. Smutni i wykrzykujący brzydkie słowa w kierunku serwisu ruscy domagają się od firmy 60 milionów rubli, co w przeliczeniu na dolary wynosi obecnie 729 tysięcy dolarów.

avatars 000530265396 0wf97e
Podobno Putin swe męstwo budował między innymi na kopulowaniu z wielką niedźwiedzicą, którą przeleciał Sojuzem

Kancelaria prawna Chernyshov, Lukoyanov i Partnerzy reprezentująca (rzekomo) milion subskrybentów Netflixa wniosła pozew do Sądu Okręgowego w Moskwie. W kancelarii najpewniej wyjątkowo się nudzą, gdyż uczyniono Netflixowi zarzut, że firma naruszyła prawa rosyjskich użytkowników, jednostronnie odmawiając dalszego świadczenia usług na terenie ich kraju.

- Reklama -
Ad image

W przeliczeniu na jednego widza wychodzi, iż Netflix miałby zapłacić po 60 rubli na głowę, co daje jakieś 3,11 zł. Trzeba przyznać, że Rosjanie to nie tylko małostkowa hołota, ale również są zaskakująco tani. Z takim podejściem jeszcze przez wiele pokoleń nie poznają wygody, jaką daje kanalizacja.

Netflix wycofał się z Rosji w ramach solidaryzowania się z napadniętą przez Rosjan Ukrainą. Nastąpiło to niedługo po tym, gdy firma wstrzymała produkcję i zakupy licencji w tym pogrążonym w śniegu, wódce i urojeniach kraju.

middle011 edited
Chociaż w Rosji nie można być pewnym wielu rzeczy, to jest kilka stałych, jak przemoc domowa i niedźwiedzie

Serwis już wcześniej miał problemy w Rosji. Najpierw była kwestia “promowania” treści LGBT+. Niedługo po rozpoczęciu zbrodniczego napadu na Ukrainę serwis nie miał zamiaru pokazywać rosyjskiej propagandy, chociaż teoretycznie obligowało go do tego lokalne prawo.

17265168 1342274569151873 2405074372866646597 n
Plotka głosi, że rosyjskie niedźwiedzie są niezależne i nieśmiertelne

A jeśli to się nie uda, to ostatecznie tamtejszym widzom pozostaje Bollywood i filmy o superbohaterskich niedźwiedziach. Czego z całego serca im życzę.

Biada tym firmom, które nie mają ochoty prowadzić już biznesów w Rosji. Ich śladem pójdą kancelarie prawne, które pogrożą palcem sędziego w moskiewskim sądzie. Straszne!

Dla Netflixa pozwy sądowe to nie pierwszyzna. Firma ciągle męczy się z nieprzyjemnościami, które są pokłosiem filmu “Ślicznotki”. Inny pozew wypłyną w związku z serialem “Jak nas widzą”. Przy okazji “Stranger Things” kilka razy twórców straszono sądem. Serwis okazał się również solą w oku pewnego Polaka, drugoplanowego bohatera dokumentu “Oszust z Tindera”.

origin
Rosjanie mają nawet film superbohaterski z niedźwiedziem udającym człowieka albo człowiekiem udającym niedźwiedzia

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz