chrome netflix
Netflix i Google Chrome bardzo się lubią | Netflix, Google
in ,

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Netflix z tymi 10 rozszerzeniami do Google Chrome będzie jeszcze lepszy

Część z nas wybiera oglądanie Netflixa na najpopularniejszej przeglądarce we wszechświecie, jaką jest bez cienia wątpliwości Google Chrome. Korzysta z niej około 60% użytkowników komputerów. Sporo.

Oglądamy w ten sposób filmy i seriale, pomimo że niesie to z sobą pewne ograniczenie, jakim jest fakt, iż możemy odtwarzać materiały maksymalnie w rozdzielczości 720p. Podobnie jest w przypadku Firefoxa i Opery. Korzystając z Safari lub Internet Explorera, możecie liczyć na 1080p. Za to użytkownicy przeglądarki Edge mogą cieszyć się wszystkimi niesamowitościami, jakie oferuje 4K.

Przeczytaj także: Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce za darmo na komputerze i telefonie

Niezbyt to budujące, prawda? Chrome ma jednak jedną zasadniczą przewagę nad innymi przeglądarkami. Multum rozszerzeń sprawiających, że nasze doświadczenie obcowania z Netflixem jest jeszcze lepsze. Przynajmniej teoretycznie.

Niektóre wtyczki są płatne, chociaż część z nich oferuje takie same funkcjonalności, co rozwiązania darmowe. Inne działają słabo, a niektóre wcale. Część z nich się dubluje. I co najważniejsze, nie wszystkie dodatki do przeglądarki są potrzebne. Dobierajcie je ostrożnie, bo każda w mniejszym lub większym stopniu obciąża Wasze komputery.

Wybrałem spośród nich dziesięć, które uważam za najciekawsze.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

#1 Floating Player – Netflix w wyskakującym okienku

Floating Player

Oglądanie filmów w wyskakującym okienku jest jedną z najważniejszych rzeczy, jaką powinien oferować każdy porządny player. Niestety większość, a właściwie żaden z mi znanych nie pozwala cieszyć się taką funkcjonalnością.

Od dłuższego czasu korzystam ze świetnego rozszerzenia Open in Floating for YouTube. Jednak istnieje podobne rozwiązanie dla Netflixa. Właściwie nie tylko, bo Floating Player pozwala na oglądanie w okienku filmów we wspomnianych serwisach, a także na Facebooku, Twitchu i wielu innych.

To niebywale wpływa na poprawę konsumowania treści, jeśli na co dzień działacie na wielu oknach lub kilku monitorach. I przede wszystkim, jeśli lubicie w ten sposób śledzić wideo. Brakuje tylko możliwości przypinania okna nad innymi.

Floating Player w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#2 Super Netflix – jeszcze więcej opcji

Super Netflix

Super Netflix znają chyba wszyscy, którzy interesowali się tego typu rozszerzeniami. Oferuje szereg dodatkowych funkcji. I niektóre z nich są faktycznie super.

Wtyczka pozwala nie tylko na załadowanie własnych napisów, ale również ręczną zmianę serwera i przepustowości odtwarzanego wideo. Sprawdzicie dzięki niej specyficzne dane o materiale. Zmienicie kolorystykę (Super Netflix oferuje pięć trybów: standardowy, jasny, jaśniejszy, nocny, późnonocny oraz czarno-biały). Ukrywa także spoilery - opisy odcinków i grafiki wiodące. Pozwala na kontrolowanie dźwięku za pomocą kółka myszki. Dodaje również szybkie przewijanie - 10 sekund do przodu i do tyłu.

Super Netflix w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#3 Substital – koniec problemu z napisami zagranicą

Substital

Nie mają końca narzekania mojego znajomego, który ciągle płacze, że mieszkając w Wielkiej Brytanii, nie ma dostępu do rodzimych napisów na Netflixie. Dlatego śpieszę z pomocą emigrantom.

Substital to prosta w obsłudze wyszukiwarka, dzięki której będziecie mogli dodać zewnętrzne napisy z poziomu oglądanego filmu. Nawet jeśli nie znajdują się one w bazie, to możecie wrzucić własne w formacie .SRT, a rozszerzenie zajmie się nałożeniem ich na ekran. Działa również z YouTubem, Dailymotion, Vimeo i kilkoma innymi platformami oferującymi materiały wideo.

Substital w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#4 Netflix Plus Plus – oceny z IMDB, Rotten Tomatoes i Metacritic

Netflix Plus Plus ++

Oceny są dla mnie ważne. Jednak sugerowanie się wyłącznie serwisami pokroju IMDB czy Filmwebu to nietrafiony pomysł. Jednocześnie wiem, iż jeśli coś ma notę w okolicach 3/10 to uwierzcie, lepiej takie wynalazki omijać z daleka. Niemniej, lubię mieć szerszą perspektywę. Dlatego często odwiedzam Rotten Tomatoes i przede wszystkim Metacritic. Rozszerzenie Netflix Plus Plus nieco skraca takie wędrówki, bo już z poziomu wizytówki widowiska wyświetla oceny ze wszystkich wymienionych, nie wliczając Filmwebu (zainteresowanych odsyłam do Film scores for Netflix, czyli rozszerzenia współpracującego z rodzimym portalem).

Netflix Plus Plus
Rozszerzenie Netflix Plus Plus nie radzi sobie z naszymi tytułami | Zrzut ekranu

Właściwie to skracało tę drogę. Żeby cieszyć się pełną funkcjonalnością, trzeba zmienić w ustawieniach preferowany język na angielski. A że z dziewczyną współdzielę konto, to nie chciałem jej psuć zabawy. Szkoda, bo Netflix Plus Plus jest wart polecenia.

Netflix Plus Plus na Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#5 Showgoers for Netflix – Oglądaj Netflix z przyjaciółmi

showgoers for netflix

Używacie rozszerzenia Netflix Party? Porzućcie je czym prędzej. Showgoers for Netflix to jedyne czego Wam potrzeba, jeśli macie ochotę na filmy i seriale ze znajomymi, którzy akurat nie mogą wpaść na wspólne oglądanie. Rozszerzenie pozwala na stworzenie zsynchronizowanego seansu dla wielu użytkowników.

Wygląda to tak, że z poziomu oglądanej pozycji generujesz specjalny link, który przesyłasz znajomym, z którymi chcesz ją obejrzeć. Możesz również szybko udostępnić taki odnośnik na Twitterze czy Facebooku. Od założyciela kanału zależy, jakie uprawnienia będą mieli inni użytkownicy. Możesz pozwolić im pauzować i przewijać materiał lub przypisać taką opcję wyłącznie sobie. Istnieje również możliwość tworzenia otwartych kanałów. Dzięki czemu każdy, kto wejdzie na specjalną podstronę serwisu Showgoers, będzie mógł dołączyć się do imprezy.

Jednak to nie wszystko. Rozszerzenie oferuje również tekstowy chat grupowy. Od siebie dodam, że fajnie byłoby, gdyby stworzono aplikację mobilną do obsługi chatu. Pisanie na laptopie nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno rozprasza, co robi tę funkcjonalność zbyteczną. O wiele lepiej w tym czasie korzystać z komunikatorów oferujących rozmowy grupowe. Jeśli już musicie, bo kto lubi prowadzić tyrady słowne podczas oglądania. Ja na pewno nie.

Showgoers for Netflix w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#6 JoinFlix – Netflix wprost z IMDB i Filmwebu

JoinFlix

Polskie rozszerzenie, które oferuje prostą, ale cholernie pożyteczną rzecz. Często jest tak, że przeglądacie IMDB i Filmweb, a kiedy jakiś film Was zainteresuje, zaczynacie sprawdzać, czy znajduje się w ofercie Netflixa. Rozszerzenie JoinFlix robi to za Was, tworząc specjalną ikonkę na stronie filmu lub serialu, informującą, czy przeglądana pozycja jest dostępna w bazie Netflixa w Polsce.

Nie działa to w przypadku produkcji, które w bazach filmowych mają inne tytuły niż na Netflixie. Dlatego odpada koreański Stranger, który ma więcej nazw niż ja skarpetek.

Miło byłoby, gdyby rozszerzenie współpracowało również z innymi streamingami. Niestety fakt, iż twórcy korzystają z UNOGS, raczej tego nie zapowiada. Ponadto polecam wyłączenie blokowania reklamy na Filmwebie i IMDB, gdyż z włączonym blokerem JoinFlix nie działa poprawnie.

JoinFlix w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#7 Netflix Autoplayer – teraz możesz spokojnie zasnąć

netflix autoplayer

Z ostatnim dodatkiem miałem problem, bo chociaż założyłem sobie, iż zaprezentuję tylko 10, to znalazłoby się jeszcze kilka wartych uwagi. Do tematu na pewno kiedyś wrócę. Tymczasem Netflix Autoplayer jest jednym z tych narzędzi, które znacząco wpływa na jakość netflixowego życia.

Wtyczka pozwala na wyłączenie komputera po ustalonym czasie lub wybranej liczbie odcinków. Jest to nieocenione w przypadku osób mających tendencję do zasypiania podczas oglądania.

Aby rozszerzenie działało poprawnie, trzeba pobrać plik install.bat, który znajduje się w dolnym polu okna wtyczki. Należy go uruchomić, celem dodania wpisów do rejestru. Bez tego Netflix Autoplayer nie będzie działał prawidłowo.

Netflix Autoplayer w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#8 FindFlix – odkrywamy ukryte kategorie Netflixa

FindFlix

Rozszerzeń oferujących dostęp do ukrytych kategorii Netflixa jest co najmniej kilkanaście. Według mnie najbogatszym rozwiązaniem jest FindFlix, oferujący ponad 7 tys. działów! Dla wygody użytkownika wtyczka została uzbrojona w wyszukiwarkę.

Czego brakuje? Może nie tyle brakuje, co nie obraziłbym się, gdyby menu wtyczki zaimplementowano z poziomu Netflixa, a nie paska rozszerzeń (jeśli bardzo ci to przeszkadza, alternatywą może być Reveal for Netflix). FindFlix nie oferuje również oznaczania ulubionych kategorii.

FindFlix w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#9 Flix Plus by Lifehacker – kolejny zestaw dodatków

Flix Plus by Lifehacker

Flix Plus by Lifehacker to kolejny kombajn, który pozwala ukrywać wybrane sekcje i zarządzać wizytówkami filmów i seriali. Daje również możliwość konfiguracji skrótów klawiszowych, dzięki czemu będziecie mogli wygodnie zarządzać Netflixem za pomocą klawiatury. Ukryjecie z nim potencjalne spoilery i dodacie linki do stron zawierających szczegóły danej pozycji (IMDB, Metacritic, Rotten Tomatoes, Wikipedia, YouTube, Google i Amazon).

Ponadto możecie szerzej zarządzać watchlistą. Uporządkujecie ją, dodacie notatki oraz zostaniecie poinformowani, kiedy oczekujące widowiska zostaną z Netflixa usunięte. A to tylko część możliwości, które ta sprytna wtyczka oferuje.

Flix Plus by Lifehacker w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

#10 Video Adjust for Netflix – dostosuj kolory

Video Adjust for Netflix

Proste, ale jednocześnie bardzo pożyteczne rozszerzenie, które pozwala szybko i sprawnie zarządzać kolorami. Do dyspozycji mamy trzy podstawowe tryby (zwykły, wzmocniony i prezentujący oglądany materiał w odcieniach szarości) oraz własny. Wtyczka Video Adjust for Netflix pozwala dostosowywać jasność, nasycenie i kontrast każdego z nich.

Video Adjust for Netflix w Google Chrome Web Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Sweet, Sweet Lonely Girl (2016)
4/10

Sweet, Sweet Lonely Girl – horror o lesbijce ze wsi

To (2017) film
8/10

“To” (2017) – recenzja filmu