Netflix sygnet
in

Metoda na Netflixa – uważajcie na nowy emailowy scam

Czujcie się ostrzeżeni abonenci Netflixa. Pojawiła się nowa metoda na wyłudzenie Waszych danych. Metoda na Netflixa.

Uważajcie na adres email [email protected] oraz podobne. Abonenci Netflixa (i pewnie nie tylko) dostają z niego informację, iż ich konta zostały zawieszone z powodu problemu z płatnością. Są kierowani do fałszywej strony, gdzie wymaga się od nich ponownego uzupełnienia danych.

Pamiętajcie, by nie podawać informacji na stronach i w aplikacjach innych niż oficjalne kanały płatności Netflixa.

Dear User, We’re having some trouble with your current billing information. We’ll try again. But in the meantime you may want to update your payment details. During the next login process, you will be required to provide some informations like (billing info, phone number, payment info) – brzmi teść emaila o temacie Account Disabled!.

Firma z Los Gatos ma ponad 100 mln abonentów, którzy są łakomym kąskiem dla oszustów. Dlatego uważajcie na korespondencję, którą czytacie każdego dnia. Nie tylko od Netflixa, bo ta metoda jest jedną z wielu.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Sabrina, nastoletnia czarownica

Sabrina, nastoletnia czarownica przyprawi Was o dreszcze w telewizji

Morderstwo w Orient Expressie 2017

Morderstwo w Orient Expressie z drugim, całkiem niezłym zwiastunem