The Boys sezon 4

Netflix zapowiada Schody – jeden z najlepszych dokumentalnych seriali kryminalnych w dziejach

Dariusz Filipek
2 min czytania
Michael Peterson, niechlubny bohater Schodów w celi (Netflix)

Z ostatniej chwili

Mam niezwykle dobrą wiadomość dla abonentów Netflixa. Serwis zaprezentuje naszym widzom jeden z najznakomitszych dokumentalnych seriali kryminalnych w dziejach. Takim trzeba uznać serial Schody, który obok Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta oraz Making a Murderer, najlepiej pokazuje siłę odcinkowej dokumentalistyki skupiającej się na sprawach mrożących krew w żyłach.

To straszne, bo Schody traktują o śmierci kobiety, ale nie wyobrażacie sobie, ile miałem zabawy i ile emocji dostarczył mi ten serial. Kilka lat temu miał wypełnić pustkę po widowisku traktującym o zbrodniach Roberta Dursta oraz mataczeniu przy sprawie Stevena Avery’ego. Nie spodziewałem się po nim zbyt wiele, aczkolwiek zaskoczył mnie niesamowicie pozytywnie.

- Reklama -
Ad image

Schody – sezon 1 – przedpremierowa recenzja kryminalnego serialu dokumentalnego Netflixa

Schody to pełna zwrotów akcji, zahaczająca o reality tv, niezwykle dramatyczna opowieść o oskarżeniu Michaela Petersona o zabójstwo jego żony Kathleen, którą policja znalazła martwą na tytułowych schodach. Francuski reżyser Jean-Xavier de Lestrada nie tylko prezentuje materiały archiwalne, ale przez cały proces wręcz mieszka z oskarżonym. Ponadto podąża z kamerą na salę sądową, a także śledzi działania policji i prokuratury oraz rodziny Petersona i jego obrony. Tym samym stworzył niesamowite widowisko, jakiego telewizja nigdy wcześniej, ani nigdy później nie była świadkiem. Produkcja jest przepełniona emocjami i cholernie drobiazgowa. Ogląda się to lepiej niż niejeden fabularny kryminał.

Nie jestem pewien, w jakiej formie obejrzymy Schody. Dokument Lestrady miał premierę w 2004 roku – 3 lata po tragicznym zajściu. 9 lat później reżyser zaprezentował światu filmową kontynuację w postaci Schodów II: Ostatnia szansa. Przed momentem wysłałem pytanie do Netflixa o to, czy serial będzie zawierał kontynuację i czy zostanie w jakikolwiek sposób poddany edycji. Jeśli wszystko zostanie po staremu, to szykujcie się na wypełnioną ochami i achami recenzję przedpremierową. Bo o Schodach warto wiedzieć więcej, aby nabrać pewności, że produkcji warto poświęcić cenny czas. Premiera już 8 czerwca.

Schody w serwisie Netflix

Źródło: YouTube – Netflix Polska

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz