serial schody netflix schody serial
Michael Peterson, niechlubny bohater Schodów w celi (Netflix)
in

SUPER!SUPER!

Netflix zapowiada Schody – jeden z najlepszych dokumentalnych seriali kryminalnych w dziejach

Mam niezwykle dobrą wiadomość dla abonentów Netflixa. Serwis zaprezentuje naszym widzom jeden z najznakomitszych dokumentalnych seriali kryminalnych w dziejach. Takim trzeba uznać serial Schody, który obok Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta oraz Making a Murderer, najlepiej pokazuje siłę odcinkowej dokumentalistyki skupiającej się na sprawach mrożących krew w żyłach.

To straszne, bo Schody traktują o śmierci kobiety, ale nie wyobrażacie sobie, ile miałem zabawy i ile emocji dostarczył mi ten serial. Kilka lat temu miał wypełnić pustkę po widowisku traktującym o zbrodniach Roberta Dursta oraz mataczeniu przy sprawie Stevena Avery’ego. Nie spodziewałem się po nim zbyt wiele, aczkolwiek zaskoczył mnie niesamowicie pozytywnie.

Schody – sezon 1 – przedpremierowa recenzja kryminalnego serialu dokumentalnego Netflixa

Schody to pełna zwrotów akcji, zahaczająca o reality tv, niezwykle dramatyczna opowieść o oskarżeniu Michaela Petersona o zabójstwo jego żony Kathleen, którą policja znalazła martwą na tytułowych schodach. Francuski reżyser Jean-Xavier de Lestrada nie tylko prezentuje materiały archiwalne, ale przez cały proces wręcz mieszka z oskarżonym. Ponadto podąża z kamerą na salę sądową, a także śledzi działania policji i prokuratury oraz rodziny Petersona i jego obrony. Tym samym stworzył niesamowite widowisko, jakiego telewizja nigdy wcześniej, ani nigdy później nie była świadkiem. Produkcja jest przepełniona emocjami i cholernie drobiazgowa. Ogląda się to lepiej niż niejeden fabularny kryminał.

Nie jestem pewien, w jakiej formie obejrzymy Schody. Dokument Lestrady miał premierę w 2004 roku – 3 lata po tragicznym zajściu. 9 lat później reżyser zaprezentował światu filmową kontynuację w postaci Schodów II: Ostatnia szansa. Przed momentem wysłałem pytanie do Netflixa o to, czy serial będzie zawierał kontynuację i czy zostanie w jakikolwiek sposób poddany edycji. Jeśli wszystko zostanie po staremu, to szykujcie się na wypełnioną ochami i achami recenzję przedpremierową. Bo o Schodach warto wiedzieć więcej, aby nabrać pewności, że produkcji warto poświęcić cenny czas. Premiera już 8 czerwca.

Schody w serwisie Netflix

Źródło: YouTube – Netflix Polska

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

deadpool 2 recenzja
7/10

Deadpool 2 – recenzja filmu na podstawie komiksów Marvela

watchmen obsada watchmen serial watchmen hbo strażnicy hbo

Poznaliśmy obsadę serialu Watchmen. HBO postawiło na świetnych aktorów