the rain netflix serial dania 2018 deszcz
Kadr z serialu Netflixa The Rain
in

SUPER!SUPER!

Zwiastun serialu The Rain, czyli Netflix przeraża po duńsku

Pierwszy zwiastun serialu Netflixa The Rain zapowiada ciekawe widowisko. Jeśli jesteście fanami mrocznych rzeczy w stylu Dark i nie robi Wam przykrości obserwowanie świata pogrążonego w apokalipsie, powinniście się zainteresować tą produkcją.

Serial opowiada o Simon i Rasmusie, którzy zostali zamknięci przez ojca w bunkrze. Mężczyzna w ten sposób chciał ochronić dzieci przed tajemniczym wirusem przenoszonym przez deszcz, który pozbawił życia niemal całą populację Skandynawii. Jednak ojciec nigdy nie wrócił, więc duńskie rodzeństwo po sześciu latach postanawia opuścić schron, w którym przetrwali epidemię. Niedługo po tym trafiają na inną grupkę ocalałych i odkrywają przerażającą prawdę o losach ludzkości. Niczym dzieci we mgle szukają śladów życia w świecie bez norm społecznych i prawa. Podczas walki o przetrwanie w tym niebezpiecznym świecie, odkrywają miłość, zazdrość i przechodzą bóle okresu dojrzewania. Jednak to wciąż trywialne problemy, gdyż morderczy wirus ciągle wisi nad głowami naszych bohaterów.

Przyznaję, że nie do końca spodziewałem się tego, co Netflix pokazał nam w zapowiedzi. Zamiast oszczędnego w środkach serialu o przetrwaniu, mamy coś w stylu The Walking Dead, tyle że bez krwiożerczych zombie – nieumarłych zastąpił tytułowy deszcz. Z tym że The Rain zapowiadane jest jako serial mroczny i przerażający, ale skierowany do nastolatków i o młodych ludziach opowiada. Co wcale nie musi wyjść produkcji na złe. Najważniejsze jest to, iż zwiastun mnie zaintrygował i po jego obejrzeniu mam ochotę zobaczyć również serial. I oto chodziło.

Jak będzie, przekonamy się już niedługo. The Rain zadebiutuje na Netfliksie 4 maja. Będzie miał 8 odcinków. Za produkcję odpowiada między innymi Jannik Tai Mosholt, który współtworzył bardzo fajny polityczny dramat Rząd (oryginalnie Borgen) oraz Lars Simonsen, który maczał palce w nie gorszym Moście nad Sundem.

The Rain na Netfliksie

Źródło: YouTube

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

sharp objects hbo ostre przedmioty 2018

Sharp Objects – sprawdź zwiastun serialowego dreszczowca HBO

gif venom film zwiastun trailer wygląd data premiery kiedy 2018

Venom dostał kolejny, lepszy zwiastun