netflix top 5 seriali
in , ,

TOP 5 seriali na Netflixie

Netflix ma znaczącą przewagę nad innymi serwisami z serialami i filmami. Wielkość bazy Netflixa znacząco przewyższa bazy innych portali streamingowych funkcjonujących na zasadzie abonamentu. Mnogość tytułów przyciąga wielu użytkowników, ponieważ ludziom łatwiej jest tam znaleźć coś dla siebie. Mało kto chce opłacać wiele subskrypcji, dlatego przeważnie decydujemy się na jedną, oferującą największą różnorodność. Co najchętniej ogląda się na Netflixie?

Poskromienie złośnicy

Na pierwszym miejscu znalazła się nowość, a w dodatku polska nowość. Jest nią film kręcony nad Dunajcem, czyli na przepięknym Podhalu. Opowiada historię naukowczyni, która postanawia zmienić swoje życie i wyjechać na południe Polski. Jedną z gwiazd grającą w tej komedii romantycznej jest Sławomir, czyli znany piosenkarz disco polo (autor piosenki „Miłość w Zakopanem”). Akcja filmu toczy się wokół sporu głównej bohaterki, (granej przez Magdalenę Lamparską) z jej bratem.

Anatomia skandalu

Na drugim miejscu uplasował się thriller psychologiczny pt. ,,Anatomia skandalu”. Główną rolę w tej amerykańskiej produkcji zagrała Sienna Miller, znana m.in. ze ,,Snajpera”. Serial skupia się na życiach brytyjskich elit, pełnych skandali politycznych i towarzyskich. Losy żony wpływowego polityka zmieniają się o 180 stopni, kiedy na jaw wychodzą tajemnice jej ukochanego.

Gierek

Kolejna polska produkcja w TOP 5 na Netflixie. Główną rolę zagrał Michał Koterski, gwiazda takich filmów jak: „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy „7 uczuć”. Akcja dotyczy historii życia Gierka, a dokładniej Edwarda Gierka, czyli pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Ludowej. Film budzi wiele kontrowersji, opinie są mocno podzielone, ale zdecydowanie budzi on zainteresowanie. „Gierek” przyciągnął do kin ponad 100 tysięcy widzów. Jedną z ciekawostek jest to, że Michał Koterski musiał przytyć do tej roli aż 17 kg!

Furioza

Ci, którzy uważają, że polskie kino ma małe wzięcie mocno się zdziwią. Kolejne miejsce ponownie zajmuje polski film ,,Furioza”, stworzony przez początkującego reżysera Cypriana T. Olenckiego. Film opowiada o walce policjantki, granej przez Weronikę Książkiewicz, z przeszłością. Główna bohaterka wchodzi w układ z byłą miłością jej życia – Dawida. Składa mu propozycję nie do odrzucenia, albo zgodzi się on na bycie policyjnym informatorem i pomoże w rozbiciu grupy przestępczej, albo jego brat trafi do więzienia. Postawiony pod ścianą Dawid (grany przez Mateusza Banasiuka) ulega, przez co wpada w sam środek wojny o wpływy i pieniądze.

Dziedzice Ziemi

Ostatnie miejsce zajął mroczny, kostiumowy serial ,,Dziedzice Ziemi”, który odbiega gatunkowo od pozostałych pozycji w TOP 5 na Netflixie. Akcja serialu rozgrywa się w XVI- wiecznej Barcelonie. Główny bohater Hugo Llor, który jest zaradnym młodym mężczyzną, próbuje wyrobić sobie reputację wśród mieszkańców Barcelony. Serial skupia się również na spełnieniu tajemniczej obietnicy, złożonej przez młodzieńca rodzinie Estanyol. Ta hiszpańska produkcja powstała na podstawie kilkutomowej książki o tym samym tytule.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tani Netflix z reklamami. Tańszy pakiet

Netflix będzie tańszy. Firma wprowadzi pakiet z reklamami

netflix konto współdzielone 2022

Netflix szacuje, że ponad 100 milionów użytkowników nie płaci za dostęp do serwisu