netflix vs the world dokument o netfliksie film dokumentalny netflix
Netflix vs the World (fragment plakatu, materiał prasowy; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Netflix vs the World – dokument o Netfliksie, którego nie obejrzycie na Netfliksie

Dokument Netflix vs the World postara się odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że innowacyjną wypożyczalnię filmów przeobrażono w równie innowacyjny biznes streamingowy – największą na świecie firmę odpłatnie strumieniującą treści wideo.

Opowieść o Netfliksie, którą poznacie w Netflix vs the World to więcej dramatów niż w filmach i serialach, które serwis prezentuje swoim widzom. Film dokumentalny to historia długiej walki firmy o to, by stać się takim przedsiębiorstwem, jakim jest dziś. To również opowieść usłana katastrofami, zdradami i złamanymi sercami, ale przede wszystkim rzecz o przełomowym startupie z Doliny Krzemowej, który zmienił sposób konsumowania rozrywki.

Netflix przez przypadek wysyłał chińskie porno swoim klientom. O tym i wielu innych rzeczach dowiecie się z dokumentu Shawna Cauthena. Jednak ten film zapowiada się nie tylko na wykopalisko fun factów z życia firmy. Usłyszycie w nim współzałożyciela Netflixa Marca Randolpha oraz innych wysoko postawionych ludzi z Netflixa. Także byłych pracowników sieci wypożyczalni filmów Blockbuster, którzy na tamten czas piastowali kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwie. Wtórują im dziennikarze i specjaliści branżowi.

O sieci Blockbuster wspominam dlatego, że Netflix nie tylko zmienił świat rozrywki poprzez streaming. Zanim firma tego dokonała, przyczyniła się do upadku sieci stacjonarnych wypożyczalni filmów. Konkurencja między nimi była zażarta.

Netflix zajął się streamingiem w 2007 roku, ale startował dekadę wcześniej jako wypożyczalnia filmów DVD dostarczanych przez pocztę. Wtedy niektórzy uznawali to za niegroźne szaleństwo, ale była w nim metoda. Sam biznes funkcjonuje do dziś, ale jest ułamkiem przychodów Netflixa. Jeszcze przed zachłyśnięciem się streamingiem, firma nieledwie nadszarpnęła biznes tradycyjnych wypożyczalni. Jakkolwiek pamiętam mój zawód, kiedy próbowałem obejrzeć To nie jest kraj dla starych ludzi, który przyszedł od Netflixa totalnie porysowany.

Netflix vs the World będzie także historią o tym, jak Netflix dorobił się konkurencji w postaci takich serwisów jak Amazon Prime Video.

Jednak wcześniej film dokumentalny opowie o rewolucji, którą rozpoczął Netflix. Przypomni, co mówiło się w czasie, kiedy postanowiono tam wyprodukować serial House of CardsWydali wtedy 100 milionów dolarów na produkcję dwóch sezonów. Pokaże moment, w którym przedsiębiorstwo stało się gorącym towarem na giełdzie, przebijając wartością tradycyjne, działające od dekad firmy z segmentu rozrywkowego.

Film Netflix vs the World jest już praktycznie gotowy, ale twórcy uruchomili akcję na Kickstarterze. Chcą wypuścić końcowe widowisko dopieszczone, według własnej wizji, bez ingerencji osób z zewnątrz. Premiera dokumentu odbędzie się w 2019 roku.

Wesprzyj film dokumentalny Netflix vs the World w serwisie Kickstarter >>

[interaction id=”5bf1fea7a178343c5c88ead5″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda box office

Box office USA: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda zdobywają pierwsze miliony [16-18.11.18]

netflix i paramount pictures netflix paramount netflix

Netflix i Paramount podpisali umowę na produkcję filmów na wyłączność