netflix wiedzmin henry cavill geralt z rivii
Henry Cavill będzie Geraltem z Rivii w serialu Netflixa Wiedźmin (źródło: materiał prasowy, CD Projekt RED; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SEXYSEXY

Poznaliśmy netflixowego Wiedźmina. Henry Cavill wcieli się w Geralta z Rivii

Okazuje się, że to aktor wcielający się w Supermana będzie polował na potwory w serialu Netflixa Wiedźmin (The Witcher).

Henry Cavill wcieli się w Geralta z Rivii. Aktora zapewne świetnie kojarzycie z występów w roli Supermana, w którego wciela się od czasu Człowieka ze stali. Zanim Brytyjczyk został superbohaterem, mogliście go oglądać m.in. w Gwiezdnym pyle czy serialu Dynastia Tudorów.

Wiedźmin to jeden z najgorętszych i najmocniejszych polskich popkulturowych towarów eksportowych. Geralt zadebiutował w świetnej serii książek Andrzeja Sapkowskiego, opowiadającej o wzlotach i upadkach mutanta, który zajmuje się wybijaniem potworów za drobną opłatą.

Jednak Wiedźmin największą sławę zawdzięcza serii gier wideo produkowanych przez CD Projekt RED. Na początku wieku powstał również film, na bazie którego stworzono serial telewizyjny. Wtedy w Geralta wcielił się Michał Żebrowski. Jednak o tym epizodzie staramy się zapomnieć, gdyż widowisko zostało totalnie zjechane przez krytyków i widzów. Bohater pojawia się również często na kartach komiksów, głównie wydawanych przez amerykańską oficynę Dark Horse.

Netflix jakiś czas temu zapowiedział, iż powstanie serial opowiadający o przygodach ukochanego przez świat bohatera. Lauren Schmidt Hissrich została showrunnerką widowiska (Daredevil, The Defenders, Umbrella Academy), a reżyserię powierzono Alikowi Sakharovi (House of Cards, Gra o Tron), Alexowi Lopezowi (Luke Cage, Utopia, Daredevil, Fear The Walking Dead) oraz Charlotte Brandstrom (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona).

Pierwszy sezon Wiedźmina będzie miał 8 odcinków. Netflix nie pochwalił się jeszcze datą premiery serialu, ale ta ma odbyć się w 2019 roku.

Wiedźmin w serwisie Netflix

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

3 komentarzy

Pokaż pełną wersję artykułu - to jest widok uproszczony tekstu

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

suspiria 2018 recenzje opinie

Pierwsze oceny Suspirii są świetne, ale to nie horror dla każdego

bojack 5 bojack hordeman sezon 5

BoJack Horseman wraca z piątym sezonem. Jest zwiastun!