in

Amazon Prime Video rozwija się szybciej niż Netflix w Wielkiej Brytanii

Amazon Prime Video Netflix Wielka Brytania

Jeśli Amazon Prime Video utrzyma poziom zainteresowania w Wielkiej Brytanii, który osiąga dotychczas, to za jakiś czas może prześcignąć Netflix w liczbie abonentów.

Badania pokazują, że Amazon Prime Video jest na dobrej drodze do zdetronizowania Netflixa w Wielkiej Brytanii. Trochę szokujące, prawda? Jednak jak najbardziej prawdziwe. Według danych firmy BARB, która analizuje brytyjską branżę telewizyjną, obecnie to Amazon Prime Video jest najszybciej rozwijającą się platformą SVOD na tamtejszym rynku.

Liczba abonentów Amazon Prime Video wzrosła z 5,28 milionów z końca 2018 roku do 7,14 milionów pod koniec 2019 roku. Wpływ na to miał fakt, iż Amazon kupił prawa do transmitowania meczów Premier League, co skutkowało 35% wzrostem liczby abonentów w czwartym kwartale ubiegłego roku.

Netflix w tym samym kwartale odnotował 20% wzrost liczby abonentów. Serwis wciąż pozostaje największą usługą SVOD w Wielkiej Brytanii i dociera do 12,35 milionów gospodarstw domowych.

Baza abonencka Netflixa nadal jest dużo większa od tej, którą posiada Amazon Prime Video, ale drugi serwis przygotowuje olbrzymie armaty na najbliższe lata i prawdopodobnie największą z nich będzie serialowy Władca Pierścieni, który zapewne zachęci kolejnych widzów do wizyty w serwisie Amazonu.

Źródło: Advanced Television

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Baby Yoda maskotka zabawka funko pop! koszulka t-shirt

Baby Yoda jak żywy i na każdą kieszeń – figurki, maskotki i koszulki, które możesz kupić

walker strażnik teksasu 2020

Gwiazda serialu Z Archiwum X w nowym Strażniku Teksasu