The Boys sezon 4

Założyciel Netflixa: “Biden MUSI ustąpić” po katastrofalnej debacie!

Łukasz Mendak
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Współzałożyciel Netflixa, Reed Hastings, wstrząsnął polityczną sceną Stanów Zjednoczonych, wzywając 81-letniego prezydenta Joego Bidena do rezygnacji z ubiegania się o reelekcję.

- Reklama -
Ad image

Po fatalnym wystąpieniu Bidena w debacie 27 czerwca, przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, Reed Hastings zdecydował się kolejny raz zabrać głos w debacie politycznej.

“Biden musi ustąpić!”

W e-mailu wysłanym 3 lipca do The New York Times, Reed Hastings napisał: „Biden musi ustąpić, aby umożliwić dynamicznemu liderowi Demokratów pokonanie Trumpa i zapewnienie nam bezpieczeństwa i dobrobytu”. To zdanie wywołało burzę w mediach społecznościowych i stało się tematem numer jeden w serwisach informacyjnych!

Miliarder w akcji!

Reed Hastings i jego żona, Patty Quillin, znani są ze swojego wsparcia dla Partii Demokratycznej. Przekazywali ogromne sumy na kampanie wyborcze Baracka Obamy w 2008 i 2012 roku, Hillary Clinton w 2016 roku oraz Joe Bidena w 2020 roku. Tym razem jednak miliarder postanowił zmienić kurs i wezwać Bidena do ustąpienia!

Reed Hastings Netflix Joe Biden
Reed Hastings jest wielkim zwolennikiem zmiany kandydata partii Demokratycznej

Jednym z nazwisk, które pada w kontekście zmiany kandydata partii, jest gubernator Kalifornii, Gavin Newsom. To on może być kandydatem marzeń założyciela Netfixa. Reed Hastings w 2021 roku przeznaczył 3 miliony dolarów na kampanię mającą na wsparcie gubernatora wybranego w specjalnych wyborach odwoławczych.

Biały Dom w opałach!

Mimo wielokrotnych zapewnień Joego Bidena i jego urzędników, że prezydent nie planuje rezygnacji, nowe sondaże mówią same za siebie. Według badania Times/Siena College, aż 74% respondentów uważa Bidena za zbyt starego, aby pełnił kolejny mandat w Białym Domu. Wśród prawdopodobnych wyborców 49% powiedziało, że zagłosuje na Trumpa, w porównaniu do 43% na Bidena. Wśród zarejestrowanych wyborców różnica jest jeszcze większa – 49% dla Trumpa i 41% dla Bidena.

- Reklama -
Skazana Max serial
Joe Biden Netflix
Joe Biden ma coraz mniejsze szanse na reelekcję

Czy Biden ma szansę?

Te szokujące liczby budzą obawy wśród demokratów. Reed Hastings, który ma bliskie więzi z gubernatorem Kalifornii, Gavinem Newsomem, wspominał o nim jako o potencjalnym zastępcy Joego Bidena na Konwencji Narodowej Demokratów, która odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia w Chicago. Czy to możliwe, że Newsom przejmie stery?

gavin newsom netflix joe biden
Gavin Newsom jest potencjalny kołem ratunkowym w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych

Kto uratuje Demokratów?

Wcześniej w tym roku Mark Cuban, były większościowy właściciel Dallas Mavericks i były właściciel Magnolia Pictures, który najbardziej znany jest z programu “Shark Tank”, powiedział CNN, że jest otwarty na „sprawdzenie, czy są potencjalni zastępcy”, którzy mogliby pokonać Trumpa w listopadzie. Czy Hastings i Cuban zjednoczą siły, aby znaleźć nowego lidera Demokratów?

Mark Cuban Netflix Joe Biden
Mark Cuban również nie widzi obecnego prezydenta jako lidera

To dopiero początek!

Czy Biden ustąpi pod presją? Czy Demokraci znajdą nowego, dynamicznego lidera, który będzie w stanie pokonać Trumpa? Jedno jest pewne – polityczna scena USA jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Czekajcie na kolejne sensacyjne doniesienia tylko u nas!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz