Shogun oglądaj online serial disney

Netflix za darmo? Nie w Polsce i nie do końca

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Niemal każdy widz w Polsce chciałby korzystać z serwisu Netflix za darmo, prawda? Nasze niedoczekanie, chyba że przeprowadzicie się do Kenii.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
NETFLIX

Netflix za darmo wystartował w Kenii w ramach nowego planu mobilnego skierowanego na urządzenia działające w systemie Android. Pozwala on zupełnie za darmo oglądać ograniczoną bibliotekę produkcji serwisu. Wśród darmowych tytułów znalazły się pełne sezony wybranych seriali.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Kenia to liczny, ale biedny naród

Netflix nie mógł tam wiele zarobić, ale jest to rynek z potencjałem, którego miarą jest liczba osób zamieszkujących to afrykańskie państwo — jest ich blisko 48 milionów, czyli 10 milionów więcej niż w Polsce. Na tym kończą się podobieństwa. W Kenii jest nie tylko piekielnie gorąco, ale żyje się tam o wiele biedniej. Wyraża to PKB na osobę, które obecnie wynosi zaledwie 6’225 zł. Dla porównania w Polsce jest to 54’718 zł.

Ciężko oczekiwać, żeby w takim kraju zainteresowanie serwisem strumieniującym było zadowalające. Netflix i inne usługi, nawet przy o wiele niższych cenach, są tam najpewniej na dnie hierarchii potrzeb.

Tym samym Netflix daje użytkownikom możliwość zarejestrowania się bez konieczności podawania jakichkolwiek informacji o płatności. Rzecznik serwisu powiedział The Verge, iż jego firma po raz pierwszy zaoferowała bezpłatny dostęp do usługi. Netflix ma nadzieję, iż niektórzy widzowie, którzy skorzystają z darmowego planu, w końcu przejdą na subskrypcję odpłatną. Ma zachęcić ich to, że za darmo dano im dostęp do mniej więcej ćwierci biblioteki. Ponadto tylko na płatnych planach mogą skorzystać z Netflixa na telewizorach i laptopach.

gf Z4wy M4Tm 5Qd2 platforma hbo max 664x442 1

HBO Max w Polsce

To już oficjalne — serwis niedługo zadebiutuje w naszym kraju. Sprawdź, kiedy HBO Max pojawi się w Polsce ▶

O darmowy Netflix coraz trudniej

Wcześniej Netflix eksperymentował z dostarczaniem swoich treści za darmo. Na YouTube trafiały wybrane widowiska serwisu; od czasu do czasu pojawiają się promocje pozwalające uzyskać dostęp do usługi taniej lub za darmo przez pewien okres; ponadto przez pewien czas można było oglądać niektóre produkcje serwisu za darmo w zakładce Watch Free. Jakkolwiek zaoferowanie ćwierci biblioteki to coś, czego Netflix jeszcze nie przerabiał. To miły gest, chociaż wyłącznie dla Kenijczyków. W większości państw niedostępny jest już nawet darmowy okres próbny.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Aby korzystać z Netflixa bez jakichkolwiek ograniczeń regionalnych, warto przetestować szybką, tanią i niezawodną usługę Pure VPN, która daje dostęp do bibliotek serwisu z całego świata. Umożliwia ona również korzystanie w Polsce między innymi z serwisów Disney+, Hulu czy HBO Max. Ponadto usługa pomaga zachować bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Więcej o ofercie Pure VPN dowiecie się pod tym odnośnikiem.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x