netflix zagubieni w kosmosie lost in the space
Zupełnie nowa rodzina Robinsonów - prosto od Netflixa. Tego nei można przegapić.
in

Zagubieni w kosmosie – Netflix zapowiada nowy serial sci-fi

Historia Zagubionych w kosmosie sięga 1965 roku, kiedy to serialowa opowieść o rodzinie międzygalaktycznych kolonizatorów wylądowała na antenie stacji CBS. Później był niezbyt gorąco przyjęty film z 1998 roku. A już niedługo obejrzymy ponowne podejście do tematu. Tym razem od Netflixa.

Rodzina Robinsonów uczestniczy w niezwykle trudnej misji kolonizacji kosmosu. Wyprawę śmiałków przerywa jednak awaryjne lądowanie na odległej planecie. – Tak serial Zagubieni w kosmosie opisuje Netflix.

Produkcja zapowiada się niezwykle interesująco. Czuję tu mieszankę niebezpieczeństwa, rodzinnego dramatu i czasu wielkich odkryć. To może być naprawdę fantastyczna i wciągająca historia.

Trochę niepokoi mnie ekipa, która stoi za widowiskiem. Zack Estrin usiadł na stołku showrunnera. Znacie go z pracy nad świetnym Skazanym na śmierć, niezłej komedii The Good Guys oraz ze średniego thrillera The River i fatalnego serialu familijnego (superbohaterskiego?) Zwykła / niezwykła rodzinka. Swoje widowisko kręci do scenariusza Matta Sazama oraz Burka Sharplessa. Nie mają oni na koncie zbyt ciekawych rzeczy. Przepisali scenariusz najnowszego filmu o Power Rangers, wspólnie napisali także Draculę: Historia nieznana, Bogów Egiptu i Łowcę czarownic. Żaden z tych filmów nie rozkochał ani widzów, ani krytyków.

Na szczęście zajawka zwiastuna Zagubionych prezentuje się całkiem ciekawie i wzbudza nadzieje. Momentami miałem wrażenie, jakbym właśnie oglądał zwiastun kolejnej części gry Mass Effect. A to wbrew pozorom dobry znak.

Kiedy spojrzeć na to, jak popularne są obecnie seriale sci-fi, nie dziwię się wcale, iż firma z Los Gatos zainwestowała w odkurzenie tego klasyka. Jeśli śledzicie cotygodniowy cykl, w którym prezentuję dane firmy badawczej Parrot Analytics, to wiecie, że w tym roku najchętniej oglądamy seriale oderwane od Ziemi i ziemi. Dwa tygodnie temu na streamingu królował Star Trek: Discovery, Stranger Things, Modyfikowany węgiel oraz Czarne lustro.

Widowisko startuje 13 kwietnia, a pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków. W serialu zobaczymy Minę Sundwall jako Penny Robinson, Maxa Jenkinsa jako Willa Robinsona, Molly Parker jako Maureen Robinson, Taylora Russella jako Judy Robinson oraz Toby’ego Stephensa jako Johna Robinsona. Dużą rolę w produkcji odegra również Ignacio Serricchio i Parker Posey.

Zagubieni w kosmosie na Netfliksie

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

hbo go bez dodatkowych umów

HBO GO bez dodatkowych umów dla wszystkich już w marcu

statysta praca

Statyści nie chcą być traktowani jak bydło. Mają swoje postulaty, ale nie są jednomyślni