in

Zagubieni w kosmosie – Netflix zapowiada nowy serial sci-fi

netflix zagubieni w kosmosie lost in the space
Zupełnie nowa rodzina Robinsonów - prosto od Netflixa. Tego nei można przegapić.

Historia Zagubionych w kosmosie sięga 1965 roku, kiedy to serialowa opowieść o rodzinie międzygalaktycznych kolonizatorów wylądowała na antenie stacji CBS. Później był niezbyt gorąco przyjęty film z 1998 roku. A już niedługo obejrzymy ponowne podejście do tematu. Tym razem od Netflixa.

Rodzina Robinsonów uczestniczy w niezwykle trudnej misji kolonizacji kosmosu. Wyprawę śmiałków przerywa jednak awaryjne lądowanie na odległej planecie. – Tak serial Zagubieni w kosmosie opisuje Netflix.

Produkcja zapowiada się niezwykle interesująco. Czuję tu mieszankę niebezpieczeństwa, rodzinnego dramatu i czasu wielkich odkryć. To może być naprawdę fantastyczna i wciągająca historia.

Trochę niepokoi mnie ekipa, która stoi za widowiskiem. Zack Estrin usiadł na stołku showrunnera. Znacie go z pracy nad świetnym Skazanym na śmierć, niezłej komedii The Good Guys oraz ze średniego thrillera The River i fatalnego serialu familijnego (superbohaterskiego?) Zwykła / niezwykła rodzinka. Swoje widowisko kręci do scenariusza Matta Sazama oraz Burka Sharplessa. Nie mają oni na koncie zbyt ciekawych rzeczy. Przepisali scenariusz najnowszego filmu o Power Rangers, wspólnie napisali także Draculę: Historia nieznana, Bogów Egiptu i Łowcę czarownic. Żaden z tych filmów nie rozkochał ani widzów, ani krytyków.

Na szczęście zajawka zwiastuna Zagubionych prezentuje się całkiem ciekawie i wzbudza nadzieje. Momentami miałem wrażenie, jakbym właśnie oglądał zwiastun kolejnej części gry Mass Effect. A to wbrew pozorom dobry znak.

Kiedy spojrzeć na to, jak popularne są obecnie seriale sci-fi, nie dziwię się wcale, iż firma z Los Gatos zainwestowała w odkurzenie tego klasyka. Jeśli śledzicie cotygodniowy cykl, w którym prezentuję dane firmy badawczej Parrot Analytics, to wiecie, że w tym roku najchętniej oglądamy seriale oderwane od Ziemi i ziemi. Dwa tygodnie temu na streamingu królował Star Trek: Discovery, Stranger Things, Modyfikowany węgiel oraz Czarne lustro.

Widowisko startuje 13 kwietnia, a pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków. W serialu zobaczymy Minę Sundwall jako Penny Robinson, Maxa Jenkinsa jako Willa Robinsona, Molly Parker jako Maureen Robinson, Taylora Russella jako Judy Robinson oraz Toby’ego Stephensa jako Johna Robinsona. Dużą rolę w produkcji odegra również Ignacio Serricchio i Parker Posey.

Zagubieni w kosmosie na Netfliksie

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hbo go bez dodatkowych umów

HBO GO bez dodatkowych umów dla wszystkich już w marcu

statysta praca

Statyści nie chcą być traktowani jak bydło. Mają swoje postulaty, ale nie są jednomyślni