Luke Cage – pierwsza zajawka i oficjalna data premiery 2. sezonu

Piotr Frankowski
Piotr Frankowski 27 wyświetleń
2 min czytania
Luke Cage wraca z 2. sezonem (Netflix)

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Netflix nie daje nam chwili wytchnienia. Ten weekend spędzimy na oglądaniu długo wyczekiwanego 2. sezonu Jessiki Jones, a już pojawiła się pierwsza zajawka kontynuacji Luke’a Cage’a. Poznaliśmy również opis fabuły oraz datę premiery serialu.

Zajawka, choć krótka, mówi wiele o rozwoju protagonisty. Luke sprawia wrażenie pewnego siebie bohatera, nieunikającego wyzwań i wrogów. [spoiler]Nic dziwnego, w końcu w The Defenders został uniewinniony za zbrodnię, której nie popełnił, przez co nie musi już ukrywać swojej tożsamości. Cieszy się teraz ogromnym szacunkiem wśród policji i mieszkańców Harlemu.[/spoiler] W podobnym tonie Netflix nakreślił opis fabuły nowych przygód kuloodpornego Defendera.

Oczyszczony z podejrzeń Luke Cage zdobywa wśród mieszkańców Harlemu status prawdziwej sławy. Jego reputacja wprawdzie go wyprzedza, ale większe zainteresowanie oznacza konieczność zacieklejszej walki ze złem i zrewidowania własnych możliwości. Pojawienie się nowego, potężnego wroga sprawia, że Luke zaczyna balansować na cienkiej linii, która oddziela bohaterów od złoczyńców.

– Netflix Polska.

Dzięki powyższym słowom zakładam, że Luke Cage może stać się w końcu znanym z komiksów Bohaterem do wynajęcia. Tym bardziej że gościnnie pojawi się u jego boku Iron Fist (partnerował mu w serii komiksów Heroes for Hire). Pytanie tylko, kim będzie nowy, potężny wróg, który doprowadzi do tego, że nasz kuloodporny bohater może przekroczyć cienką linię oddzielającą go od złoczyńców.

Nie ma informacji o tym, czy Diamonback powróci. Wiemy jedynie, iż w drugim sezonie pojawi się ponownie Alfre Woodard jako Mariah Dillard oraz Theo Rossi jako Shades. Zadebiutują też dwie nowe postacie: John McIver znany jako Bushmaster, w którego wcieli się Mustafa Shakir oraz Tilda Johnson posługująca się pseudonimem Nightshade –  zagra ją Gabrielle Dennis. Ci bohaterowie również występują w komiksach w roli złoczyńców, więc prawdopodobnie przejmą pałeczkę po poprzednim antagoniście. Chyba że powrót Diamondbacka utrzymywany jest przez twórców w tajemnicy.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=KqaUvqzL3cY” align=”center”][vc_column_text]Netflix podzielił się także nowymi zdjęciami ze serialu, który wraca 22 czerwca. Na jednym z nich mamy Misty Knight w akcji. Jak doskonale widać, wyposażono ją w bioniczną rękę. W końcu nie będzie jedynie policjantką utrudniającą pracę naszemu superbohaterowi, który ciągle musiał wyciągać ją z opresji. I to mnie ogromnie cieszy.[/vc_column_text][vc_media_grid element_width=”6″ grid_id=”vc_gid:1520529686653-be1a9b6d-f273-3″ include=”30006,30007,30008,30009″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Luke Cage na Netfliksie

Źródło: CBM, YouTube – Netflix Polska[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x