in

Nic o mnie nie wiecie – nowy serial kryminalny od BBC

nic o mnie nie wiecie serial bbc imran mahmood
Nic o mnie nie wiecie

Brytyjskich seriali kryminalnych nigdy dość, więc z otwartymi rękami przywitamy serialową adaptację powieści Nic o mnie nie wiecie.

Nic o mnie nie wiecie to opowieść o młodym mężczyźnie oskarżonym o morderstwo. Dowody wobec niego są przytłaczające, ale przed mową końcową rezygnuje z adwokata, który zabronił mu mówić o pewnych rzeczach. Sam wygłasza mowę i oznajmia, że w tragedii, która go spotkała, chodzi o kobietę, którą kocha, a popadła w straszne kłopoty. Przyznaje, że zaryzykował wiele, by ją uchronić, ale jednocześnie utrzymuje, iż jest niewinny. Stwierdza, iż jeśli ma iść siedzieć, to za coś, co faktycznie zrobił. Pytaniem podstawowym pozostaje: czy jest winny?

Powieść autorstwa Imrana Mahmooda zaadaptuje dla telewizji BBC scenarzysta The Crown Tom Edge. Serial będzie miał cztery odcinki i połączy dramat sądowy, kryminał, thriller oraz znajdą się w nim elementy sensacyjne. Widowisko wyprodukują ludzie odpowiedzialni za Panią Wilson. Reżyserem Nic o mnie nie wiecie będzie Sam Masud, który wcześniej wyreżyserował film Moja ziemia.

Na tę chwilę niczego nie wiemy o obsadzie czy dacie premiery widowiska, ani o platformie lub stacji, która wypuści serial w Polsce.

Książka Nic o mnie nie wiecie jest dostępna w języku polskim na Allegro. Autor przez ponad 20 lat był adwokatem obrony w sprawach kryminalnych. Jego proza została dobrze przyjęta przez krytyków i czytelników, a Tana French, autorka Dublin Murders (recenzję serialu opartego na jej powieści możecie przeczytać na Popkulturystach), nazwała książkę Imrana Mahmooda odważną i oryginalną.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lucyfer sezon 6 netflix

Fani Lucyfera wstrzymajcie oddech, bo Netflix…

netflix marzec 2020 seriale filmy nowości premiery
8/10

Netflix marzec 2020 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości