nic o mnie nie wiecie serial bbc imran mahmood
Nic o mnie nie wiecie
in

Nic o mnie nie wiecie – nowy serial kryminalny od BBC

Brytyjskich seriali kryminalnych nigdy dość, więc z otwartymi rękami przywitamy serialową adaptację powieści Nic o mnie nie wiecie.

Nic o mnie nie wiecie to opowieść o młodym mężczyźnie oskarżonym o morderstwo. Dowody wobec niego są przytłaczające, ale przed mową końcową rezygnuje z adwokata, który zabronił mu mówić o pewnych rzeczach. Sam wygłasza mowę i oznajmia, że w tragedii, która go spotkała, chodzi o kobietę, którą kocha, a popadła w straszne kłopoty. Przyznaje, że zaryzykował wiele, by ją uchronić, ale jednocześnie utrzymuje, iż jest niewinny. Stwierdza, iż jeśli ma iść siedzieć, to za coś, co faktycznie zrobił. Pytaniem podstawowym pozostaje: czy jest winny?

Powieść autorstwa Imrana Mahmooda zaadaptuje dla telewizji BBC scenarzysta The Crown Tom Edge. Serial będzie miał cztery odcinki i połączy dramat sądowy, kryminał, thriller oraz znajdą się w nim elementy sensacyjne. Widowisko wyprodukują ludzie odpowiedzialni za Panią Wilson. Reżyserem Nic o mnie nie wiecie będzie Sam Masud, który wcześniej wyreżyserował film Moja ziemia.

Na tę chwilę niczego nie wiemy o obsadzie czy dacie premiery widowiska, ani o platformie lub stacji, która wypuści serial w Polsce.

Książka Nic o mnie nie wiecie jest dostępna w języku polskim na Allegro. Autor przez ponad 20 lat był adwokatem obrony w sprawach kryminalnych. Jego proza została dobrze przyjęta przez krytyków i czytelników, a Tana French, autorka Dublin Murders (recenzję serialu opartego na jej powieści możecie przeczytać na Popkulturystach), nazwała książkę Imrana Mahmooda odważną i oryginalną.

Źródło: Deadline

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

Lucyfer sezon 6 netflix

Fani Lucyfera wstrzymajcie oddech, bo Netflix…

netflix marzec 2020 seriale filmy nowości premiery
8/10

Netflix marzec 2020 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości