The Boys sezon 4

Nic o mnie nie wiecie – nowy serial kryminalny od BBC

Dariusz Filipek
2 min czytania
Nic o mnie nie wiecie

Z ostatniej chwili

Brytyjskich seriali kryminalnych nigdy dość, więc z otwartymi rękami przywitamy serialową adaptację powieści Nic o mnie nie wiecie.

Nic o mnie nie wiecie to opowieść o młodym mężczyźnie oskarżonym o morderstwo. Dowody wobec niego są przytłaczające, ale przed mową końcową rezygnuje z adwokata, który zabronił mu mówić o pewnych rzeczach. Sam wygłasza mowę i oznajmia, że w tragedii, która go spotkała, chodzi o kobietę, którą kocha, a popadła w straszne kłopoty. Przyznaje, że zaryzykował wiele, by ją uchronić, ale jednocześnie utrzymuje, iż jest niewinny. Stwierdza, iż jeśli ma iść siedzieć, to za coś, co faktycznie zrobił. Pytaniem podstawowym pozostaje: czy jest winny?

- Reklama -
Ad image

Powieść autorstwa Imrana Mahmooda zaadaptuje dla telewizji BBC scenarzysta The Crown Tom Edge. Serial będzie miał cztery odcinki i połączy dramat sądowy, kryminał, thriller oraz znajdą się w nim elementy sensacyjne. Widowisko wyprodukują ludzie odpowiedzialni za Panią Wilson. Reżyserem Nic o mnie nie wiecie będzie Sam Masud, który wcześniej wyreżyserował film Moja ziemia.

Na tę chwilę niczego nie wiemy o obsadzie czy dacie premiery widowiska, ani o platformie lub stacji, która wypuści serial w Polsce.

Książka Nic o mnie nie wiecie jest dostępna w języku polskim na Allegro. Autor przez ponad 20 lat był adwokatem obrony w sprawach kryminalnych. Jego proza została dobrze przyjęta przez krytyków i czytelników, a Tana French, autorka Dublin Murders (recenzję serialu opartego na jej powieści możecie przeczytać na Popkulturystach), nazwała książkę Imrana Mahmooda odważną i oryginalną.

Źródło: Deadline

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz