Niewiarygodne netflix serial zwiastun
Niewiarygodne (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

Niewiarygodne – serialowy gwałt na Netfliksie, któremu prawie nikt nie daje wiary

Netflix zaprezentował zwiastun serialu kryminalnego Niewiarygodne, który opowie o sprawie seryjnego gwałciciela.

Niewiarygodne to opowieść, która rozpocznie się od gwałtu na nastolatce, Marii Adler, która twierdzi, iż została zaatakowana i zgwałcona w swoim domu przez włamywacza. Detektywi i jej najbliżsi nie dają wiary jej opowieści. W tym samym czasie setki kilometrów dalej dwie detektywki, Grace Rasmussen i Karen Duvall, badają podobne przypadki. Prawdopodobnie po kraju grasuje seryjny gwałciciel.

Serial Niewiarygodne to opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Została oparta na nagrodzonym Pulitzerem artykule An Unbelievable Story of Rape autorstwa T. Christiana Millera oraz Kena Armstronga (cały artykuł możecie przeczytać za darmo w serwisie Pro Publica). Twórcy widowiska wiedzę o historii czerpali również z trzech odcinków podcastu This American Life o tytule Anatomy of Doub, który również możecie posłuchać za darmo na stronie internetowej This America Life.

Niewiarygodne to świetna obsada i twórczynie nominowane do Oscarów.

Serial napisała nominowana do Oscara Susannah Grant (Pocahontas), a wyreżyserowała również nominowana do tej zaszczytnej nagrody Lisa Cholodenko (Wszystko w porządku). W rolę detektywek wcieliły się Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary) oraz Merritt Wever, którą zapewne świetnie kojarzycie z popisowych ról w Godless oraz w Siostrze Jackie. W Marie Adler wcieliła się znana z Justified. Bez przebaczenia Kaitlyn Dever.

Niewiarygodne ma być opowieścią o niewypowiedzianej traumie, niezłomnej wytrwałości i zdumiewającej odporności – podkreśla Netflix. Miejmy nadzieję, że serial będzie tak dobry, jak się zapowiada. Przekonamy się o tym 13 września 2019 roku, kiedy 8-odcinkowe widowisko będzie miało premierę.

Serial Niewiarygodne w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

To: Rozdział 2 (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)

To: Rozdział 2 – finałowy zwiastun tegorocznego horroru w Derry

top gun maverick tom cruise zwiastun film

Porywający zwiastun Top Gun: Maverick z Tomem Cruisem