Niewidzialny człowiek recenzje film
Niewidzialny człowiek (Universal)
in

SUPER!SUPER!

Niewidzialny człowiek to jednak hit. Krytycy chwalą film

Niewidzialny człowiek na zwiastunach prezentował się świetnie, ale mimo wszystko podzielił widzów. Część z nich martwiła się, że widowisko będzie wyłącznie popłuczynami po Człowieku widmie z Kevinem Baconem (pytanie, czy był faktycznie aż tak dobry). Na szczęście pierwsze recenzje jasno wskazują, że jest dobrze i warto wybrać się do kin.

Niewidzialny człowiek to mocna reinterpretacja filmu z 1933 roku pod tym samym tytułem. Widowisko napisane i wyreżyserowane przez Leigha Whannella (Upgrade, Naznaczony: rozdział 3) opowiada o dramacie Cecilii Kass (w tej roli Elizabeth Moss) więzionej i brutalnie kontrolowanej przez bogatego i błyskotliwego naukowca (w Adriana Griffina wcielił się Oliver Jackson-Cohen). Pewnej nocy kobieta ucieka i ukrywa się dzięki siostrze i przyjacielowi z dzieciństwa oraz jego nastoletniej córce. Niedługo później oprawca Cecilii popełnia samobójstwo i zostawia jej dużą część swojego majątku. Jednak Cecilia podejrzewa, że Adrian sfingował samobójstwo. Następuje seria dziwnych zbiegów okoliczności, a jej życie oraz życia jej bliskich stają w niebezpieczeństwie. Cecilia powoli popada w szaleństwo, gdy stara się udowodnić, że jest ścigana przez niewidzialnego człowieka.

Krytycy na Rotten Tomatoes pozytywnie o filmie Niewidzialny człowiek

Niewidzialny człowiek do tej pory uzbierał 32 recenzje na Rotten Tomatoes, z których 91% to opinie pozytywne. Na tę chwilę średnia nota widowiska to bardzo dobre 7,71/10. Zapewne niedługo serwis obrodzi w dziesiątki kolejnych krytyk, ale wielkim zaskoczeniem byłoby, gdyby średnia spadła poniżej 7/10.

Krytycy określają film horrorem ery #MeToo, co jest dosyć akuratne w dobie skazania Harveya Weinsteina za przestępstwa na tle seksualnym. Widowisko jest brutalne i ponure w wyrazie, a filmowy potwór jest potworny na wskroś. Chwalona jest gra Elizabeth Moss oraz sprytny scenariusz. Niektórzy zarzucają produkcji brak naprawdę przerażających momentów, ale pojawiają się głosy z drugiej strony, iż Niewidzialny człowiek mrozi krew w żyłach.

Tym samym wygląda na to, że warto wybrać się na film, który w Polsce będzie miał premierę 6 marca.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

krwiożercza roślina

Krwiożercza roślina wraca, a role negocjują Chris Evans i Scarlett Johansson

bob iger prezes disney bob chapek

Bob Iger przekazuje stanowisko prezesa Disneya Bobowi Chapekowi