nightbreed serial nocne plemię clive barker film
Doczekamy się serialu "Nightbreed"
in

SUPER!SUPER!

“Nightbreed” wróci jako serial. Clive Barker pomoże przy remake’u filmu

Wygląda na to, że szykuje nam się renesans Clive’a Barkera. Już 7 października premiera horroru “Books of Blood” na Hulu, a kilka innych projektów nabiera kształtów i dostaniemy jeszcze serialową wersję “Nightbreed”.

Clive Barker ujawnił, że Michael Dougherty napisze scenariusz do serialu “Nightbreed”. Scenarzysta jest znany z pracy nad filmami “X-Men 2”, “Superman: Powrót”, “Upiorna noc Halloween czy “Godzilla 2: Król potworów”. To nie będzie jedyny serial czerpiący z twórczości Clive’a Barkera, nad którym pracuje ten scenarzysta. Jest on odpowiedzialny również za serialowego “Hellraisera”, którego opracowuje dla HBO Max.

Film “Nightbreed” znany u nas podtytułem “Nocne plemię”, to opowieść o Aaronie Boone, którego dręczą nocne koszmary. Kiedy zasypia, jest świadkiem brutalnych mordów dokonywanych przez różnej maści obrzydliwe potwory. Z czasem jego sny zaczynają się ziszczać, a on sądzi, iż jest sprawcą tych okropnych zbrodni. W wyniku splotu niefortunnych zdarzeń chłopak udaje się do miejsca, w którym znajdują się owe potwory, by dowiedzieć się, co się z nim dzieje.

Clive Barker napisał i wyreżyserował “Nocne plemię”, które miało premierę w 1990 roku. Tworząc film, oparł się na własnej powieści – “Cabal: Nocne plemię” z 1988 roku. Pomaga również stworzyć serial. Jest nie tylko uznanym pisarzem i filmowcem, ale również malarzem, który tworzy ilustracje do własnych książek.

W 2018 roku podano do publicznej informacji, że serial “Nightbreed” pojawi się na stacji Syfy.

Źródło: BD, Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Borat Subsequent Moviefilm Sacha Baron Cohen Amazon Prime Video film

Borat wraca w tym miesiącu z nowym filmem na Amazon Prime Video

nawiedzony dwór w bly zwiastun sekwencja otwierająca netflix

“Nawiedzony dwór w Bly” – Netflix chwali się sekwencją otwierającą serial i faktycznie jest na co popatrzeć