nightflyers serial 2018
Nightflyers od Syfy pojawi się na wyłączność na Netfliksie
in

LOLLOL SUPER!SUPER!

NETFLIX pokaże adaptację WĘDROWCÓW – NIGHTFLYERS od SYFY

Netflix nie próżnuje we włączaniu do swojej oferty kolejnych seriali z gatunku science-fiction. Tym razem zajmie się dystrybucją serialu produkowanego przez stację Syfy, czyli adaptacji powieści George’a R.R. Martina Nightflyers.

Bardzo się cieszę, że Netflix coraz częściej inwestuje w seriale science-fiction. Nie dość, że produkuje własne (takie jak Dark, Stranger Things, Altered Carbon czy ostatnio Zagubionych w kosmosie, a niedługo pokaże The Rain), to jeszcze zajmuje się dystrybucją na wyłączność widowisk z tradycyjnych stacji telewizyjnych.

Jednym z kanałów, z którym Netflix często współpracuje, jest Syfy. To tam powstały takie produkcje jak 12 małp czy The Expanse. Teraz ta stacja koprodukuje z Netflixem adaptację powieści George’a R.R. Martina. Tak, to ten sam człowiek, który pisze sagę Pieśń lodu i ognia (i skończyć nie może – przyp. @dariuszfilipek brodzący w korekcie). Wcześniej napisał powieść sci-fi pod tytułem Nightflyers – wydaną w Polsce pt. Wędrowcy. Pierwsza jej ekranizacja miała miejsce w formie filmu, znanego u nas jako Nocni najeźdźcy. Nie zdobył popularności wśród widzów ani uznania krytyków.

Niedługo przekonamy się, czy serial okaże się od filmu ciekawszy, ale jedno trzeba odnotować już dziś: ciężko nie będzie. Sprawdźcie zwiastun, a przekonacie się, dlaczego produkcja z 1987 roku niebezpiecznie lawirowała wokół rowu melioracyjnego.

Fabuła Nightflyers toczy się w przyszłości, w której Ziemia zagrożona jest zagładą. Aby temu zaradzić, ludzkość wysyła w kosmos grupę naukowców w celu przechwycenia statku obcej cywilizacji. Ten okazuje się sztuczną inteligencją dążącą do ich unicestwienia.

Wiem, że minął miesiąc od pojawienia się pierwszego materiału promocyjnego, ale postanowiłem przypomnieć o Nightflyers, gdyż serial zapowiada się zachwycająco. Świetne zdjęcia i klimat rodem z Obcego czy Ukrytego wymiaru – to wszystko przypomina o tym, że w kosmosie nikt nie usłyszy naszych krzyków.

Syfy coraz częściej pokazuje, że chce i próbuje robić ambitniejsze seriale. Daje to ogromną nadzieję na to, że Nightflyers stanie na wysokości zadania i przestraszy widzów przed telewizorami.

Nightflyers na Netfliksie

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Piotr Frankowski

Redaktor. Twórca youtube'owego kanału Cyberius oraz wieloletni współpracownik HeroesMovies. Kręci, pisze i ogarnia social media.

Netflx Glow 2. sezon

GLOW wraca na NETFLIX – mamy roztańczoną zapowiedź 2. sezonu o zapaśniczkach

zwiastun deadpoola 2

Kule kontra miecze – obejrzyj nowy zwiastun Deadpoola 2