nowe seriale tvn nowe seriale tvn seriale nowe pułapka
Serial TVN Pułapka (źródło: TVN; edycja: Popkulturyści)
in ,

SMUTNESMUTNE

TVN wyprodukuje 10 nowych seriali, ale po Pułapce nie sądzę, że stacja zdziała cuda

Jak podają Wirtualne Media, TVN idzie w seriale. Na antenie stacji i w serwisie Player.pl ma pojawić się m.in. serial o przeszczepach oraz futurystyczny sitcom Polska 2050.

Dyrektor programowy grupy TVN Discovery, Edward Miszczak pochwalił się, że na kolejne sezony ramówkę zasilą cztery nowe seriale i miniseriale. Do wspomnianej dwójki dołączy jeszcze widowisko, w którym pojawi się Małgorzata Kożuchowska.

Mamy tak naprawdę 10 projektów, ale one są na różnym etapie developmentu – zdradził Miszczak.

W kontekście produkcji traktującej o przeszczepach powiedział, że nowe seriale mają być umoczone życiem. Dając do zrozumienia, że twórcy będą inspirować się prawdziwymi wydarzeniami. W tym przypadku pierwszym przeszczepem łańcuchowym, który warszawscy lekarze przeprowadzili w 2015 roku. Na tę chwilę prace nad scenariuszem są na zaawansowanym etapie.

Z kolei Polska 2050 ma być 30-minutowym sitcomem. Miszczak opowiada o nim dosyć enigmatycznie:

W tym serialu zmieniamy konwencję: Niemcy czyszczą nam mieszkania, nasze samochody odjeżdżają do Berlina i tam są przerabiane na inne.

Według Łukasza Brzezickiego z Wirtualnych Mediów może to być projekt TVP, który od pewnego czasu leżał w produkcyjnym limbo. Wskazuje na to podobny pomysł i tytuł serialu, czyli 2050. Miszczak nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył tym domysłom.

Ponadto wiosną na antenie TVN pojawi się drugi sezon serialu Odwróceni. Fabuła kontynuacji widowiska z 2007 roku została zainspirowana młodą generacją mafii pruszkowskiej.

Wirtualne Media informują również, że Pułapka okazała się sukcesem. Umiarkowanym, ale zawsze. Serial zgromadził przed telewizorami 2,56 miliony widzów.

Edward Miszczak - dyrektor programowy TVN Discovery
Edward Miszczak – dyrektor programowy TVN Discovery (Wirtualne Media)

TVN chwali się liczbą nowych produkcji, ale doświadczenia z przeszłości pozwalają zakładać, że gorzej będzie z ich jakością.

Nie pamiętam, kiedy ostatnio na antenie tej stacji miałem przyjemność obcować z widowiskiem, które obejrzałbym w całości. Jedyna odpowiedź, która nasuwa mi się na myśl to: nigdy. A według statystyk z mojego TV Time oglądam sporo, gdyż mam za sobą blisko 18 miesięcy śledzenia historii w odcinkach.

Ciągle nie wiem, jak zakończę przygodę z Pułapką, która niestety nie zachwyca.

Nie chcę być gołosłowny, dlatego poza przypomnieniem, że pierwszemu odcinkowi wystawiłem ocenę 5/10, odnotuję, iż Joanna Tracewicz z serwisu Spider’s Web Rozrywka nie zostawiła na serialu suchej nitki, wystawiając mu 3/10. Dawid Myśliwiec z Film.org.pl był niewiele łagodniejszy, oceniając Pułapkę na 5/10. Przychylniejszy produkcji TVN był Krzysztof Połaski z Telemagazynu oraz Dawid Muszyński z Na Ekranie – uznali, że to produkcja na 7/10. Jednak nawet najlepsze opinie dotyczące Pułapki nijak mają się do zachwytów nad Rojstem ShowMaxu. Czasem nie trzeba być stacją z wieloletnim doświadczeniem na lokalnym rynku. Czasem wystarczy zadbać o swój produkt i mierzyć wysoko.

Bardzo często telewizje sprawdzają temat realizując odcinek pilotowy. W Polsce trudno jest zrealizować tę koncepcję, w związku z tym lepiej wejść z krótszą serią. Jeśli widownia ją kupi to zrobimy dłuższą, jeśli nie kupi – przejdziemy do innego tematu – dodał Miszczak.

Niestety w TVN zapomniano, że żeby widz kupił seriale z wyższej półki, których sukcesami chwalą się głównie media strumieniujące i płatne stacje, najpierw trzeba zadbać o ich jakość.

Kiedy dostajemy coś droższego, ale niewiele lepszego niż tasiemce pokroju Na Wspólnej, ciężko się zachwycać. Przykład amerykański pokazuje, że można tworzyć dobrą telewizję i mieć świetną oglądalność. Również na stacjach ogólnodostępnych, gdzie z sukcesem powstawały kolejne sezony Zagubionych na ABC czy Żony idealnej na CBS. Serial The Walking Dead do dziś bij rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, a można go oglądać za darmo na AMC, o wiele mniejszej stacji niż dwie wspomniane.

Dziś wydaje mi się, że dokończę nowy serial kryminalny TVN wyłącznie z recenzenckiego obowiązku, a oczekiwania wobec nadchodzących produkcji zminimalizuję, by zawód był mniejszy. Ponadto dobrze jest się czasem dać pozytywnie zaskoczyć. Czego tak Wam, jak i sobie życzę. Tym samym zamykam ten wpis z nikłym optymizmem na to, że kiedykolwiek podzielę entuzjazm Edwarda Miszczaka.

Seriale TVN w serwisie Player.pl

[interaction id=”5b97debdd191c3055e0fa63e”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pułapka serial tvn pułapka tvn pułapka recenzja
5/10

Pułapka – sezon 1 odcinek 1 – recenzja serialu kryminalnego stacji TVN

ozark opinie ozark recenzja netflix ozark serial ozark ozark 2 sezon ozark sezon 2 ozark drugi sezon ozark sezon drugi online za darmo recenzje
7/10

Ozark – sezon 2 – recenzja serialu kryminalnego Netflixa