nowi mutanci zwiastun data premiery film
Kolejny zwiastun filmu Nowi mutanci (20th Century Fox)
in

SUPER!SUPER!

Nowi mutanci i kolejny zwiastun filmu, który mieliśmy obejrzeć dwa lata temu

O Nowych mutantach głośno jest od lat, ale nie dlatego, że film zapowiada się świetnie, a głównie przez to, że w pewnym momencie część widzów zwątpiła, iż kiedykolwiek go obejrzą. Jednak jest nowy zwiastun i wiele wskazuje na to, że widowisko wreszcie pojawi się na kinowych ekranach.

Zacznijmy od rzeczy zabawnych, ale jednocześnie nieco strasznych. Nowi mutanci mieli zadebiutować w kinach 13 kwietnia 2018 roku. Pierwsza zmiana daty premiery nie była niczym szczególnym – to zdarza się często – i film przesunięto na 22 lutego 2019 roku. Później zrobiło się nieco dziwnie, bo produkcja dostała kolejną datę premiery i było to 2 sierpnia 2019 roku. I żeby zrobić jeszcze większe zamieszanie, jeszcze mocniej zniechęcić widownię, widowisko superbohaterskie przełożono raz jeszcze – tym razem na obecną datę, czyli 3 kwietnia 2020 roku. Srogie to opóźnienie, bo film spóźni się dwa lata bez 10 dni.

Odłóżmy na bok spekulacje, dlaczego Nowi mutanci mają takie problemy z kinową dystrybucją, bo tak naprawdę wiedzą to wyłącznie nieliczni sprawcy tego zamieszania. Zabawy w plotki, jakoby film został skasowany czy miał pojawić się na Hulu lub Disney+ okazały się nietrafione.

Nowi mutanci to film oparty na kanwie komiksowego spin-offu serii Uncanny X-Men.

W kinowej inkarnacji grupa młodziaków z nadludzkimi mocami jest przetrzymywana w tajnej placówce psychiatrycznej. Obserwuje ich doktor Cecilia Reyes (w tej roli Alice Braga), która również ma nadprzyrodzone zdolności. W Magik wcieliła się Anya Taylor-Joy, w Wolfsbane Maisie Williams, w Cannonballa Charlie Heaton, w Sunspota Henry Zaga, aw Mirage Blu Hunt.

Dziś można wyłącznie spekulować, co zobaczymy na ekranie. Film miał ponoć daleko idące dokrętki i zmiany wizji, więc ciężko powiedzieć, czy Demon Bear będzie największym zagrożeniem dla grupki mutantów, czy też ta koncepcja się zmieniła. W ogóle bym się nie zdziwił, gdybyśmy zobaczyli Shadow Kinga. Pewne jest, że produkcję utrzymano w horrorowej stylistyce, chociaż na typowy horror raczej nie mamy co liczyć.

Jak będzie faktycznie, tego dowiemy się za niespełna trzy miesiące, kiedy widowisko Josha Boone’a wreszcie trafi do kin. I wbrew wszelkiej logice, muszę przyznać, że ciągle jestem podekscytowany.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Ty You sezon 2 recenzja serial netflix
7/10

Ty (You) – sezon 2 – recenzja serialu

Narcos: Meksyk sezon 2 netflix serial zwiastun data premiery

Narcos: Meksyk wraca w lutym. Jest pierwszy zwiastun serialu Netflixa