nowi mutanci zwiastun data premiery film
Kolejny zwiastun filmu Nowi mutanci (20th Century Fox)
in

SUPER!SUPER!

Nowi mutanci i kolejny zwiastun filmu, który mieliśmy obejrzeć dwa lata temu

O Nowych mutantach głośno jest od lat, ale nie dlatego, że film zapowiada się świetnie, a głównie przez to, że w pewnym momencie część widzów zwątpiła, iż kiedykolwiek go obejrzą. Jednak jest nowy zwiastun i wiele wskazuje na to, że widowisko wreszcie pojawi się na kinowych ekranach.

Zacznijmy od rzeczy zabawnych, ale jednocześnie nieco strasznych. Nowi mutanci mieli zadebiutować w kinach 13 kwietnia 2018 roku. Pierwsza zmiana daty premiery nie była niczym szczególnym – to zdarza się często – i film przesunięto na 22 lutego 2019 roku. Później zrobiło się nieco dziwnie, bo produkcja dostała kolejną datę premiery i było to 2 sierpnia 2019 roku. I żeby zrobić jeszcze większe zamieszanie, jeszcze mocniej zniechęcić widownię, widowisko superbohaterskie przełożono raz jeszcze – tym razem na obecną datę, czyli 3 kwietnia 2020 roku. Srogie to opóźnienie, bo film spóźni się dwa lata bez 10 dni.

Odłóżmy na bok spekulacje, dlaczego Nowi mutanci mają takie problemy z kinową dystrybucją, bo tak naprawdę wiedzą to wyłącznie nieliczni sprawcy tego zamieszania. Zabawy w plotki, jakoby film został skasowany czy miał pojawić się na Hulu lub Disney+ okazały się nietrafione.

Nowi mutanci to film oparty na kanwie komiksowego spin-offu serii Uncanny X-Men.

W kinowej inkarnacji grupa młodziaków z nadludzkimi mocami jest przetrzymywana w tajnej placówce psychiatrycznej. Obserwuje ich doktor Cecilia Reyes (w tej roli Alice Braga), która również ma nadprzyrodzone zdolności. W Magik wcieliła się Anya Taylor-Joy, w Wolfsbane Maisie Williams, w Cannonballa Charlie Heaton, w Sunspota Henry Zaga, aw Mirage Blu Hunt.

Dziś można wyłącznie spekulować, co zobaczymy na ekranie. Film miał ponoć daleko idące dokrętki i zmiany wizji, więc ciężko powiedzieć, czy Demon Bear będzie największym zagrożeniem dla grupki mutantów, czy też ta koncepcja się zmieniła. W ogóle bym się nie zdziwił, gdybyśmy zobaczyli Shadow Kinga. Pewne jest, że produkcję utrzymano w horrorowej stylistyce, chociaż na typowy horror raczej nie mamy co liczyć.

Jak będzie faktycznie, tego dowiemy się za niespełna trzy miesiące, kiedy widowisko Josha Boone’a wreszcie trafi do kin. I wbrew wszelkiej logice, muszę przyznać, że ciągle jestem podekscytowany.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

Ty You sezon 2 recenzja serial netflix
7/10

Ty (You) – sezon 2 – recenzja serialu

Narcos: Meksyk sezon 2 netflix serial zwiastun data premiery

Narcos: Meksyk wraca w lutym. Jest pierwszy zwiastun serialu Netflixa