The Boys sezon 4

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi w serialu Disney+?

Dariusz Filipek
2 min czytania
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi (źródło: Lucasfilm; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Miał być film, ale najpewniej powstanie serial o przygodach Obi-Wan Kenobiego, w którego w przeszłości wcielał się Ewan McGregor oraz Alec Guinness.

Aktor, który wcielił się w Obi-Wan Kenobiego w prequelach, czyli częściach I-III, miałby ponownie pojawić się na ekranie. Jednak tym razem nie na dużym, a na małym ekranie Disney+, gdzie bohater ma ponoć dostać własny serial. Byłaby to kolejna pozycja ze świata Gwiezdnych wojen, która w formie historii odcinkowej zawita na streaming Disneya. Przypominam, iż w serwisie jeszcze w listopadzie bieżącego roku zadebiutuje serial The Mandalorian, a także trwają prace nad widowiskiem, w którym Diego Luna odtworzy swoją rolę z Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie.

- Reklama -
Ad image

Ewan McGregor jest na razie na etapie negocjowania roli z Disneyem, więc nic nie jest przesądzone.

Obi-Wan Kenobi, w którego wcielił się w drugiej trylogii, jest jedną z ważniejszych postaci w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa. Ewana McGregora mogliśmy podziwiać ostatnio na dużym ekranie w filmach Krzysiu, gdzie jesteś? oraz Kochanku idealnym. Obecnie czekamy na premiery filmów Doktor Sen oraz Ptaków nocy, gdzie również się pojawi.

Alec Guinness zagrał starszego Obi-Wan Kenobiego. W filmie z 1977 roku bohater był już zmęczonym wojną pustelnikiem, który okazał się mądrym i potężnym wojownikiem. Alec Guinness był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsza rola drugoplanowa, właśnie za wcielenie się w tego bohatera. Aktor zmarł w 2000 roku.

Źródło: THR

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz