obi-wan kenobi ewan mcgregor serial disney plus
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi (źródło: Lucasfilm; edycja: Popkulturyści)
in

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi w serialu Disney+?

Miał być film, ale najpewniej powstanie serial o przygodach Obi-Wan Kenobiego, w którego w przeszłości wcielał się Ewan McGregor oraz Alec Guinness.

Aktor, który wcielił się w Obi-Wan Kenobiego w prequelach, czyli częściach I-III, miałby ponownie pojawić się na ekranie. Jednak tym razem nie na dużym, a na małym ekranie Disney+, gdzie bohater ma ponoć dostać własny serial. Byłaby to kolejna pozycja ze świata Gwiezdnych wojen, która w formie historii odcinkowej zawita na streaming Disneya. Przypominam, iż w serwisie jeszcze w listopadzie bieżącego roku zadebiutuje serial The Mandalorian, a także trwają prace nad widowiskiem, w którym Diego Luna odtworzy swoją rolę z Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie.

Ewan McGregor jest na razie na etapie negocjowania roli z Disneyem, więc nic nie jest przesądzone.

Obi-Wan Kenobi, w którego wcielił się w drugiej trylogii, jest jedną z ważniejszych postaci w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa. Ewana McGregora mogliśmy podziwiać ostatnio na dużym ekranie w filmach Krzysiu, gdzie jesteś? oraz Kochanku idealnym. Obecnie czekamy na premiery filmów Doktor Sen oraz Ptaków nocy, gdzie również się pojawi.

Alec Guinness zagrał starszego Obi-Wan Kenobiego. W filmie z 1977 roku bohater był już zmęczonym wojną pustelnikiem, który okazał się mądrym i potężnym wojownikiem. Alec Guinness był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsza rola drugoplanowa, właśnie za wcielenie się w tego bohatera. Aktor zmarł w 2000 roku.

Źródło: THR

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

one of us is lying serial jedno z nas kłamie

One of Us Is Lying, czyli śmierć genialnego nastolatka na streamingu NBCUniversal

quentin tarantino bruce lee rasista Kareem Abdul-Jabbar pewnego razu w hollywood

Quentin Tarantino jest rasistą? Tak sugeruje przyjaciel Bruce’a Lee