in

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi w serialu Disney+?

obi-wan kenobi ewan mcgregor serial disney plus
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi (źródło: Lucasfilm; edycja: Popkulturyści)

Miał być film, ale najpewniej powstanie serial o przygodach Obi-Wan Kenobiego, w którego w przeszłości wcielał się Ewan McGregor oraz Alec Guinness.

Aktor, który wcielił się w Obi-Wan Kenobiego w prequelach, czyli częściach I-III, miałby ponownie pojawić się na ekranie. Jednak tym razem nie na dużym, a na małym ekranie Disney+, gdzie bohater ma ponoć dostać własny serial. Byłaby to kolejna pozycja ze świata Gwiezdnych wojen, która w formie historii odcinkowej zawita na streaming Disneya. Przypominam, iż w serwisie jeszcze w listopadzie bieżącego roku zadebiutuje serial The Mandalorian, a także trwają prace nad widowiskiem, w którym Diego Luna odtworzy swoją rolę z Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie.

Ewan McGregor jest na razie na etapie negocjowania roli z Disneyem, więc nic nie jest przesądzone.

Obi-Wan Kenobi, w którego wcielił się w drugiej trylogii, jest jedną z ważniejszych postaci w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa. Ewana McGregora mogliśmy podziwiać ostatnio na dużym ekranie w filmach Krzysiu, gdzie jesteś? oraz Kochanku idealnym. Obecnie czekamy na premiery filmów Doktor Sen oraz Ptaków nocy, gdzie również się pojawi.

Alec Guinness zagrał starszego Obi-Wan Kenobiego. W filmie z 1977 roku bohater był już zmęczonym wojną pustelnikiem, który okazał się mądrym i potężnym wojownikiem. Alec Guinness był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsza rola drugoplanowa, właśnie za wcielenie się w tego bohatera. Aktor zmarł w 2000 roku.

Źródło: THR

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one of us is lying serial jedno z nas kłamie

One of Us Is Lying, czyli śmierć genialnego nastolatka na streamingu NBCUniversal

quentin tarantino bruce lee rasista Kareem Abdul-Jabbar pewnego razu w hollywood

Quentin Tarantino jest rasistą? Tak sugeruje przyjaciel Bruce’a Lee