The Eyes Of The Dragon oczy smoka serial hulu stephen king
Oczy smoka (źródło: fragment okładki powieści The Eyes Of The Dragon; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Hulu zaadaptuje Oczy smoka Stephena Kinga w formie serialu

Zaczyna się sezon na zbieranie sierot po Grze o tron, czego doskonałym dowodem jest adaptacja Oczu smoka Stephena Kinga.

Wygląda na to, że powoli rozpoczyna się nam sezon na zbieranie sierot po Grze o tron. HBO szykuje spin-off, Netflix Wiedźmina, Prime Video Władcę Pierścieni, a Hulu pokaże Oczy smoka Stephena Kinga w formie serialu.

Oczy smoka (anglojęzyczny tytuł to The Eyes Of The Dragon) to powieść Stephena Kinga z 1984 roku. To historia z gatunku fantasy rozgrywająca się w królestwie Delain, gdzie ginie król. O jego zamordowanie zostaje niesłusznie posądzony starszy syn króla, Peter. Jest ofiarą spisku czarnoksiężnika Flagga, który pragnął, by to młodszy syn, Thomas, objął tron. To się udaje, a czarnoksiężnik manipulujący chłopakiem staje się cichym władcą. Tym samym socjopata wywołuje u poddanych strach i prowokuje konflikty. Jednak Peter ucieka z wieży i zrobi wszystko, by wyrwać królestwo z rąk szaleńca.

Jestem bardzo podekscytowany pracą nad światem Stephena Kinga w Hulu, które ma wspaniałe osiągnięcia w pracy nad adaptacjami – powiedział showrunner widowiska Seth Grahame-Smith i dodał – Celem serialu jest stworzenie czegoś nieporównywalnego z jakimikolwiek wcześniejszymi adaptacjami prozy Stephena Kinga, z tak bogatym materiałem źródłowym i jedyną prawdziwą książką fantasy, którą napisał, która ma królów, miecze i księżniczki. Będziemy szanowali ducha książki i jej dziedzictwo.

Deadline informuje, iż serialowe Oczy smoka trafią do serwisu Hulu, który wygrał bój o realizację widowiska z Apple. Wcześniej Hulu zrealizowało serial 22.11.63, czyli adaptację Dallas ’63 oraz luźno bazujący na różnych dziełach Kinga Castle Rock.

Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy też na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zadać pytanie!

starz cbs corporation lionsgate viacom kupić

CBS chce kupić Starz od Lionsgate. To byłby trzeci podobny biznes w portfolio firmy

Gra o tron petycja 8 ósmy sezon serial hbo

Gra o tron i milion podpisów pod petycją, która nie ma żadnego znaczenia