The Boys sezon 4

Hulu zaadaptuje Oczy smoka Stephena Kinga w formie serialu

Dariusz Filipek
2 min czytania
Oczy smoka (źródło: fragment okładki powieści The Eyes Of The Dragon; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Wygląda na to, że powoli rozpoczyna się nam sezon na zbieranie sierot po Grze o tron. HBO szykuje spin-off, Netflix Wiedźmina, Prime Video Władcę Pierścieni, a Hulu pokaże Oczy smoka Stephena Kinga w formie serialu.

Oczy smoka (anglojęzyczny tytuł to The Eyes Of The Dragon) to powieść Stephena Kinga z 1984 roku. To historia z gatunku fantasy rozgrywająca się w królestwie Delain, gdzie ginie król. O jego zamordowanie zostaje niesłusznie posądzony starszy syn króla, Peter. Jest ofiarą spisku czarnoksiężnika Flagga, który pragnął, by to młodszy syn, Thomas, objął tron. To się udaje, a czarnoksiężnik manipulujący chłopakiem staje się cichym władcą. Tym samym socjopata wywołuje u poddanych strach i prowokuje konflikty. Jednak Peter ucieka z wieży i zrobi wszystko, by wyrwać królestwo z rąk szaleńca.

- Reklama -
Ad image

Jestem bardzo podekscytowany pracą nad światem Stephena Kinga w Hulu, które ma wspaniałe osiągnięcia w pracy nad adaptacjami – powiedział showrunner widowiska Seth Grahame-Smith i dodał – Celem serialu jest stworzenie czegoś nieporównywalnego z jakimikolwiek wcześniejszymi adaptacjami prozy Stephena Kinga, z tak bogatym materiałem źródłowym i jedyną prawdziwą książką fantasy, którą napisał, która ma królów, miecze i księżniczki. Będziemy szanowali ducha książki i jej dziedzictwo.

Deadline informuje, iż serialowe Oczy smoka trafią do serwisu Hulu, który wygrał bój o realizację widowiska z Apple. Wcześniej Hulu zrealizowało serial 22.11.63, czyli adaptację Dallas ’63 oraz luźno bazujący na różnych dziełach Kinga Castle Rock.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz