The Eyes Of The Dragon oczy smoka serial hulu stephen king
Oczy smoka (źródło: fragment okładki powieści The Eyes Of The Dragon; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Hulu zaadaptuje Oczy smoka Stephena Kinga w formie serialu

Wygląda na to, że powoli rozpoczyna się nam sezon na zbieranie sierot po Grze o tron. HBO szykuje spin-off, Netflix Wiedźmina, Prime Video Władcę Pierścieni, a Hulu pokaże Oczy smoka Stephena Kinga w formie serialu.

Oczy smoka (anglojęzyczny tytuł to The Eyes Of The Dragon) to powieść Stephena Kinga z 1984 roku. To historia z gatunku fantasy rozgrywająca się w królestwie Delain, gdzie ginie król. O jego zamordowanie zostaje niesłusznie posądzony starszy syn króla, Peter. Jest ofiarą spisku czarnoksiężnika Flagga, który pragnął, by to młodszy syn, Thomas, objął tron. To się udaje, a czarnoksiężnik manipulujący chłopakiem staje się cichym władcą. Tym samym socjopata wywołuje u poddanych strach i prowokuje konflikty. Jednak Peter ucieka z wieży i zrobi wszystko, by wyrwać królestwo z rąk szaleńca.

Jestem bardzo podekscytowany pracą nad światem Stephena Kinga w Hulu, które ma wspaniałe osiągnięcia w pracy nad adaptacjami – powiedział showrunner widowiska Seth Grahame-Smith i dodał – Celem serialu jest stworzenie czegoś nieporównywalnego z jakimikolwiek wcześniejszymi adaptacjami prozy Stephena Kinga, z tak bogatym materiałem źródłowym i jedyną prawdziwą książką fantasy, którą napisał, która ma królów, miecze i księżniczki. Będziemy szanowali ducha książki i jej dziedzictwo.

Deadline informuje, iż serialowe Oczy smoka trafią do serwisu Hulu, który wygrał bój o realizację widowiska z Apple. Wcześniej Hulu zrealizowało serial 22.11.63, czyli adaptację Dallas ’63 oraz luźno bazujący na różnych dziełach Kinga Castle Rock.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

starz cbs corporation lionsgate viacom kupić

CBS chce kupić Starz od Lionsgate. To byłby trzeci podobny biznes w portfolio firmy

Gra o tron petycja 8 ósmy sezon serial hbo

Gra o tron i milion podpisów pod petycją, która nie ma żadnego znaczenia