one of us is lying serial jedno z nas kłamie
One of Us Is Lying (źródło: Delacorte Press; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

One of Us Is Lying, czyli śmierć genialnego nastolatka na streamingu NBCUniversal

NBCUniversal zbroi się i zamawia kolejną produkcję, która ma przyciągnąć widzów do przygotowywanego na przyszły rok streamingu Comcastu. Tym razem firma sięgnęła po prozę Karen M. McManus.

Serial One of Us Is Lying będzie adaptacją powieści wydanej u nas nakładem oficyny Prószyński i S-ka pod tytułem Jedno z nas kłamie. Książka debiutantki spotkała się ze świetnym przyjęciem, niemal momentalnie okazała się bestsellerem i wiele topowych redakcji określiło ją najlepszą powieścią dla starszej młodzieży 2017 roku.

Historia skupia się na piątce nastolatków, którzy muszą zostać za karę po lekcjach. Każde z nich odzwierciedla inne środowisko. Mamy królową balu, sportowca, kujonkę, handlarza narkotyków oraz młodego twórcę aplikacji, która rozpowszechnia plotki o innych. I właśnie ostatni z nich, Simon, nie wróci już nigdy do domu. Chłopak zginie, a policja uzna, że w jego śmierć są zamieszani jego znajomi z kozy. Stworzona przez niego aplikacja dzień po śmierci chłopaka zaczyna rozpowszechniać plotki o czwórce, która została przy życiu.

Tym samym One of Us Is Lying będzie serialem młodzieżowym z wątkiem kryminalnym. Premiera została zaplanowana na kwiecień. Showrunnerką serialu jest Erica Saleh znana z pracy nad serialami Instinct oraz Wisdom of the Crowd. Widowisko jest określane jako spotkanie Klubu winowajców ze Słodkimi kłamstewkami.

One of Us Is Lying trafi na nienazwany jeszcze streaming Comcastu.

Będzie on zbierał filmy, seriale i programy produkowane w ramach stacji NBC, wytwórni Universal Pictures i innych podmiotów należących do firmy. Serwis ma wystartować w pierwszej połowie 2020 roku. Biorąc pod uwagę, iż One of Us Is Lying ma mieć premierę w kwietniu, to ten fakt daje jasno do zrozumienia, że do tego czasu ten streaming będzie już funkcjonował na rynku. Zawalczy on bezpośrednio o widzów z Netflixem, HBO Max, Hulu, Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+ i innymi serwisami streamingowymi. Na tę chwilę nie wiemy, czy Comcast chce porywać się na międzynarodową ekspansję.

Innymi serialami serwisu mają być między innymi: wysokobudżetowy dramat fantastycznonaukowy Brave New World na podstawie powieści Aldousa Huxleya Nowy wspaniały świat; pierwotnie planowany dla USA Network trzeci sezon Nauk niezbyt ścisłych; oraz nowa wersja Queer as Folk, która miała pojawić się na stacji Bravo.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

mindhunter serial netflix recenzja sezon 1
8/10

Mindhunter – sezon 1 – recenzja serialu

obi-wan kenobi ewan mcgregor serial disney plus

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi w serialu Disney+?