Shogun oglądaj online serial disney

Telewizor OnePlus może przyczynić się do wojny cenowej

Dariusz Filipek
1 min czytania
OnePlus z własnym telewizorem (źródło: OnePlus, stock; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Kiedy już wydawało się, że rynek telewizorów został ostatecznie zabetonowany, firma OnePlus postanowiła uszczknąć coś z tortu zarezerwowanego przede wszystkim dla Samsunga, LG, TCL czy Sony.

Telewizory są tanie, a jeśli na rynek wejdzie OnePlus, znane z zaciekłej walki cenowej, to najpewniej czekają nas w pewnej perspektywie kolejne obniżki. W chińskim przedsiębiorstwie jeszcze w zeszłym roku przebąkiwało się, że może wejść w ten segment technologiczny. Wiele wskazuje na to, że dotychczasowe plotki i domysły niedługo zmienią się w konkretny produkt.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Firma kojarzona do tej pory z produkcją smartfonów, młodsze dziecko BBK Electronics, do którego należy również marka Oppo, dziś świetnie radzi sobie finansowo. Tym samym można zakładać, że wejście w rynek telewizorów to również część przemyślanej strategii ukierunkowanej na sukces.

Co zaoferuje telewizor OnePlus?

Dziś ciężko powiedzieć, czy firma wystartuje z panelem OLED. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z modeli będzie oferowany z takim wyświetlaczem.

One Plus planuje wprowadzić swój telewizor w przynajmniej czterech rozmiarach: 43-calowym, 55-calowym, 65-calowym oraz 75-calowym. Ma oferować Bluetooth 5.0 i system Android TV, prawdopodobnie nieco zmieniony przez producenta, który mówi o “wyjątkowym wrażeniu” z obcowania z takowym.

Ponadto telewizor ma oferować dzisiejszy standard, czyli 4K HDR. Co doskonale pokazuje, że nie warto spodziewać się po firmie rewolucyjnych rozwiązań, a raczej walki cenowej. Jednak samej ceny telewizorów OnePlus jeszcze nie znamy.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Kiedy premiera telewizora OnePlus?

Według wiarygodnych źródeł serwisu My Smart Price telewizor OnePlus będzie miał premierę w ostatnim tygodniu września 2019 roku. Najpewniej będzie to 26 września.

Czy telewizor OnePlus pojawi się w Polsce?

Bardzo prawdopodobne. Firma ma wykorzystać panele dostarczone przez firmę TPV Technology Limited, która ściśle współpracuje m.in. z Philipsem i jedna z pięciu fabryk przedsiębiorstwa jest zlokalizowana w Polsce. Tym samym można już dziś bezpiecznie założyć, że telewizor OnePlus będzie miał do Polski bliżej niż dalej.

Początkowo firma chce wprowadzić swoje telewizory na rynek w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Indiach. W ostatnim z krajów telewizor OnePlus będzie można nabyć przez lokalny Amazon.

Źródło: My Smart Price

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mojzesz
Mojzesz
4 lat temu

Jak będą dobre podzespoły albo flagowe to muszą dodać jeszcze pada w zestawie i będzie świetnie ;p

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  Mojzesz
4 lat temu

Miłą rzeczą byłaby jakaś interesująca integracja telefonów oppo i OnePlus z tymi tv. Na wiele więcej bym nie liczył.

Mojzesz
Mojzesz
Reply to  Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
4 lat temu

Sądzę, że taki manewr zaistnieje, a co do właśnie tego co napisałem… No marne szanse ale gdybać i marzyć można ;).

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
4 lat temu

Zakładam, że jakość to dla nich sprawa drugorzedna i postawią na jak najniższą cenę. Z tego, co się dowiadywałem, to tpv chyba nawet nie ma oledow w ofercie.

0...0
0...0
4 lat temu

Wszędzie tylko OnePlus.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x