oneplus telewizor
OnePlus z własnym telewizorem (źródło: OnePlus, stock; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE SZOKSZOK LOLLOL OkropneOkropne

Telewizor OnePlus może przyczynić się do wojny cenowej

Kiedy już wydawało się, że rynek telewizorów został ostatecznie zabetonowany, firma OnePlus postanowiła uszczknąć coś z tortu zarezerwowanego przede wszystkim dla Samsunga, LG, TCL czy Sony.

Telewizory są tanie, a jeśli na rynek wejdzie OnePlus, znane z zaciekłej walki cenowej, to najpewniej czekają nas w pewnej perspektywie kolejne obniżki. W chińskim przedsiębiorstwie jeszcze w zeszłym roku przebąkiwało się, że może wejść w ten segment technologiczny. Wiele wskazuje na to, że dotychczasowe plotki i domysły niedługo zmienią się w konkretny produkt.

Firma kojarzona do tej pory z produkcją smartfonów, młodsze dziecko BBK Electronics, do którego należy również marka Oppo, dziś świetnie radzi sobie finansowo. Tym samym można zakładać, że wejście w rynek telewizorów to również część przemyślanej strategii ukierunkowanej na sukces.

Co zaoferuje telewizor OnePlus?

Dziś ciężko powiedzieć, czy firma wystartuje z panelem OLED. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z modeli będzie oferowany z takim wyświetlaczem.

One Plus planuje wprowadzić swój telewizor w przynajmniej czterech rozmiarach: 43-calowym, 55-calowym, 65-calowym oraz 75-calowym. Ma oferować Bluetooth 5.0 i system Android TV, prawdopodobnie nieco zmieniony przez producenta, który mówi o “wyjątkowym wrażeniu” z obcowania z takowym.

Ponadto telewizor ma oferować dzisiejszy standard, czyli 4K HDR. Co doskonale pokazuje, że nie warto spodziewać się po firmie rewolucyjnych rozwiązań, a raczej walki cenowej. Jednak samej ceny telewizorów OnePlus jeszcze nie znamy.

Kiedy premiera telewizora OnePlus?

Według wiarygodnych źródeł serwisu My Smart Price telewizor OnePlus będzie miał premierę w ostatnim tygodniu września 2019 roku. Najpewniej będzie to 26 września.

Czy telewizor OnePlus pojawi się w Polsce?

Bardzo prawdopodobne. Firma ma wykorzystać panele dostarczone przez firmę TPV Technology Limited, która ściśle współpracuje m.in. z Philipsem i jedna z pięciu fabryk przedsiębiorstwa jest zlokalizowana w Polsce. Tym samym można już dziś bezpiecznie założyć, że telewizor OnePlus będzie miał do Polski bliżej niż dalej.

Początkowo firma chce wprowadzić swoje telewizory na rynek w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Indiach. W ostatnim z krajów telewizor OnePlus będzie można nabyć przez lokalny Amazon.

Źródło: My Smart Price

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

quentin tarantino seksizm pewnego razu w hollywood

Czy Quentin Tarantino jest seksistą? Dziennikarze to sprawdzili

jupiter's legacy serial netflix

Josh Duhamel nie do poznania na planie serialu Jupiter’s Legacy