Openload zamknięte koniec co się stało nie działa
Kolejna dobra wiadomość dla świata rozrywki - ACE przyczyniło się do zamknięcia Openload i Streamango (Disney)
in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK LOLLOL SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Openload zamknięte. Serwis już się nie podniesie i wypłaci odszkodowanie

Chcesz mieć problemy? Zostań piratem! Tak można podsumować ostatnie wydarzenia, których efektem jest zamknięcie serwisów streamingowych Openload oraz Streamango.

Openload był jedną z największych witryn przechowujących pirackie pliki w sieci, które można było udostępniać zupełnie za darmo. Hosting generował większy ruch niż Hulu czy HBO GO. Miał ponad 1000 serwerów w Rumunii, Francji i Niemczech. Operator Openload został zmuszony do zamknięcia swoich podwojów po interwencji ACE, czyli koalicji antypirackiej złożonej z największych dostawców treści – w tym z Disneya, Amazonu, HBO, Netflixa czy NBCUniversal.

Nie działają również inne domeny powiązane z Openloadem (między innymi: oload.cc, oload.club i oload.download, openload.pw i oloadcdn.net). Za sprawą ACE zlikwidowano także powiązany serwis Streamango. Ponadto nie działa Streamcherry, a kolejne serwisy są pod lupą koalicji.

ACE poinformowało, że właściciel serwisów Openload i Streamango zgodził się zapłacić znaczne odszkodowanie.

Openload i Streamango dostarczały około 72% treści z 50 największych pirackich serwisów streamingowych. Sporo serwisów oparto wyłącznie o serwery i odtwarzacz Openloada, więc zamknięcie pośrednio ukróci wiele innych pirackich stron z osadzonym odtwarzaczem i odnośnikami do pirackich treści.

Obecnie wchodząc na Openload, jesteśmy odsyłani na stronę ACE. To wielki sukces koalicji, która cywilizuje rzeczywistość w sieci. I bardzo dobrze, bo im mniej ludzi zarabiających na treściach, do których nie mają żadnych praw, tym lepiej. Miejmy nadzieję, iż kolejne sukcesy ACE są w drodze i następne streamingi żyjące z piractwa niedługo zaczną padać jak muchy.

Ponadto na rodzimym poletku również mamy mały sukces policji, która doprowadziła do zamknięcia strony z pirackimi treściami, czyli Fili.

Źródło: Alliance4creativy

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Syn Ameryki Netflix film recenzja filmu 2019 American Son
7/10

Syn Ameryki (American Son) – recenzja filmu

W lesie dziś nie zaśnie nikt polski horror film

Grupka nastolatków zostanie zarżnięta w filmie W lesie dziś nie zaśnie nikt