Optymalna klawiatura do komputera, jaką wybrać?
in ,

Optymalna klawiatura do komputera, jaką wybrać?

Klawiatura do komputera jest niezbędnym akcesorium dla każdego użytkownika. Bez niej korzystanie ze sprzętu jest znacznie utrudnione, nawet gdy posiada się myszkę. Klawiatura ekranowa nigdy nie będzie tak samo wygodna. Jeśli zastanawiasz się, jaką klawiaturę wybrać do swojego PC, sprawdź, który model jest odpowiedni dla Ciebie.

Klawiatura bezprzewodowa czy tradycyjna?

W sklepach ze sprzętem komputerowym dostępny jest duży wybór klawiatur bezprzewodowych. Urządzenia tego typu zyskały na popularności, dzięki możliwości ich użytkowania bez podłączania do komputera za pomocą kabla. Użytkownik zyskuje dzięki temu jeden wolny port, do którego może podłączyć inne urządzenie. Ponadto z biurka znika plątanina przewodów, która utrudnia utrzymanie porządku.

Klawiatura bezprzewodowa może być używana z większej odległości od komputera. Przewód nie ogranicza użytkownika, dlatego akcesorium można używać np. kładąc je na kolanach. Jednocześnie należy pamiętać, że zasięg łącza bezprzewodowego jest ograniczony. Klawisze nie będą reagować zgodnie z oczekiwaniami, jeżeli łącze Bluetooth przestanie działać z powodu zbyt dużej odległości.

Szukasz klawiatury bezprzewodowej? Zamówisz ją w sklepie Komputronik: https://www.komputronik.pl/search-filter/6569/klawiatury-bezprzewodowe

Tradycyjna klawiatura przewodowa jest dobrym wyborem dla użytkowników, którym zależy na szybkości reakcji klawiszy, czyli na przykład dla graczy. Atutem modeli przewodowych jest również przystępna cena. Większość z nich kosztuje mniej niż klawiatury bezprzewodowe.

Co jest wadą modeli klawiatur podłączanych w tradycyjny sposób? Przede wszystkim sporym utrudnieniem są kable, które wymagają uporządkowania i gromadzą kurz. Użytkownik potrzebuje dodatkowych akcesoriów, by zadbać o porządek na biurku lub jest zmuszony zaakceptować, że na blacie znajduje się sporo przewodów.

Sprawdź klawiatury przewodowe w ofercie Komputronik: https://www.komputronik.pl/search-filter/6569/klawiatury-przewodowe

Klawiatury mechaniczne i membranowe

Wybierając klawiaturę warto sprawdzić, jak wykonane są klawisze. Mechaniczne klawiatury są głośniejsze w czasie pracy, jednak przystosowane do długiej pracy przy dużym obciążeniu. Klawiatura mechaniczna wytrzymuje nawet do miliona uderzeń w każdy klawisz. Dzięki temu można wykorzystywać ją do częstego pisania lub pracy biurowej. Ze względu na większą głośność model mechaniczny może być jednak niepraktyczny w dużych biurach oraz w przypadku użytkowania go w pokoju dzielonym z rodzeństwem.

Membranowe klawiatury są cichsze, lecz mniej odporne na uszkodzenia. Membrana pod klawiszami ogranicza hałasy, ale zużywa się dość szybko. Po jej zużyciu klawisze przestają reagować na nacisk. Taki model klawiatury docenią jednak użytkownicy, którym zależy na cichej i komfortowej pracy. Klawisze w pełni odpowiedzą na potrzeby osób, które  rzadziej używają klawiatury w porównaniu do myszki.

Jaka klawiatura jest odpowiednia dla graczy?

Gracze mają nieco inne potrzeby niż pozostali użytkownicy sprzętu komputerowego. Do gier odpowiednie są klawiatury przewodowe, które cechują się mniejszymi opóźnieniami. Natychmiastowa reakcja sprawia, że gracz lepiej radzi sobie w rozgrywce i jest mniej podatny na ataki wrogów. W przypadku klawiatur bezprzewodowych opóźnienia pojawiają się częściej, dlatego gracze unikają tej grupy akcesoriów.

Jeśli gracz dysponuje większym budżetem na zakup klawiatury, może postawić na typowy model gamingowy. Jego zaletą jest możliwość programowania kombinacji klawiszy dla różnych tytułów, co ułatwia sterowanie postacią w grze lub pokonywanie przeciwników w strzelankach. Na uwagę zasługuje też agresywna stylistyka klawiatur gamingowych. Stylowe podświetlenie klawiszy i możliwość zmieniania kolorów światła sprawiają, że gry przynoszą jeszcze więcej radości. Gracze, którzy spędzają sporo czasu przy komputerze, preferują trwalsze klawiatury mechaniczne, jednak wielu z nich bardziej ceni sobie cichą pracę. W kwestii wyboru pomiędzy modelami mechanicznymi a membranowymi jest wiele sporów w środowisku gamingowym, dlatego gracz powinien kierować się własnymi preferencjami.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szkolenia i kursy social media – kompendium wiedzy

Szkolenia i kursy social media – kompendium wiedzy

ALEC BALDWIN HALYNA HUTCHINS RUST ŚMIERĆ NA PLANIE

Alec Baldwin pierwszy raz wypowiedział się przed kamerą w sprawie śmierci Halyny Hutchins