“Oszukać przeznaczenie” na HBO Max od twórcy “Spider-Man: Bez drogi do domu”

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 57 wyświetleń
1 min czytania
Śmierci w “Oszukać przeznaczenie”

Dużo dobrej śmierci czeka na nas w “Oszukać przeznaczenie” od Jona Wattsa, który przygotowuje nowy horror dla HBO Max.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE / HBO MAX

Filmowa seria “Oszukać przeznaczenie” od 2000 roku doczekała się pięciu odsłon. Ostatnio oszukiwano przeznaczenie w 2011 roku i tylko kwestią czasu było, kiedy horror wróci na duże ekrany. Nie wróci. Najnowsza odsłona będzie miała premierę nie w kinach, a w serwisie HBO Max.

Film wyprodukuje reżyser “Spider-Man: Bez drogi do domu”. Zanim Watts zaczął kręcić “Spider-Many” z Tomem Hollandem, nakręcił thriller “Radiowóz” oraz horror “Klaun”. Tym samym seria łącząca napięcie z gęstokrwistą grozą, jest mu wyjątkowo bliska.

Watts jest autorem pomysłu na scenariusz ukończony przez Lori Evans Taylor (“Wicked Wicked Games”) i Guya Busicka (scenarzysta nadchodzącego “Krzyku” i świetnej “Zabawy w pochowanego”). Jedną z producentek będzie także Dianne McGunigle, która pracowała z Wattsem przy “Radiowozie”.

“Zarówno Dianne, jak i ja byliśmy od samego początku wielkimi fanami “Oszukać przeznaczenie”” – powiedział Watts i dodał, że możliwość tworzenia nowej historii z oryginalnym zespołem oraz New Line Cinema jest ekscytująca.

Formuła serii polega na tym, że grupka ludzi na początku unika jakiegoś rodzaju katastrofy, gdyż jeden z bohaterów ma przeczucie, iż wydarzy się coś złego. Może to być wielka kraksa na autostradzie, zapadnięcie się mostu czy dramat w samolocie. Jednak śmierć tak łatwo nie odpuszcza. Po tych, którzy oszukali przeznaczenie, jeszcze przyjdzie kostucha, a ich zgony będą bolesne i spektakularne.

Filmy z tej horrorowej serii przyniosły do kin 665 milionów dolarów. Wyprodukowanie pięciu części kosztowało 154 miliony. Produkcje nie miały szczęścia do krytyków, ale zyskały sympatię wśród widzów.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x