Premiera dnia: “Oszust z Tindera” w serwisie Netflix

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 46 wyświetleń
2 min czytania
"Oszust z Tindera" już na Netfliksie
https://www.youtube.com/watch?v=0f5Beg1EygM
Zwiastun filmu dokumentalnego

“Oszust z Tindera” od twórczyni “Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę”, właśnie wylądował na Netfliksie.

“Oszust z Tindera” to film dokumentalny Netflixa wyreżyserowany przez Felicity Morris, która wcześniej wyprodukowała między innymi takie dokumenty jak “Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę”, “Waco: Madman or Messiah”, “Women in Prison” czy “Race for the White House”.

O czym opowiada “Oszust z Tindera”?

“Oszust z Tindera” opowiada o tym, że szukanie miłości w sieci nie zawsze jest najrozsądniejszym pomysłem. Szczególnie gdy można trafić na kogoś takiego jak Simon Leviev (tak naprawdę Shimon Yehuda Hayut) — matrymonialny oszust podający się za syna diamentowego magnata. W dokumencie Netflixa Leviev jest prezentowany z perspektywy kobiet, które mężczyzna uwiódł, wykorzystał i okradł.

Leviev wybrał wyjątkowo okropny, ale jednocześnie całkiem oryginalny sposób na życie
Leviev wybrał wyjątkowo okropny, ale jednocześnie całkiem oryginalny sposób na życie

Krytycy i widzowie polecają

Na Rotten Tomatoes znajdziecie już pierwsze opinie o dokumencie i na tę chwilę wszyscy czterej krytycy polecają produkcję. Rebecca Nicholson z The Guardian wystawiła opowieści 4/5 i zaznaczyła, że “Oszust z Tindera” jest historią zgrabnie i inteligentnie opowiedzianą, ale brakuje mu odpowiedzi na niektóre pytania. W serwisie The Mercury News serial dostał 3/5 i odnotowano, że film jest tak nieprawdopodobny, że aż zatrważający, gdyż prezentuje prawdziwe wydarzenia, przez które w pośpiechu odinstalujecie Tindera. Michael Hogan w The Telegraph ocenił dokument na 4/5 oraz określił go soczystą, zapierającą dech w piersiach opowieścią. Z kolei Andrew Murray z Upcoming dał historii 4/5 pisząc, iż film dokumentalny Netflixa należy traktować nie tylko jako rozrywkę, ale również jako przestrogę. Widzowie na IMDB na tę chwilę ocenili “Oszusta z Tindera” na 7,4/10.

Ze wszystkiego złego, jedyne, co dobre, to fakt, że zakończenie jest również jak z Disneya - czarny charakter trafia za kratki
Ze wszystkiego złego, jedyne, co dobre, to fakt, że zakończenie jest również jak z Disneya — czarny charakter trafia za kratki

Dokument o tinderowym oszuście

To nie jest pierwsze tego typu widowisko, które opowiada o oszuście matrymonialnym. Wcześniej dostaliśmy “Matrymonialny przekręt”, który możecie obejrzeć na Canal+. I chociaż tamta historia zatrważała, to “Oszust z Tindera” otwiera na dwie godziny oczy ze zdumienia. Bajki, które Leviev sprzedawał swoim ofiarom, były wyjątkowo odważne i trzeba mu przyznać, że miał rozmach. Luksusowe hotele, nienaganna aparycja czy międzynarodowe podróże trafiały w punkt kobiet, które nie chciały dostrzec czerwonego światła, gdy Leviev z jednej strony był wobec nich zbyt szybko, więc niezdrowo otwarty, a jednocześnie budował wokół siebie skrajnie nierealną aurę disneyowskich opowiastek połączonych z kryminałem.

Film dokumentalny “Oszust z Tindera” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
1 rok temu

[…] SZOK SMUTNE Na czasie Okropne od Dariusz Filipek 2 lutego 2022, 16:57 2.3k Views 0 Comments “Oszust z Tindera” to film dokumentalny Netflixa wyreżyserowany przez Felicity […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x