oszust z tindera netflix film dokumentalny online premiera online tinder swindler simon Leviev
"Oszust z Tindera" już na Netfliksie
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK SMUTNESMUTNE Na czasieNa czasie OkropneOkropne

Premiera dnia: “Oszust z Tindera” w serwisie Netflix

Zwiastun filmu dokumentalnego

“Oszust z Tindera” od twórczyni “Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę”, właśnie wylądował na Netfliksie.

“Oszust z Tindera” to film dokumentalny Netflixa wyreżyserowany przez Felicity Morris, która wcześniej wyprodukowała między innymi takie dokumenty jak “Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę”, “Waco: Madman or Messiah”, “Women in Prison” czy “Race for the White House”.

O czym opowiada “Oszust z Tindera”?

“Oszust z Tindera” opowiada o tym, że szukanie miłości w sieci nie zawsze jest najrozsądniejszym pomysłem. Szczególnie gdy można trafić na kogoś takiego jak Simon Leviev (tak naprawdę Shimon Yehuda Hayut) — matrymonialny oszust podający się za syna diamentowego magnata. W dokumencie Netflixa Leviev jest prezentowany z perspektywy kobiet, które mężczyzna uwiódł, wykorzystał i okradł.

Leviev wybrał wyjątkowo okropny, ale jednocześnie całkiem oryginalny sposób na życie
Leviev wybrał wyjątkowo okropny, ale jednocześnie całkiem oryginalny sposób na życie

Krytycy i widzowie polecają

Na Rotten Tomatoes znajdziecie już pierwsze opinie o dokumencie i na tę chwilę wszyscy czterej krytycy polecają produkcję. Rebecca Nicholson z The Guardian wystawiła opowieści 4/5 i zaznaczyła, że “Oszust z Tindera” jest historią zgrabnie i inteligentnie opowiedzianą, ale brakuje mu odpowiedzi na niektóre pytania. W serwisie The Mercury News serial dostał 3/5 i odnotowano, że film jest tak nieprawdopodobny, że aż zatrważający, gdyż prezentuje prawdziwe wydarzenia, przez które w pośpiechu odinstalujecie Tindera. Michael Hogan w The Telegraph ocenił dokument na 4/5 oraz określił go soczystą, zapierającą dech w piersiach opowieścią. Z kolei Andrew Murray z Upcoming dał historii 4/5 pisząc, iż film dokumentalny Netflixa należy traktować nie tylko jako rozrywkę, ale również jako przestrogę. Widzowie na IMDB na tę chwilę ocenili “Oszusta z Tindera” na 7,4/10.

Ze wszystkiego złego, jedyne, co dobre, to fakt, że zakończenie jest również jak z Disneya - czarny charakter trafia za kratki
Ze wszystkiego złego, jedyne, co dobre, to fakt, że zakończenie jest również jak z Disneya — czarny charakter trafia za kratki

Dokument o tinderowym oszuście

To nie jest pierwsze tego typu widowisko, które opowiada o oszuście matrymonialnym. Wcześniej dostaliśmy “Matrymonialny przekręt”, który możecie obejrzeć na Canal+. I chociaż tamta historia zatrważała, to “Oszust z Tindera” otwiera na dwie godziny oczy ze zdumienia. Bajki, które Leviev sprzedawał swoim ofiarom, były wyjątkowo odważne i trzeba mu przyznać, że miał rozmach. Luksusowe hotele, nienaganna aparycja czy międzynarodowe podróże trafiały w punkt kobiet, które nie chciały dostrzec czerwonego światła, gdy Leviev z jednej strony był wobec nich zbyt szybko, więc niezdrowo otwarty, a jednocześnie budował wokół siebie skrajnie nierealną aurę disneyowskich opowiastek połączonych z kryminałem.

Film dokumentalny “Oszust z Tindera” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Whoopi Goldberg zawieszona

Przeprosiny to za mało. Whoopi Goldberg zawieszona po słowach o Holokauście

"Rezydenci" wracają z drugą połową piątego sezonu

Premiera dnia: “Rezydenci” wracają z drugą połową piątego sezonu