in

SMUTNESMUTNE

“Outsider” jednak bez drugiego sezonu. Przynajmniej nie na HBO

Outsider sezon 2 anulowany przez HBO
"Outsider" nie dostanie drugiego sezonu na HBO

“Outsider” jednak nie dostanie drugiego sezonu na HBO. Twórcy szukają nowego domu dla tej serialowej mieszanki kryminału i horroru.

“Outsider” miał wrócić z drugim sezonem. Scenariusz nowych odcinków czytał twórca książki, na której podstawie powstało widowisko – Stephen King bardzo pozytywnie się o nim wyrażał. Wszystko było na dobrej drodze, aby widowisko wróciło na antenę HBO. Tak się nie stanie, gdyż władze stacji postanowiły anulować dalsze prace nad kontynuacją.

“Cieszymy się z naszej współpracy z Richardem, Jasonem, Andrew i zespołem MRC oraz życzymy im powodzenia w kontynuowaniu świata stworzonego przez genialnego Stephena Kinga” – oświadczył rzecznik HBO.

⚡ PRZECZYTAJ: Recenzja serialu “Outsider”

Serial opowiada o rzekomym zabójstwie nastolatka przez lokalnego nauczyciela. Przytłaczające są szczególnie nagrania z kamer przemysłowych oraz zeznania świadków. Jednak z czasem okazuje się, iż za brutalnym mordem może stać ktoś inny – potwór.

Twórcy serialu ponoć szukają nowego domu dla kontynuacji “Outsidera”, gdzie mieliśmy poznać dalsze losy Holly Gibney śledzącej nadnaturalne sprawy kryminalne.

Świetne oceny, wysoka oglądalność

Pierwszy sezon spotkał się z przychylnością widzów – na IMDB produkcja ma ocenę 7,8/10 przy 56 tysiącach głosów. Z kolei na Rotten Tomatoes widowisko dostało od krytyków notę 7,71/10.

Wiadomość o anulowaniu serialu jest dosyć zaskakująca, gdyż “Outsider” miał nie tylko dobre oceny, ale również cieszył się dużym powodzeniem, kiedy popatrzeć na wyniki oglądalności. Finał widowiska obejrzało łącznie 2,2 miliony widzów, co było dużym skokiem, kiedy wziąć pod uwagę, iż pierwszy odcinek obejrzało milion osób mniej. To największy taki wzrost w historii HBO.

⚡ PRZECZYTAJ: 10 seriali o seryjnych mordercach, które warto obejrzeć

Jeśli serial nie znajdzie nowego domu, to na szczęście historia z pierwszego sezonu została domknięta. Widzom, którzy czekali na drugi sezon pozostaje zbiór opowiadań Stephena Kinga “Jest krew”, gdyż bohaterką tytułowej historii jest Holly Gibney.

Czekaliście na drugi sezon “Outsidera” czy serial nie przypadł Wam do gustu? Dajcie znać w sekcji komentarzy, co myślicie o decyzji HBO.

Źródło: Variety

Oglądaj serial “Outsider” w serwisie HBO GO ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czwarty proces trial 4 netflix kryminalny serial dokumentalny

Premiera dnia: “Czwarty proces” w serwisie Netflix

amber heard johnny depp warner bros. petycja aquaman

Petycja, żeby usunąć Amber Heard z “Aquamana 2” ma ponad milion podpisów