Overwatch 2
in

SUPER!SUPER!

Overwatch 2 – zmiany, nowe postacie, data premiery (2022)

Overwatch 2” to sequel popularnej strzelanki drużynowej z 2016 roku. Czy to odpowiedni krok, żeby wypuszczać nową grę, a nie aktualizację? Sprawdź, co zawiera nowy “Overwatch”.

“Overwatch 2” niedawno był w fazie pierwszej bety. Gracze zdają się być usatysfakcjonowani, mówią jednogłośnie: „Overwatch tego potrzebował”. 28 czerwca ruszają kolejne testy, w których można wziąć udział i przetestować grę samodzielnie. Wszystko dostępne jest na stronie playoverwatch.com

Model Free-to-play

“Overwatch 2” zamierza iść w popularny w ostatnich czasach model. Gra będzie dostępna dla wszystkich przez nieograniczony czas. Pojawią się 9-tygodniowe sezony, które wprowadzać będą nowe mapy, bohaterów i wyrównywać balans. Będzie możliwość zakupienia battle passa, który oferować będzie różnorodne nagrody.

Mapa nowości w “Overwatch 2”

To zdecydowanie dobry ruch Blizzarda. Większość graczy sfrustrowana była myślą, że dostaną tak naprawdę identyczną grę w nowym pudełku za standardową cenę. Teraz nie muszą się o to martwić i mogą zasmakować nowego “Overwatcha” za darmo i wedle woli korzystać z mikrotransakcji.

Rozgrywka 5v5

Twórcy najwidoczniej przeanalizowali to, co w poprzedniej części było odrzucające. Rozgrywka 6v6 z pozoru wydawała się świetną zabawą, jednak społeczność szybko oburzyła się potężnymi kombinacjami tanków, które „same wygrywały mecze”.

„Jeśli się nad tym zastanowić, na mapie Overwatch dużo się dzieje. Gra jest niesamowicie dynamiczna. Zawsze staraliśmy się, aby potyczki były łatwe do odczytania i bardzo zrozumiałe, a mimo całej pracy, którą w to włożyliśmy, czasami po prostu trudno jest śledzić, co robi 11 innych graczy na polu bitwy. Usunięcie dwóch z nich upraszcza wszystko, pozwala graczom zrozumieć, co dzieje się wokół nich, przez co mogą dokonywać lepszych wyborów”.

Aaron Keller, dyrektor gry.

Rezygnacja z jednego tanka sprawiła, że gra stała się bardziej dynamiczna i pozbawiona takowych przesadzonych mieszanek.

Bohaterowie

Wszystkie postacie z pierwszej odsłony gry będą dostępne także w sequelu. Docelowo w nowej grze Blizzarda mają pojawić się 3 nowe postacie. Aktualnie do szeregów starej gwardii dołączyły dopiero dwie; poniżej znajdziecie ich trailery.

Sojourn:

Zapowiedź postaci “Sojourn”

Junker Queen:

Zapowiedź postaci “Junker Queen”

Tryb Push

Tryb push, podczas bety, kupił serca graczy. Podobno ma być jednym z najlepszych dostępnych w grze trybów.

Duża ilość skrótów i flanek idealnie sprawdza się w takim trybie, gracze muszą kombinować z wyborem bohaterów w zależności od tego, która drużyna prowadzi.

https://www.youtube.com/watch?v=fmKz2A8-63U
Tryb “Push”

Rozgrywka przypomina przeciąganie liny; dwie drużyny walczą o kontrolę nad robotem, który przepycha barierę na którąś ze stron. Kto, „przeciągnie” robota dalej, wygrywa.

PvE czy PvP?

PvE to największa nowość w nadchodzącej grze. Opinie są mieszane; gracze raczej nie czują potrzeby, by walczyć z komputerowymi przeciwnikami, aczkolwiek Blizzard chce dać możliwość pogrania również tym osobom, które za rywalizacją sieciową nie przepadają.

Tryb PvE zostanie wydany później – „gdzieś w 2023 roku” – i nie opóźni premiery trybu sieciowego.

Kampania pozwoli na szereg misji, które są podzielone na „Hero” i „Story”.

“Story” opierać się będzie na kooperacji i wspólnym pokonywaniu armii robotów, misje „Hero” wprowadzą zaś nieco regrywalności. W tym trybie gracze mogą ulepszać bohaterów i odblokowywać różne modyfikacje, które dostępne będą tylko w PvE.

Drzewko talentów w trybie “Hero”

„Overwatch 2” – kiedy zagramy?

Data premiery produkcji była już przekładana, na ten moment oficjalnie gra ukazać się ma 4 października 2022 jako „early access”. W nowego „Overwatcha” zagrają posiadacze Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox series X/S, Nintendo Switch, PC

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

Netflix seriale hbo max disney+ amazon prime video 2022

Lubicie seriale, rozumiem, ale po co Wam Netflix? Jest lepsze rozwiązanie w podobnej cenie

stranger things sezon 4 część 2 zwiastun po polsku youtube

Nadciąga koniec “Stranger Things”. Zobaczcie, co na Was czeka