The Boys sezon 4

Premiera dnia: “Ozark” wrócił z pierwszą połową czwartego sezonu na Netflix

Dariusz Filipek
2 min czytania
"Ozark" wrócił z finałowym sezonem

Z ostatniej chwili

Zwiastun finałowej odsłony serialu “Ozark”

Musieliśmy poczekać chwilę dłużej na czwarty, a zarazem finałowy sezon “Ozark”, ale cierpliwość się opłaciła.

“Ozark” wrócił na Netflix z pierwszą siedmioodcinkową połową czwartego sezonu. Poprzednia odsłona zakończyła się z pompą godną mrożącego krew w żyłach dziesięcioodcinkowego rollercoastera. Zanim opadła kurtyna zobaczyliśmy bohaterów umorusanych we krwi i fragmentach mózgu.

- Reklama -
Ad image

Początkowo wielu nie wierzyło w ten odcinkowy thriller kryminalny. Wtedy Netflix miał za sobą kilka interesująco zapowiadających się historii, ale najczęściej nie spełniały one oczekiwań widzów.

Wszystko się zmieniło, kiedy wreszcie poznaliśmy rodzinę Byrde’ów, która w malowniczych okolicznościach przyrody musiała wyprać niewyobrażalną sumę pieniędzy w bardzo krótkim czasie. Na szali zawisły ich życia. Dla kartelu narkotykowego pozbawienie tętna Marty’ego (zaskakująco świetny Jason Bateman) i jego żony, Wendy (nie gorsza Laura Linney) to jak splunąć.

Świetne oceny

Historia z miejsca kupiła masową widownię, czego efektem jest ocena na IMDB, gdzie “Ozark” ma więcej niż solidną notę 8,4/10 przy 228 tysiącach oddanych głosów. To sprawia, iż widowisko stworzone przez Billa Dubuque (scenarzystę “Księgowego” i “Sędziego”) i Marka Williamsa (producenta filmów “Uczciwy złodziej” i “The Marksman”) każdorazowo, gdy wraca z nowym sezonem, staje się jedną z najchętniej oglądanych produkcji serwisu.

Ozark sezon 4
W rodzinie Byrde’ów to normalne, że omawiasz z dziećmi pranie pieniędzy pochodzących z narkobiznesu przy kolacji

Duża część krytyków podchodziła do “Ozark” z rezerwą, ale obecnie opinie recenzentów wskazują, że przekonali się do historii. 94% recenzentów wystawiło najnowszej odsłonie pozytywne noty. Obecnie średnia ocena najnowszego sezonu na Rotten Tomatoes to solidne 7,8/10.

To dopiero początek końca

Na tę chwilę nie wiemy, kiedy zadebiutuje druga połowa czwartego sezonu, która jak pierwsza, będzie miała siedem odcinków. Można się spodziewać, iż Netflix nie da się długo prosić i wypuści finałową połowę wcześniej niż później, gdyż cały materiał został już nakręcony.

- Reklama -
Skazana Max serial

Serial “Ozark” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz