Shogun oglądaj online serial disney

Premiera dnia: “Pam & Tommy” na Hulu

Dariusz Filipek
2 min czytania
"Pam & Tommy" już na Hulu

Z ostatniej chwili

Zwiastun serialu

“Pam & Tommy” zabiera nas do lat 90., kiedy Pamela Anderson i Tommy Lee, którym sławy nie brakowało, stanęli w obliczu jeszcze większego rozgłosu za sprawą seks taśmy z ich miesiąca miodowego.

“Pam & Tommy” to najnowszy serial serwisu Hulu, który opowiada o okresie, w którym aktorka Pamela Anderson i muzyk Tommy Lee byli parą. Właściwie małżeństwem zawartym po czterech dniach znajomości. Jednak punktem zapalnym nie jest ich związek jako taki, a słynna seks taśma z ich miesiąca miodowego, która wstrząsnęła światem. Została wykradziona i była masowo sprzedawana w sieci.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Idealna obsada i świetni twórcy

W Anderson wcieliła się Lily James (“Kopciuszek”), a Lee sportretował Sebastian Stan (“Avengers: Wojna bez granic”). Na długo przed premierą chwalono charakteryzację aktorów, którzy na zwiastunach wyglądali niemal niczym bliźniaki Anderson i Lee.

James i Stan bezbłędnie sportretowali Anderson i Lee
James i Stan bezbłędnie sportretowali Anderson i Lee

Za produkcję odpowiada Robert Siegel, który wcześniej napisał scenariusze do “Zapaśnika”, “Kibica” czy “McImperium”. Z kolei reżyserem “Pam & Tommy” jest Craig Gillespie, który nakręcił “Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, “Cruellę” czy “Czas próby”.

Krytycy docenili “Pam & Tommy”

Wielu krytyków na Rotten Tomatoes już wypowiedziało się o serialu. Pierwsze opinie o widowisku są bardzo pozytywne. Na tę chwilę serwis zebrał już 60 recenzji, co można uznać za wystarczającą liczbę, aby mieć sensowny podgląd na jakość produkcji. Cieszy przede wszystkim fakt, że aż 87% opinii to pozytywne wypowiedzi o “Pam & Tommy”. Na tę chwilę średnia nota dla serialu to 7,7/10.

Whoopi Goldberg, prowadząca The View, została zawieszona przez władze stacji ABC za słowa o Holokauście

Whoopi Goldberg zawieszona

Whoopi Goldberg, prowadząca The View, została zawieszona przez władze stacji ABC za słowa o Holokauście. Czytaj więcej o sprawie Whoopi Goldberg ▶

Z kolei na IMDB pierwsze trzy odcinki oceniło ponad 300 widzów, którzy do tej pory wystawili widowisku niewiele gorsze 7,6/10. To jasno wskazuje, że warto zainteresować się tą opartą na kanwie prawdziwych wydarzeń opowieścią.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
Lily James jako Pamela Anderson
Lily James jako Pamela Anderson

Krytycy twierdzą, że serial jest nieco chaotyczny, ale zabawny i świetnie zrealizowany. Zapewnia rewizję znanej historii, którą myśleliśmy, że znamy, ale jesteśmy w grubym błędzie. Ponadto produkcja ma być ciepła, zabawna i inteligentna. Doceniono zarówno James jako Anderson, jak i Stana jako Lee. Chwalone jest także tempo opowieści. Wielu recenzentów zwróciło uwagę na świetnie dobraną ścieżkę dźwiękową. Zapowiadają także, iż historia nie bierze jeńców i rozbiera na części pierwsze życie celebrytów, ale nie zapomina o tym, aby zostawić trochę miejsca na współczucie dla złodziei taśmy.

Anderson i Lee nie chcieli mieć z serialem nic wspólnego

Chociaż twórcy chcieli, aby Anderson i Lee współuczestniczyli w procesie twórczym, jak chociażby Monica Lewinsky przy “American Crime Story: Impeachment”, to główni bohaterzy całego zamieszania odcięli się od serialu. Tym samym produkcja ekranowej historii, której punktem wyjściowym został artykuł z Rolling Stone, obyła się bez ich udziału.

W drugiej połowie lat 90. seks taśma pary celebrytów była niezwykle gorącym towarem
W drugiej połowie lat 90. seks taśma pary celebrytów była niezwykle gorącym towarem

Gdzie obejrzeć?

Premierowo Hulu i Disney+ pokazały trzy odcinki. Kolejne będą pojawiały się co tydzień. Cały sezon będzie miał osiem odcinków i ostatni obejrzymy 8 marca 2022 roku. Na tę chwilę nie znamy stacji telewizyjnej czy serwisu strumieniującego, który pokaże serial w Polsce. Być może będziemy musieli poczekać do lata, kiedy w naszym kraju zadebiutuje Disney+.

Serial “Pam & Tommy” obejrzycie online w serwisie Disney+ ▶

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x