Ad image

Paramount Global podupada, pracownicy na bruk, a prezes dostaje gigantyczne wynagrodzenie

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

W ostatnich miesiącach w kontekście Paramount Global głównie jesteśmy zasypywani informacjami o tym, że firma słabo sobie radzi i kto ją przejmie. W tym samym czasie prezes medialnego giganta dostaje dziesiątki milionów dolarów.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że w Paramount Global dojdzie do masowych zwolnień. “Wasz talent pomógł nam w realizacji naszej misji” – powiedział wtedy prezes firmy, Bob Bakish. Pracę miało stracić około 800 osób.

W dodatku od miesięcy śledzimy telenowelę pt. “kto kupi Paramount Global”, bo w firmie źle się dzieje i kolejnej konsolidacja Viacomu z CBS Corporation, ani start serwisu Paramount+, nie uzdrowiły firmy. Chętnych na medialną korporację było już kilku, niedawno między innymi Sony.

31,3 milionów dolarów wynagrodzenia

I to wszystko zbiega się z informacją, ile ów prezes zarobił w zeszłym roku. Uwaga, było to 31,3 milionów dolarów. O 700 tysięcy mniej niż rok wcześniej.

Firma złożyła w poniedziałek swoje coroczne sprawozdanie, ujawniające najnowsze pakiety wynagrodzeń dla szefa Paramountu i innych najwyższych rangą menedżerów. Pakiet wynagrodzeń Bakisha w 2023 roku obejmowała podstawowa pensja w wysokości 3,1 miliony dolarów, co utrzymywało się na tym poziomie przez ostatnie kilka lat, ponadto dostał nagrody akcyjne o wartości 15,5 milionów dolarów oraz 12,4 milionów dolarów w ramach rocznego programu motywacyjnego firmy opartego na wynikach. Ponadto prawie 122 tysiące dolarów trafiło do niego w związku ze zmianą wartości emerytury i 100 tysięcy dolarów pozostałych świadczeń.

Firma tonie, pensja ciągle sowita

Kwota jego nagród akcyjnych była nieco niższa niż w 2022 roku, kiedy wynosiła blisko 16 milionów dolarów, podobnie jak pieniądze zarobione w ramach rocznego programu motywacyjnego opartego na wynikach, które w poprzednim roku wyniosły 12,9 miliona dolarów.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Pakiet wynagrodzeń Bakisha wynosił 20 milionów dolarów w 2021 roku, po czym wzrósł w 2022 roku ze względu na przyznanie 16-milionowej nagrody akcyjnej.

Pracownicy mają być oszczędniejsi

Na początku tego roku Bakish nawoływał swoich pracowników do priorytetowego traktowania “kontrolowania kosztów”, aby osiągnąć wzrostu zysków w 2024 roku.

Akcje Paramount Global spadły w 2023 roku o 17 procent. W tym roku do tej pory poleciały w dół o kolejne 14 procent.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x