The Boys sezon 4

Poruszenie we Fabryce snów: Paramount i Skydance łączą siły

Łukasz Mendak
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Hollywood w szoku! Paramount Global zmienia właściciela! W niedzielę ogłoszono, że firma łączy się z gigantem rozrywkowym Skydance Media Davida Ellisona. Ta wiadomość wstrząsnęła całym przemysłem filmowym!

- Reklama -
Ad image

Miliardowe transakcje

Skydance, rodzina Ellisonów i RedBird Capital najpierw przejmą National Amusements Inc., głównego udziałowca Paramount, za ogromną sumę 1,75 miliarda dolarów! Ale to dopiero początek! Skydance i partnerzy zainwestują aż do 6 miliardów dolarów w Paramount, oferując akcjonariuszom 4,5 miliarda dolarów w akcjach lub gotówce oraz dodatkowe 1,5 miliarda dolarów na spłatę zadłużenia. Cała fuzja wycenia Skydance na 4,75 miliarda dolarów i tworzy giganta o wartości 28 miliardów dolarów! Skydance będzie miało aż 70% akcji nowego Paramount.

Skydance Media i Paramount Global
Paramount i Skydance to wielkie franczyzy

Wielomiesięczne negocjacje zakończone

Po wielu miesiącach niepewności, w tym nagłym wstrzymaniu rozmów w zeszłym miesiącu, specjalny komitet Paramount jednogłośnie zatwierdził fuzję. David Ellison, założyciel i CEO Skydance, obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej nowego Paramount, a były CEO NBCUniversal, Jeff Shell, zostanie jego prezesem.

Czas na zmiany!

Transakcja ma zostać sfinalizowana do 30 września 2025 roku, ale Paramount ma 45 dni na znalezienie lepszej oferty. Jeśli ktoś zaoferuje więcej, Skydance będzie musiało dopasować ofertę, inaczej Paramount zapłaci opłatę za zerwanie umowy.

Gigantyczne zasoby Paramount

Paramount to nie tylko filmy, ale także sieci telewizyjne jak CBS, MTV, Nickelodeon, Comedy Central i BET. Mają też usługi streamingowe Paramount+ i Pluto TV, z biblioteką ponad 200 000 odcinków i 4 000 filmów! W Polsce firma jest współwłaścicielem serwisu SkyShowtime.

Skydance przejmuje stery

Skydance to studio filmowe i telewizyjne, które wspólnie z Paramount stworzyło hity jak “Top Gun”, “Jack Ryan”, “Mission: Impossible”, “Star Trek” i “Transformers”. Ellison obiecuje “energię i nowoczesną technologię”, aby wzmocnić Paramount na przyszłe pokolenia.

- Reklama -
Skazana Max serial

Ratunek dla Paramount

Skydance przynosi nie tylko pieniądze, ale także nowe możliwości w branży rozrywkowej, w tym gry wideo i sport! Inwestorzy mają nadzieję na oszczędności rzędu 2 miliardów dolarów i szybkie zmniejszenie zadłużenia Paramount.

Koniec ery Redstone

Fuzja kończy kontrolę rodziny Redstone nad firmą, którą Sumner Redstone zaczął rozwijać w 1987 roku. Shari Redstone wierzy, że Skydance ma jasną wizję i zasoby, aby przenieść Paramount na kolejny poziom.

Paramount Global rodzina Redstone
Po fuzji kontrowersyjna rodzina Redstone straci kontrolę nad firmą

Czy ta fuzja uratuje Paramount? Jakie nowe produkcje przyniesie firma po fuzji? Śledźcie nas, aby być na bieżąco!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz