Shogun oglądaj online serial disney

Horror “Paranormal Activity: Next of Kin” zamiast do kin trafi do internetu

Dariusz Filipek
2 min czytania
"Paranormal Activity: Next of Kin" (Paramount Pictures)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=1HayTRpoS8U
Zwiastun filmu “Paranormal Activity: Next of Kin” (Paramount Pictures)

“Paranormal Activity: Next of Kin” trafi premierowo do serwisu Paramount+. To kolejna z popularnych serii horrorów, które niegdyś podbijały duże ekrany, a teraz biorą udział w walce o widza zastanawiającego się, jaki serwis strumieniujący wybrać w tegoroczne Halloween.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
PARANORMAL ACTIVITY
/ PARAMOUNT+ / HORRORY

“Paranormal Activity: Next of Kin” to już siódma część serii “Paranormal Activity” — horrorów kręconych w duchu nurtu found footage, czyli w stylu znanym z filmów “Blair Witch Project”, “Nagich i rozszarpanych”, “REC”, “Host” czy “Megan is Missing”. Narracja jest prowadzona głównie z punktu widzenia urządzeń rejestrujących obraz — kamer przemysłowych czy tych umieszczonych w smartfonach.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Widowisko nie jest wyłącznie kolejną częścią, a zupełnym odświeżeniem serii. Za ten nowy początek odpowiada William Eubank, który wcześniej wyreżyserował “Sygnał”, “Miłość” oraz “Głębia strachu”. Najnowszy horror nakręcił do scenariusza Christophera Landona piszącego od lat filmy z serii “Paranormal Activity”. Jeden z nich wyreżyserował. Jest również odpowiedzialny za reżyserię filmu “Śmierć nadejdzie dziś”, a także reżyserię i scenariusz do kontynuacji tego widowiska. Ostatnio nakręcił komediowy horror “Piękna i rzeźnik”.

Niespełna 33 miliony na produkcję i blisko 900 milionów przychodu

“Paranormal Activity” to seria niezwykle dochodowych horrorów. Pierwsza część została nakręcona za niespełna ćwierć miliona dolarów, a w kinach na całym świecie produkcja przyniosła oszałamiające 193 miliony dolarów. O takim wyniku marzy większość filmowców.

midnight mass series trailer netflix horror

Horrowy hit Netflixa

Najnowszy serial Netflixa jest chwalony przez krytyków. Czytaj więcej o “Nocnej mszy” ▶

Tym samym studio Blumhouse Productions stworzyło jeszcze pięć części, które każdorazowo były sukcesami komercyjnymi. Koszt nakręcenia sześciu odsłon “Paranormal Activity” bez uwzględnienia kosztów promocji, wyniósł około 32,5 miliony dolarów, a ich przychód to zawrotne 890,5 milionów dolarów. Jakkolwiek dwie ostatnie części pokazały, że seria cieszy się malejącym zainteresowaniem.

Z kin do Paramount+

Najnowsza odsłona zadebiutuje nie w kinach, a w serwisie Paramount+. Produkcja od pewnego czasu miała problemy z uwagi na pandemię koronawirusa, która wymusiła zamknięcie kin na całym świecie oraz wstrzymanie produkcji wielu filmów i seriali. Pierwotnie film miał pojawić się w kinach 19 marca 2021 roku, a później mówiono o końcówce bieżącego roku. Następnie zmieniono decyzję i przełożono datę debiutu na dużych ekranach na 4 marca 2022 roku. Jednak ostatecznie postanowiono, iż horror pojawi się 29 października 2021 roku w serwisie strumieniującym.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

To kolejny filmowy horror, który nie trafi premierowo wyłącznie do kin. Nowa “Teksańska masakra piłą mechaniczną” zmierza na Netflix, “Evil Dead Rise” na HBO Max, “Hellraiser” na Hulu, a niedawno dowiedzieliśmy się, iż “Halloween zabija” zawita w tym samym dniu do kin, co i na serwis Peacock.

maxresdefault 3

Horrory o opętniach

Sprawdźcie, które horrory o opętaniach warto obejrzeć. Przeczytaj ranking horrorów o opętaniach ▶

Serwis Paramout+ nie jest dostępny w Polsce. W przyszłym roku w naszym kraju ma zadebiutować usługa SkyShowtime, czyli joint venture Comcastu i ViacomCBS, które ma być połączeniem bibliotek Paramout+, Showtime, Sky oraz Peacocka. Aby oglądać już teraz Paramout+ w Polsce, wystarczy wykupić tanią i niezawodną usługę zmieniającą naszą wirtualną geolokalizację — PureVPN.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x