Paranormal Activity: Next of Kin
"Paranormal Activity: Next of Kin" (Paramount Pictures)
in

SMUTNESMUTNE

Horror “Paranormal Activity: Next of Kin” zamiast do kin trafi do internetu

Zwiastun filmu “Paranormal Activity: Next of Kin” (Paramount Pictures)

“Paranormal Activity: Next of Kin” trafi premierowo do serwisu Paramount+. To kolejna z popularnych serii horrorów, które niegdyś podbijały duże ekrany, a teraz biorą udział w walce o widza zastanawiającego się, jaki serwis strumieniujący wybrać w tegoroczne Halloween.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
PARANORMAL ACTIVITY
/ PARAMOUNT+ / HORRORY

“Paranormal Activity: Next of Kin” to już siódma część serii “Paranormal Activity” — horrorów kręconych w duchu nurtu found footage, czyli w stylu znanym z filmów “Blair Witch Project”, “Nagich i rozszarpanych”, “REC”, “Host” czy “Megan is Missing”. Narracja jest prowadzona głównie z punktu widzenia urządzeń rejestrujących obraz — kamer przemysłowych czy tych umieszczonych w smartfonach.

Widowisko nie jest wyłącznie kolejną częścią, a zupełnym odświeżeniem serii. Za ten nowy początek odpowiada William Eubank, który wcześniej wyreżyserował “Sygnał”, “Miłość” oraz “Głębia strachu”. Najnowszy horror nakręcił do scenariusza Christophera Landona piszącego od lat filmy z serii “Paranormal Activity”. Jeden z nich wyreżyserował. Jest również odpowiedzialny za reżyserię filmu “Śmierć nadejdzie dziś”, a także reżyserię i scenariusz do kontynuacji tego widowiska. Ostatnio nakręcił komediowy horror “Piękna i rzeźnik”.

Niespełna 33 miliony na produkcję i blisko 900 milionów przychodu

“Paranormal Activity” to seria niezwykle dochodowych horrorów. Pierwsza część została nakręcona za niespełna ćwierć miliona dolarów, a w kinach na całym świecie produkcja przyniosła oszałamiające 193 miliony dolarów. O takim wyniku marzy większość filmowców.

Horrowy hit Netflixa

Najnowszy serial Netflixa jest chwalony przez krytyków. Czytaj więcej o “Nocnej mszy” ▶

Tym samym studio Blumhouse Productions stworzyło jeszcze pięć części, które każdorazowo były sukcesami komercyjnymi. Koszt nakręcenia sześciu odsłon “Paranormal Activity” bez uwzględnienia kosztów promocji, wyniósł około 32,5 miliony dolarów, a ich przychód to zawrotne 890,5 milionów dolarów. Jakkolwiek dwie ostatnie części pokazały, że seria cieszy się malejącym zainteresowaniem.

Z kin do Paramount+

Najnowsza odsłona zadebiutuje nie w kinach, a w serwisie Paramount+. Produkcja od pewnego czasu miała problemy z uwagi na pandemię koronawirusa, która wymusiła zamknięcie kin na całym świecie oraz wstrzymanie produkcji wielu filmów i seriali. Pierwotnie film miał pojawić się w kinach 19 marca 2021 roku, a później mówiono o końcówce bieżącego roku. Następnie zmieniono decyzję i przełożono datę debiutu na dużych ekranach na 4 marca 2022 roku. Jednak ostatecznie postanowiono, iż horror pojawi się 29 października 2021 roku w serwisie strumieniującym.

To kolejny filmowy horror, który nie trafi premierowo wyłącznie do kin. Nowa “Teksańska masakra piłą mechaniczną” zmierza na Netflix, “Evil Dead Rise” na HBO Max, “Hellraiser” na Hulu, a niedawno dowiedzieliśmy się, iż “Halloween zabija” zawita w tym samym dniu do kin, co i na serwis Peacock.

Horrory o opętniach

Sprawdźcie, które horrory o opętaniach warto obejrzeć. Przeczytaj ranking horrorów o opętaniach ▶

Serwis Paramout+ nie jest dostępny w Polsce. W przyszłym roku w naszym kraju ma zadebiutować usługa SkyShowtime, czyli joint venture Comcastu i ViacomCBS, które ma być połączeniem bibliotek Paramout+, Showtime, Sky oraz Peacocka. Aby oglądać już teraz Paramout+ w Polsce, wystarczy wykupić tanią i niezawodną usługę zmieniającą naszą wirtualną geolokalizację — PureVPN.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

"Nocna msza" (Netflix)

“Nocna msza” zachwyciła krytyków. Netflix ma nowy serialowy hit

netflix za darmo kenia vpn

Netflix za darmo? Nie w Polsce i nie do końca