Shogun oglądaj online serial disney

Popyt na seriale w USA – The Grand Tour zyskuje na znaczeniu [11-17.02.2018]

Dariusz Filipek
2 min czytania
Wielu twierdziło, że Amazon zbyt wiele pieniędzy ulokował w The Grand Tour, ale dziś okazuje się, że był to strzał w 10 (Amazon)

Z ostatniej chwili

The Grand Tour wiedzie samotnicze życie w zestawieniu najchętniej oglądanych programów przeznaczonych na platformy SVOD. Obok Star Trek: Discovery od CBS All Access i Netflixa, jest to jedyna produkcja w top 10, której widzowie w USA nie mogą obejrzeć na Netfliksie.

Jednak zeszłotygodniowy lider pozostaje na miejscu pierwszym. Na wspomniany Star Trek: Discovery nie ma mocnych od tygodni. Serial produkowany przez CBS All Access i współfinansowany przez Netflixa właśnie zamknął premierowy sezon, więc w najbliższym czasie możemy się spodziewać zmiany na pozycji lidera.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Solidnie radzi sobie również Stranger Things. Serial miał premierę wiele miesięcy temu, ale ciągle jest chętnie oglądany i utrzymuje się na drugim miejscu.

Motoryzacyjna superprodukcja Amazonu okazała się strzałem w dziesiątkę, bo kilkaset milionów dolarów wydanych na to widowisko przyciąga sporo widzów. The Grand Tour to jedyna pozycja skierowana stricte na streaming, która skacze w zestawieniu, a nie pochodzi od Netflixa. W tym tygodniu wreszcie stanęła na podium. Zapewne był to efekt finalnego odcinka specjalnego. I bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, a właściwie już wiemy, że Amazon coraz śmielej sobie poczyna i pakuje miliardy dolarów w Amazon Prime Video oraz Amazon Studios. Oznacza to więcej treści dla widzów, oczekujących alternatywy dla Netflixa oraz HBO. Teraz tylko czekać aż Amazon zacznie traktować nasz kraj, jako rynek, o który warto dbać. Bo ich dotychczasowa polityka wobec nas, sprowadzała się do dostarczania półproduktu.

Z podium pożegnał się Modyfikowany węgiel, a zaraz pod nim znalazło się Czarne lustro, które zamyka pierwszą piątkę seriali skierowanych na SVOD.

A jak radzi sobie streaming w starciu z klasyczną telewizją? Znośnie. Tam również króluje Star Trek: Discovery, a później długo, długo nic…

Drugie miejsce należy do niezatapialnego The Walking Dead od AMC. Na znaczeniu zyskuje South Park, który przeskoczył Chirurgów. Jednak nie jest to jedyna animacja, radząca sobie w starciu z produkcjami aktorskimi. SpongeBob Kanciastoporty zajął miejsce piąte.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
Parrot Analytics
Pełne zestawienie Parrot Analytics

Dane pochodzą od firmy badawczej Parrot Analytics, która mierzy popyt na seriale, uwzględniając wiele platform i sposobów na konsumowanie treści – źródła legalne, nielegalne, opinie fanów oraz krytyków, a także ruch w sieciach społecznościowych.

Źródło: Parrot Analytics

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x