The Boys sezon 4

Paz de la Huerta oskarża prezesów Disneya w pozwie przeciwko Harveyowi Weinsteinowi

Dariusz Filipek
3 min czytania
Harvey Weinstein, Paz del la Huerta, Michael Eisner, Bob Iger (materiały prasowe)

Z ostatniej chwili

Paz de la Huerta, która oskarża o napaść seksualną Harveya Weinsteina, dodała do pozwu prezesów Disneya – byłego Michaela Eisnera oraz obecnego Boba Igera, których oskarża o współwinę.

Aktorka pierwotnie pozwała Weinsteina i jego firmę w listopadzie ubiegłego roku, oskarżając go o dwukrotny gwałt w jej domu w Nowym Jorku w 2010 roku. Adwokat Weinsteina zaprzeczył zarzutom, twierdząc, iż wyszły one od osoby niestabilnej i zdolnej do konfabulacji. Wcześniej pracowano nad ugodami dotyczącymi kilku postępowań, które miały być zaspokojone majątkiem Weinsteina, ale przeciągały się one miesiącami.

- Reklama -
Ad image

Ponoć przez niewypłacalność Weinsteina De la Huerta postanowiła szukać kolejnych oskarżonych. Nowy pozew wniesiony do sądu stanowego w Los Angeles ma na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prezesów Disneya i Miramaxu. Jednak szkopuł polega na tym, że Disney w 2010 roku pozbył się Miramaxu. Z kolei Weinstein odszedł z Miramaxu w 2005 roku.

Nowe zarzuty

Jednak w nowym pozwie oskarża ona Weinsteina o to, że między nią a producentem zrodziła się niezdrowa relacja już w 1999 roku, kiedy miała 14 lat i grała w filmie Miramaxu Wbrew regułom. Nieodpowiednie zachowania Weinsteina wobec niej miały trwać przynajmniej do 2011 roku.

Aktorka twierdzi w pozwie, że Michael Eisner i Bob Iger, czyli dwaj ostatni prezesi Disneya, przez lata podjęli szereg decyzji, które pozwoliły na kontynuowanie nieodpowiednich zachowań przez Weinsteina, na czym miały ucierpieć osoby zatrudnione w Miramaksie.

Oświadczenie Disneya

W oświadczeniu rzecznik Disneya odnotował, iż Weinstein działał w Miramaksie niezależnie i nie ma żadnej podstawy prawnej, by wnosić roszczenia wobec Disneya i firma będzie broniła się przed nimi energicznie.

De la Huerta pozywa hotel

Aktorka pozwała również hotel Four Seasons, twierdząc, że obsługa obiektu nie zapobiegła incydentowi, który wydarzył się w Los Angeles w styczniu 2011 roku. Weinstein miał ją rzekomo zaprosić do swojego pokoju hotelowego i przywitać w samym szlafroku. Później miał się przed nią rozebrać i zaproponować jej udział w trójkącie.

- Reklama -
Skazana Max serial

Wygląda na to, że kiedy diabeł jest niewypłacalny, strzeżcie się ci, którzy kiedykolwiek obok niego staliście, a macie pełne portfele.

Źródło: Variety

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz