in

Paz de la Huerta oskarża prezesów Disneya w pozwie przeciwko Harveyowi Weinsteinowi

paz de la huerta oskarża prezesów disneya w sprawie harveya weinsteina
Harvey Weinstein, Paz del la Huerta, Michael Eisner, Bob Iger (materiały prasowe)

Paz de la Huerta, która oskarża o napaść seksualną Harveya Weinsteina, dodała do pozwu prezesów Disneya – byłego Michaela Eisnera oraz obecnego Boba Igera, których oskarża o współwinę.

Aktorka pierwotnie pozwała Weinsteina i jego firmę w listopadzie ubiegłego roku, oskarżając go o dwukrotny gwałt w jej domu w Nowym Jorku w 2010 roku. Adwokat Weinsteina zaprzeczył zarzutom, twierdząc, iż wyszły one od osoby niestabilnej i zdolnej do konfabulacji. Wcześniej pracowano nad ugodami dotyczącymi kilku postępowań, które miały być zaspokojone majątkiem Weinsteina, ale przeciągały się one miesiącami.

Ponoć przez niewypłacalność Weinsteina De la Huerta postanowiła szukać kolejnych oskarżonych. Nowy pozew wniesiony do sądu stanowego w Los Angeles ma na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prezesów Disneya i Miramaxu. Jednak szkopuł polega na tym, że Disney w 2010 roku pozbył się Miramaxu. Z kolei Weinstein odszedł z Miramaxu w 2005 roku.

Nowe zarzuty

Jednak w nowym pozwie oskarża ona Weinsteina o to, że między nią a producentem zrodziła się niezdrowa relacja już w 1999 roku, kiedy miała 14 lat i grała w filmie Miramaxu Wbrew regułom. Nieodpowiednie zachowania Weinsteina wobec niej miały trwać przynajmniej do 2011 roku.

Aktorka twierdzi w pozwie, że Michael Eisner i Bob Iger, czyli dwaj ostatni prezesi Disneya, przez lata podjęli szereg decyzji, które pozwoliły na kontynuowanie nieodpowiednich zachowań przez Weinsteina, na czym miały ucierpieć osoby zatrudnione w Miramaksie.

Oświadczenie Disneya

W oświadczeniu rzecznik Disneya odnotował, iż Weinstein działał w Miramaksie niezależnie i nie ma żadnej podstawy prawnej, by wnosić roszczenia wobec Disneya i firma będzie broniła się przed nimi energicznie.

De la Huerta pozywa hotel

Aktorka pozwała również hotel Four Seasons, twierdząc, że obsługa obiektu nie zapobiegła incydentowi, który wydarzył się w Los Angeles w styczniu 2011 roku. Weinstein miał ją rzekomo zaprosić do swojego pokoju hotelowego i przywitać w samym szlafroku. Później miał się przed nią rozebrać i zaproponować jej udział w trójkącie.

Wygląda na to, że kiedy diabeł jest niewypłacalny, strzeżcie się ci, którzy kiedykolwiek obok niego staliście, a macie pełne portfele.

Źródło: Variety

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

król king film 2019 netflix zwiastun

Timothée Chalamet został królem – obejrzyjcie zajawkę filmu Król od Netfliksa

najlepiej opłacane aktorki 2019 roku scarlett johansson

Najlepiej opłacane aktorki 2019 roku. Sprawdźcie, która zarobiła najwięcej