in , ,

SUPER!SUPER!

Peacock – poznajcie konkurenta Netflixa od NBCUniversal

peacock streaming serwis comcast nbcuniversal
Peacock - tak nazywa się streaming NBCUniversal, który powalczy z Netflixem i HBO

NBCUniversal dosyć długo zwlekał z wyjawieniem nazwy swojego serwisu streamingowego. Aż do dziś, gdy okazało się, iż firma należąca do Comcastu postanowiła sięgnąć do swojej historii i skorzystano z nazwy Peacock.

Peacock to paw wpisany pierwszy raz w kolorowe logo NBC w 1956 roku. I to właśnie ta nazwa w przyszłości będzie pojawiała się często w kontekście streamingu, kiedy będziemy porównywali ten serwis z Netflixem, HBO Max, Hulu, Amazon Prime Video, Apple Plus TV czy Disney Plus.

Ostateczny kształt Peacocka poznamy w kwietniu 2020 roku, kiedy serwis będzie miał premierę. Na tę chwilę nie wiemy czy streaming wystartuje poza Stanami Zjednoczonymi i nie znamy jego ceny. Wcześniej mówiło się, iż streaming będzie można oglądać za darmo z reklamami.

Jakie filmy i seriale będą dostępne w serwisie Peacock?

To na Peacocku widzowie obejrzą odcinki amerykańskiego Biura czy Parks and Recreation. Jednak to nie wszystko. Serwis będzie gromadził widowiska należące do olbrzymiej rodziny kanałów wchodzących w skład NBCUniversal oraz wytwórni filmowej Universal Pictures. Przypomnę, iż NBC to jedna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, a Universal Pictures jest zaliczane do tak zwanej wielkiej trójki – obok wytwórni Disneya i Warner Bros.

 • Wielką rzeczą, którą zaskoczył serwis, jest nowa seria na wyłączność – Battlestar Galactica od Sama Esmaila, twórcy Homecoming i Mr. Robot.
 • Ponadto wraca oryginalna obsada serialu Byle do dzwonka, która po latach ponownie będzie bawiła widzów.
 • To niejedyny serial, który zagra na naszej nostalgii. Soleil Moon Fry ponownie wcieli się w Punky Brewster.
 • Streaming Peacock zasili również trzeci sezon skasowanego serialu Nauki niezbyt ścisłe.
 • Serwis pokaże także drugi film Psych.
 • W inspirowanej podcastem limitowanej serii Dr. Death wystąpią Jamie Dornan, Alec Baldwin oraz Christian Slater.
 • Brave New World to serial oparty na powieści Aldousa Huxleya, która ukazała się w Polsce podtytułem Nowy wspaniały świat. W tym sci-fi w obsadzie znaleźli się Alden Ehrenreich i Demi Moore.
 • W sierpniu informowałem Was również, że serwis pokaże także odcinkowy kryminał młodzieżowy One of Us Is Lying.
 • Obejrzycie także komedię z Edem Helmsem Rutherford Falls.
 • Na Peacocku znajdziecie również reboot serialu Queer as Folk, który wcześnie planowano dla stacji Bravo.
 • Poza już wymienionymi Biurem i Parks and Recreation serwis będzie domem dla innych uznanych seriali. To właśnie na Peacocku widzowie będą mogli obejrzeć między innymi Rockefeller Plaza 30, oryginalne serie i spin-offy Battlestar Galactica, Brooklyn 9-9, Downton Abbey, Wszyscy kochają Raymonda, Frasiera, Friday Night Lights, Doktora House’a, Diabli nadali, Świat według Bundych, Detektywa Monka, Parenthood, Psych, Bananowego doktora, Zdrówko!, Kamuflaż, Willa i Grace czy Superstore.

Jednak Peacock to będą nie tylko filmy i seriale. Widzowie będą mogli śledzić w serwisie swoje ulubione programy rozrywkowe (na czele z Saturday Night Live), wiadomości (do NBCUniversal należy kilka stacji newsowych), reality tv (chociażby The Real Housewives), a nawet widowiska sportowe. Już w dniu premiery serwis ma oferować 15 tysięcy godzin treści.

Źródło: The Verge

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

to rozdział 2 recenzja
7/10

To: Rozdział 2 – recenzja filmu

the i-land netflix serial recenzja zagubieni
4/10

The I-Land – sezon 1 – recenzja serialu