Peacock za darmo w Polsce
Peacock wystartował w Stanach Zjednoczonych
in

SMUTNESMUTNE

Peacock wystartował i jest dostępny za darmo, ale do Netflixa mu daleko

Peacock oficjalnie wystartował w Stanach Zjednoczonych. Jednak serwis przypomina bardziej odpowiedź na CBS All Access niż konkurencję dla Netflixa, HBO Max czy Amazon Prime Video.

Peacock to serwis streamingowy firmy NBCUniversal należącej do korporacji Comcast. Usługa oferuje przede wszystkim strumieniowanie filmów, serialu i programów, które zostały wyprodukowane przez NBC i siostrzane stacje oraz wytwórnię Universal Pictures.

Peacock – na czym oglądać?

Z serwisu można korzystać przez przeglądarki internetowe, aplikacje na smartfony, tablety, konsole Xbox One oraz PlayStation 4, a także na wybranych telewizorach i poprzez przystawki telewizyjne. Peacock jest na tę chwilę dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Niestety interfejs serwisu nie jest szczególnie zachwycający, a player najwyżej przeciętny.

Peacock – jaka cena?

Dostęp do serwisu jest darmowy. Jednak w przypadku wersji bezpłatnej musicie liczyć się z okrojoną biblioteką oraz reklamami. Są dwie opcje premium. Za 29,99 dolarów rocznie dostaniecie Peacocka z pełnym katalogiem, ale wciąż musicie liczyć się z tym, że będziecie oglądali reklamy. Pełna biblioteka i brak reklam to kwestia 79,99 dolarów rocznie.

Peacock – co w ofercie?

Najbogatsza wersja Peacocka oferuje około 20 tysięcy godzin filmów, seriali i przeróżnych programów telewizyjnych – od “Shreka” poprzez “Chicago Fire” na NBC Nightly News kończąc. Produkcji oryginalnych jest na razie jak na lekarstwo i właściwie ciężko wyłowić z nich coś ciekawego. Siłą napędową serwisu może być sport na żywo.

Peacock
Peacock

Peacock – warto?

Po kilku godzinach korzystania z Peacocka ciężko się czymkolwiek zachwycać. Serwis najprędzej można porównać do “gołej” wersji Player.pl. To przede wszystkim przenosiny części oferty telewizyjnej i kinowej NBCUniversal do internetu. Tym samym mamy do czynienia z usługą bardziej podobną do CBS All Access niż do Netflixa.

Największym plusem Peacocka jest cena. A raczej jej brak. Darmowy dostęp jest świetnym rozwiązaniem dla widzów, którzy chcą nadrobić aktualności lub obejrzeć za darmo jakiś starszy film lub serial z biblioteki NBCUniversal.

Peacock w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że Peacock przez dłuższy czas będzie usługą lokalną. Jest wręcz skrojony pod widza ze Stanów Zjednoczonych. Sport na żywo wymaga sporych wydatków licencyjnych, a amerykańskie newsy raczej nie zainteresują widzów w Polsce czy innych krajach. Ponadto sama biblioteka filmów i seriali nie jest jeszcze zbyt spektakularna.

Tym samym ciężko liczyć na to, iż Comcast wystartuje z serwisem w krajach, w których nie ma mocno rozbudowanych struktur. W Europie takie państwa można policzyć na palcach jednej ręki i są to przede wszystkim Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Niemcy, Hiszpania, czyli kraje, w których działa przejęte od 21st Century Fox Sky Group. Peacock w Polsce najpewniej pojawi się nieprędko.

Pełna oferta serwisu Peacock >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

jest krew... film stephen king szczu opowiadania ben stiller

“Jest krew…”: jeszcze więcej Stephena Kinga na ekranie. Ben Stiller zaadaptuje “Szczura”

Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii

Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii