Peninsula film zombie express 2 zwiastun data premiery
Koreański horror o zombie Peninsula w kinach już w sierpniu
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Peninsula, czyli Zombie Express wraca. Jest jeszcze intensywniej i groźniej

https://www.youtube.com/watch?v=xhNwhL58c9E

Zombie po koreańsku wracają. Nareszcie dostaliśmy zwiastun kontynuacji Zombie Expressu, czyli filmu Peninsula, którego akcja rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach znanych z poprzedniego widowiska.

Peninsula oznacza po polsku po prostu “półwysep”. Tym samym miejsce akcji filmu jest dosyć oczywiste. Spoglądając na zwiastun, można się spodziewać, iż będzie się działo. Już poprzednia część pędziła niemiłosiernie, a kontynuacja zapowiada się na przynajmniej równie intensywne doznanie. Hordy wściekłych nieumarłych są gwarantowane.

Peninsula to kontynuacja hitowego Zombie Expressu

Zombie Express (Train to Busan) okazał się wielkim hitem. Pokochali go widzowie, którzy zafundowali produkcji 87 milionów dolarów wpływów (niektóre dane mówią o 92 milionach) przy 8,5-milionowym budżecie. Również krytycy byli pod wrażeniem tego horroru wypełnionego akcją, gdyż na Rotten Tomatoes wystawili produkcji 7,57/10.

Peninsula to ten sam świat, ale zupełnie inna historia

Na stołek reżyserski powraca Yeon Sang-ho, który nieugięcie dążył do stworzenia drugiej części, ale w radykalnie odmiennym toniE. Peninsula rozgrywa się w tym samym świecie, co Zombie Express, ale porusza zupełnie inny wątek. Po ataku żywych trupów Korea Południowa ostała się głównie jako wymarłe miejsce na mapie. Jednak wciąż poszukiwani są żywi ludzie. Podczas jednej z misji ratunkowych żołnierze zostają zaatakowani. Na miejscu okazuje się, że zagrożeniem są nie tylko zombie, ale również ludzie. Niezdrowo postępująca apokalipsa wygląda na zupełnie niefajną sprawę.

Peninsula – czy znamy datę premiery kontynuacji Zombie Expressu?

Ciekawostką jest to, że powstał również animowany prequel do Zombie Expressu, czyli Stacja Seul. Pierwszą część filmu możecie obejrzeć na Netfliksie, a także kupić lub wypożyczyć Zombie Express w serwisie Chili. Kinowa premiera Peninsuli została ustalona na sierpień bieżącego roku. A jeśli macie ochotę obejrzeć coś w klimacie Zombie Expressu, to zapraszam Was do naszej listy 10 filmów o żywych trupach, które warto sprawdzić.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

hbo go kwiecień 2020 premiery nowości seriale filmy
8/10

HBO GO kwiecień 2020 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości

snowpiercer serial data premiery zwiastun

Snowpiercer dwa tygodnie wcześniej. Jest nowy zwiastun widowiska