Peninsula recenzje premiera budżet box office
"Peninsula" świetnie radzi sobie w koreańskich kinach
in

SUPER!SUPER!

“Peninsula” wielkim hitem pomimo kinowego reżimu sanitarnego

Kontynuacja “Zombie expressu” świetnie radzi sobie w koreańskich kinach. Przychód już niemal zrównał się z budżetem produkcyjnym filmu “Peninsula”.

“Peninsula” w pierwszy weekend w Korei Południowej osiągnęła świetny przychód, bo aż 9,2 milionów dolarów. Horror świetnie radzi sobie w box office – był grany na 2575 ekranach i uzyskał aż 93% udział w lokalnym rynku kinowym. W ciągu pierwszych pięciu dni, kiedy widowisko było wyświetlane, przyniosło aż 13,2 milionów dolarów do kas biletowych.

Budżet produkcyjny filmu to 16 milionów dolarów. Co jest więcej niż świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że w koreańskich kinach wprowadzono obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, które dotyczą liczby widzów mogących przebywać w sali kinowej.

Horror poradził sobie świetnie również w kinach IMAX. Zaledwie 18 z nich było otwarte, a i tak zdołał w nich zarobić 365 tysięcy dolarów.

“Peninsula” – o czym opowiada film?

Akcja filmu rozgrywa się w tym samym świecie, co “Zombie express“. Po ataku żywych trupów Korea Południowa jest wymarłym miejscem na mapie. Jednak wciąż poszukiwani są żywi ludzie. Podczas jednej z misji ratunkowych żołnierze zostają zaatakowani. Na miejscu okazuje się, że zagrożeniem są nie tylko zombie, ale również ludzie.

Widowisko nie jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z “Zombie expressu”, ale należy do tego samego uniwersum.

“Peninsula” – pierwsze recenzje

Również pierwsze recenzje “Peninsuli” są umiarkowanie pozytywne. Na razie jest ich niewiele w języku angielskim, ale te, które są, dają do zrozumienia, iż mamy do czynienia z godnym następcą “Zombie expressu”.

“Peninsula” – premiera w Polsce

Film czeka na premierę w Stanach Zjednoczonych, która została ustalona na 7 sierpnia. Później widowisko trafi do serwisu Shudder, który pokaże “Peninsulę” na wyłączność na początku 2021 roku. Na tę chwilę nie ma informacji o kinowej premierze filmu w Polsce.

Pierwszą część, czyli “Zombie express”, możecie obejrzeć w serwisie Netflix.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix amazon prime video imdb rotten tomatoes oceny

Amazon Prime Video lepszy od Netflixa? Tak mówią oceny na IMDB należącym do Amazonu

disney+plus liczba użytkowników 2020 rok

100 milionów użytkowników Disney+ w 2020 roku?