The Boys sezon 4

Cykl “Persona” dostępny w Xbox Game Pass jeszcze w 2022 roku; “Persona 5 Royal” ma datę premiery.

Jakub Kozakiewicz
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Na konferencji Xbox & Bethesda ujawniono, że “Persona 5 Royal”, “Persona 4 Golden” i “Persona 3 Portable” będą dostępne w Xbox Game Pass. Atlus od lat było bardzo mocno związane z Sony i Playstation. Era exclusive’ów się kończy, to wielki multiplaformowy krok.

Zapowiedź Persona 3 Portable, Persona 4 Golden i Persona 5 Royal

„Nigdy byś nie pomyślał, że to nadejdzie!”

Atlus na swoim twitterze.

Seria “Persona” obchodzi w tym roku 25-lecie, z tej okazji studio zaskoczyło miliony graczy na świecie. Plotki krążyły już od bardzo dawna, niedawno na PC pojawiła się Persona 5 Strikers – spin-off głównej serii, w którym niszczymy hordy przeciwników dynamicznymi kombosami. Nie wystarczyło to graczom z dwóch powodów bardzo ważnych powodów. Po pierwsze, Persona 5 Strikers” kontynuuje bezpośrednio fabułę z Persony 5, więc część wątków jest niezrozumiała. Po drugie, główna seria od zawsze opierała się na systemie walki jRPG, więc walka w typie “musou” bardzo mocno odbiega od tradycyjnego stylu Persony. Nareszcie fani będą doczekali się “Person” z krwi i kości.

- Reklama -
Ad image

Persona 5 Royal“:

Trailer “Persona 5 Royal”

Kultowa “Persona 5 Royal” to rozszerzona edycja piątki; wprowadza nowe wątki, które wybijają historię jeszcze wyżej. “Royal”, w porównaniu z innymi odsłonami w tym zestawieniu, wyszła stosunkowo niedawno bo w 2019 roku na konsole PS4. Barwne postacie, świetna ścieżka dźwiękowa i ambitna historia – tego od dawna chcieli gracze PC i już w październiku będą mieli taką możliwość za pośrednictwem Xbox Game Pass.

Premiera: 21.10.2022

Persona 4 Golden

Launch Trailer “Persona 4 Golden”na Steam

“Persona 4 Golden” pierwotnie ukazała się na konsoli Playstation Vita, w 2020 roku Atlus udostępniło ją na platformie Steam, to właśnie wtedy społeczność zareagowała plotkami o kolejnych Personach. Xbox Game Pass będzie świetną okazją na zagranie w ten kultowy tytuł, o ile (a pewnie tak jest) nie ograliście jej wcześniej na Vicie.

Premiera: TBA

Persona 3 Portable

Trailer “Persona 3 Portable” na PSP

“Persona 3” , a tak właściwie „Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable”, ukazała się w 2006 roku na konsoli PSP. Wydaje się, że to świetna okazja, by zacząć właśnie od niej, choć wszystkie Persony to pozycje w dużej mierze stand-alone. Gra ostrzyma Remaster i Game Pass umożliwi zagranie w nią po raz pierwszy na PC i Xbox.

- Reklama -
Skazana Max serial

Premiera: TBA

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz