Piotr, polski ochroniarz “Oszusta z Tindera”, domaga się 3 milionów euro od Netflixa

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 32 wyświetleń
1 min czytania
Zdjęcie z instagramu Simona Levieva

“Oszust z Tindera” ma również polski wątek. Jest nim ochroniarz Piotr, który żąda od Netflixa przeprosin i sporego zadośćuczynienia.

Piotr, który w dokumencie Netflixa, “Oszust z Tindera”, został zaprezentowany jako ochroniarz mężczyzny podającego się za Simona Levieva, wynajął kancelarię adwokacką Joanny Parafianowicz, która wystosowała pismo, w którym w imieniu klienta domaga się przeprosin i 3 milionów euro zadośćuczynienia.

Polak może pozwać Netflix

W piśmie czytamy, że ówczesny ochroniarz domaga się przeprosin, gdyż reżyserka widowiska nie tylko wykorzystała wizerunek Piotra bez jego zgody, ale również nie skontaktowała się z nim, celem ustalenia jego wersji wydarzeń, chociaż miała taką możliwość.

Zaznaczono, iż Piotr został przez to pokrzywdzony, gdyż “Oszust z Tindera” miał jednoznacznie negatywny wydźwięk. Ponadto ochroniarz miał zostać ośmieszony i pozbawiony prywatności.

Piotr chce od Netflixa 2 miliony euro zadośćuczynienia z uwagi na wymienione krzywdy oraz dodatkowo 1 milion euro odszkodowania, gdyż po emisji dokumentu nie ma możliwości wykonywania dalej swojego ditychczasowego zawodu.

W piśmie zaznaczono również, że Piotr nigdy nie brał udziału w procederze nadużyć wobec kobiet i sprzeciwia się takim zachowaniom. Ponadto Leviev ma zalegać z 10 tysiącami euro, które miał zapłacić Piotrowi za wykonaną pracę.

Leviev pokaże własną wersję wydarzeń

Również Shimon Hayut, który podawał się wielokrotnie za Simona Levieva, przyszłego spadkobiercy miliardowego imperium z branży diamentów, zapowiedział, iż pozwie Netflix oraz wkrótce zaprezentuje swoją wersję wydarzeń.

https://www.youtube.com/watch?v=0f5Beg1EygM
Zwiastun dokumentu

Dokument pokazuje wydarzenia z perspektywy wykorzystanych przez Levieva kobiet, które szukały miłości na Tinderze, a zostały z olbrzymimi długami. W związku z nadużyciami Leviev spędził kilka miesięcy w areszcie.

Film dokumentalny “Oszust z Tindera” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

🙁

1
0
Would love your thoughts, please comment.x