The Boys sezon 4

HBO przez Player.pl. Czy to się opłaca? Niekoniecznie

Dariusz Filipek
4 min czytania
HBO przez Player.pl może niektórym osobom ułatwić życie, ale sam nie zapłacę 45 zł wyłącznie dla HBO | Zdjęcie z Player.pl

Z ostatniej chwili

Chcecie mieć HBO przez Player.pl? Pewnie, że chcecie. Ile razy to słyszałem, że ktoś nie ma odpowiedniego abonamentu telefonicznego czy kablówki i nie może korzystać z HBO GO. No to super, bo świat idzie do przodu, a rzeczy się zmieniają i od teraz na Player.pl możecie uzyskać dostęp do SVOD (nie HBO GO – o czym później) i paczki kanałów HBO. Szkoda tylko, że słono będzie Was to kosztowało.

Ile kosztuje HBO przez Player.pl? 30 zł? Nie, więcej. 40?! Nie, jeszcze więcej. Za tę przyjemność zapłacicie 45 zł.

Oficjalnie pakiet HBO na Player.pl kosztuje 25 zł, więc taniej niż normalnie przez kabel czy w abonamencie telefonicznym. Jednak jest pewien haczyk. Aby skorzystać z HBO musicie mieć wykupiony dodatkowo pakiet Start Extra lub wyższy. Za wspomniany trzeba zapłacić 20 zł. Daje on dostęp do kilkunastu kanałów telewizyjnych (TVN 24 HD, TVN 24 BiŚ, TVN Style, Ale Kino+, TVN Turbo, HGTV, nSport+, Domo+, MiniMini+, Planete+, teleTOON+ oraz Kuchnia+). Podstawowego TVN i TVN 7 tam nie uświadczycie, chociaż pierwszą stację można bez problemu oglądać za darmo na konkurencyjnej aplikacji i witrynie internetowej WP Pilot. Skąd taka decyzja? Nie mam pojęcia. Jest zwyczajnie beznadziejna – tak na marginesie.

- Reklama -
Ad image
Player pl hbo player.pl Start EXtra HBO go
Pakiet Start Extra na Player.pl

Jednak to nie wszystko. Pakiet Start Extra to również możliwość cofania programów w czasie, nawet do 7 dni. To premierowe odcinki wybranych programów nawet tydzień przed emisją w telewizji. Dostęp do poszerzonego SVOD. Ponadto zyskujecie oglądanie bez irytujących reklam (nie licząc tych puszczanych na kanałach telewizyjnych na żywo).

I powiem Wam, że gdyby oferta kanałów na żywo mnie interesowała – a poza TVN 24 i TVN BiŚ telewizji kompletnie nie oglądam – to zastanowiłbym się nad takim pakietem. A z uwagi, że nie potrzebuję niesamowitych doznań dostarczanych przez szybszy dostęp do Na Wspólnej czy śledzenia bez reklam Szkoły na TVN, w moim kręgu zainteresowań jest wyłącznie HBO. Gdybym się na to zdecydował, wydawałbym praktycznie 15 zł więcej niż obecnie i zyskał dwa kanały informacyjne. Bez szału.

Ponadto nie uzyskacie dostępu do klasycznego HBO GO, a jedynie SVOD z pozycjami z katalogu HBO GO. Co jest niezbyt fortunne z dwóch powodów. Już na samym HBO GO nieraz dzieją się cyrki niemałe, o czym pisałem kilka tygodni temu. Z zewnętrznymi aplikacjami to jest tak, że poszczególne filmy, seriale i programy dostarcza HBO, ale to usługodawca, czyli obsługa Player.pl jest odpowiedzialna za dodanie ich do katalogu. W ten sposób ewentualny problem robi się hipotetycznie dwa razy pewniejszy. Ponadto witryna i aplikacje Player.pl pozostawiają ciągle wiele do życzenia.

hbo go player.pl pakiet bez abonamentu
Pakiet HBO na Player.pl

Z mojej perspektywy HBO przez Player.pl to opcja nieciekawa i zostaję przy tym, co już mam. Chociaż sądzę, że niektórym takie rozwiązanie może nieco ułatwić życie. A wszystkim życzę byśmy tak jak w Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i w Czechach dostali HBO GO bez zbędnych komplikacji, pakietów, dodatkowych abonamentów… Dopóki to się nie stanie, dopóty Netflix będzie rósł, a konkurencja marniała. Na szczęście dla nas, wszystko idzie ku lepszemu.

HBO na Player.pl

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
6 komentarze