podpalaczka film 2022 zwiastun firestarter
in

SUPER!SUPER!

“Podpalaczka” rozgrzeje zarówno kina, jak i internet

Zwiastun filmu

“Podpalaczkę” obejrzycie już w majowym słońcu. Widowisko pojawi się w tym samym czasie w kinach i w serwisie Peacock. Pierwszy zwiastun zapowiada, że film to autentyczny ogień.

“Podpalaczka” to kolejna reinterpretacja prozy Stephena Kinga i jednocześnie jest to drugie podejście do adaptacji książki pod tym samym tytułem. Ponadto dostaliśmy luźną kontynuację klasyka z 1984 roku. Keith Thomas (“Nocne czuwanie”) wyreżyserował film do scenariusza Scotta Teemsa (“Rectify”, “Halloween zabija”).

11-latka z palącą potrzebą podpalania

“Podpalaczka” opowiada o Charlie (w tej roli Ryan Kiera Armstrong), która posiada zdolności pirokinetyczne. Przez ponad dekadę jej rodzice, Andy (Zac Efron) i Vicky (Sydney Lemmon) ukrywają się przed bezwzględną agencją federalną, która chce schwytać i kontrolować dziewczynę, aby uczynić z nią broń masowego rażenia. Jej umiejętności mają potencjał rozwinąć się do tego stopnia, aby spowodować zniszczenie podobne do bomby atomowej. Andy uczy Charlie, jak kontrolować i rozładowywać moc, która niesie największe zniszczenia, gdy dziewczynka odczuwa ból lub wpada w gniew. Jednak, kiedy ta kończy 11 lat, ogień staje się coraz trudniejszy do opanowania. Dochodzi do incydentu ujawniającego miejsce, w którym przebywa rodzina. Wysłany za nimi agent (Michael Greyeyes) zrobi wszystko, aby wytropić i pojmać Charlie. Jednak dziewczynka ma inne plany.

Plakat filmu Podpalaczka (Firestarter)
Plakat filmu

Przebywanie z Charlie to jak zabawa z zapałkami przy beczce prochu

Historia kręci się wokół próby zapewnienia dziecku bezpieczeństwa, a jednocześnie już samo przebywanie w jednym pomieszczeniu z Charlie wygląda na niezbyt bezpieczne zajęcie. Burzące się w nastolatce hormony najpewniej sprawiają, iż momentami bardziej będziemy mieli wrażenie oglądania na ekranie superzłoczyńcy, aniżeli superbohaterkę — jak to ujął jeden z bohaterów słyszany na zwiastunie. Mam nadzieję, że film będzie kręcił się właśnie wokół poświęcenia dla bezpieczeństwa dziecka. Nawet pomimo tego, że jest ona tykającą bombą.

All of Us Are Dead cda

“All of Us Are Dead”

“All of Us Are Dead” to powrót do starych, dobrych zombie, które w serialu Netflixa atakują zakuwających do klasówek licealistów. Dowiedz się więcej o serialu “All of Us Are Dead” ▶

Nie wiem jak Was, ale mnie ten zwiastun kupił. Pierwsza zapowiedź filmu jest, miejmy nadzieję, kwintesencją tego, co czeka na nas w kinach i w serwisie Peacock, gdzie widowisko zadebiutuje w tym samym dniu, czyli 13 maja. Film dostał kategorię wiekową R.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

rozczarowani sezon 4

Premiera dnia: “Rozczarowani” wrócili na Netflix z czwartym sezonem

the girl before serial lokatorka hbo max

Premiera dnia: “The Girl Before” na HBO Max