The Boys sezon 4

“Podpalaczka” rozgrzeje zarówno kina, jak i internet

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Zwiastun filmu

“Podpalaczkę” obejrzycie już w majowym słońcu. Widowisko pojawi się w tym samym czasie w kinach i w serwisie Peacock. Pierwszy zwiastun zapowiada, że film to autentyczny ogień.

“Podpalaczka” to kolejna reinterpretacja prozy Stephena Kinga i jednocześnie jest to drugie podejście do adaptacji książki pod tym samym tytułem. Ponadto dostaliśmy luźną kontynuację klasyka z 1984 roku. Keith Thomas (“Nocne czuwanie”) wyreżyserował film do scenariusza Scotta Teemsa (“Rectify”, “Halloween zabija”).

- Reklama -
Ad image

11-latka z palącą potrzebą podpalania

“Podpalaczka” opowiada o Charlie (w tej roli Ryan Kiera Armstrong), która posiada zdolności pirokinetyczne. Przez ponad dekadę jej rodzice, Andy (Zac Efron) i Vicky (Sydney Lemmon) ukrywają się przed bezwzględną agencją federalną, która chce schwytać i kontrolować dziewczynę, aby uczynić z nią broń masowego rażenia. Jej umiejętności mają potencjał rozwinąć się do tego stopnia, aby spowodować zniszczenie podobne do bomby atomowej. Andy uczy Charlie, jak kontrolować i rozładowywać moc, która niesie największe zniszczenia, gdy dziewczynka odczuwa ból lub wpada w gniew. Jednak, kiedy ta kończy 11 lat, ogień staje się coraz trudniejszy do opanowania. Dochodzi do incydentu ujawniającego miejsce, w którym przebywa rodzina. Wysłany za nimi agent (Michael Greyeyes) zrobi wszystko, aby wytropić i pojmać Charlie. Jednak dziewczynka ma inne plany.

Plakat filmu Podpalaczka (Firestarter)
Plakat filmu

Przebywanie z Charlie to jak zabawa z zapałkami przy beczce prochu

Historia kręci się wokół próby zapewnienia dziecku bezpieczeństwa, a jednocześnie już samo przebywanie w jednym pomieszczeniu z Charlie wygląda na niezbyt bezpieczne zajęcie. Burzące się w nastolatce hormony najpewniej sprawiają, iż momentami bardziej będziemy mieli wrażenie oglądania na ekranie superzłoczyńcy, aniżeli superbohaterkę — jak to ujął jeden z bohaterów słyszany na zwiastunie. Mam nadzieję, że film będzie kręcił się właśnie wokół poświęcenia dla bezpieczeństwa dziecka. Nawet pomimo tego, że jest ona tykającą bombą.

All of Us Are Dead cda

“All of Us Are Dead”

“All of Us Are Dead” to powrót do starych, dobrych zombie, które w serialu Netflixa atakują zakuwających do klasówek licealistów. Dowiedz się więcej o serialu “All of Us Are Dead” ▶

Nie wiem jak Was, ale mnie ten zwiastun kupił. Pierwsza zapowiedź filmu jest, miejmy nadzieję, kwintesencją tego, co czeka na nas w kinach i w serwisie Peacock, gdzie widowisko zadebiutuje w tym samym dniu, czyli 13 maja. Film dostał kategorię wiekową R.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz