The Boys sezon 4

“Podpalaczka” wraca i zwiastuje sporo zwęglonego truchła

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Żyjemy w wyjątkowo niepewnych czasach, ale jest jedna rokroczna stała, czyli kolejne adaptacje powieści Stephena Kinga. Tym razem wraca “Podpalaczka”, która ma bardzo obrazowo stawiać ludzi w płomieniach.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
PODPALACZKA

Zdjęcia do “Podpalaczki” zostały zakończone w połowie zeszłego roku. W oczekiwaniu na pierwszy zwiastun filmowej rewizji prozy Kinga dowiedzieliśmy się, że widowisko dostało kategorię wiekową R. Uzasadniono to treściami związanymi z przemocą. To oznacza, że w Stanach Zjednoczonych w kinach film będą mogli obejrzeć widzowie, którzy mają już za sobą słodkie siedemnaste urodziny. Młodsi będą mogli wybrać się do kina wyłącznie z rodzicem lub dorosłym opiekunem.

- Reklama -
Ad image

To będzie trzecie podejście filmowców do “Podpalaczki”. Pierwszą adaptację dostaliśmy w 1984 roku. W 2002 roku otrzymaliśmy luźną kontynuację, która przez Kinga mogła być najwyżej pobłogosławiona. Nowy film, za który odpowiada Blumhouse Productions, zawita do kin w bliżej nieokreślonym czasie w 2022 roku.

Za najnowszą adaptacją stoi Keith Thomas, reżyser “Nocnego czuwania” (film jest dostępny online w serwisie Chili). Widowisko nakręcił do scenariusza Scotta Teemsa, który wcześniej napisał “Halloween zabija” i przygotowuje rewizję “Egzorcysty”.

Podpalaczka Firestarter 2022
W “Podpalaczce” ojciec będzie starał się uchronić córkę przed rządową agencją

“Podpalaczka” to opowieść o młodej dziewczynie, posiadającej umiejętność manipulowania ogniem i telekinezy, która wraz z ojcem ukrywa się przed rządową agencją. Nie wiemy, jak dalece film będzie zmieniał książkową rzeczywistość, ale obietnicą widowiska jest skupienie się na emocjonalnej więzi pomiędzy Charlie i jej ojcem. W tych rolach zobaczymy Ryan Kierę Armstrong oraz Zaca Efrona.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz