Pokémon: Detektyw Pikachu recenzja recenzje film rotten tomatoes box office
Pokemon: Detektyw Pikachu (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)
in

LOLLOL SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE SZOKSZOK OkropneOkropne

Pokemon: Detektyw Pikachu to chyba nie będzie hit

Pierwsze recenzje filmu Pokemon: Detektyw Pikachu studzą entuzjazm fanów. Krytycy na Rotten Tomatoes dają znak, że mamy do czynienia najwyżej ze średniakiem.

Pokemon: Detektyw Pikachu miał być w kinach największym przeciwnikiem Avengers: Koniec gry w nadchodzący weekend. Pojawiały się głosy, że widowisko Marvel Studios ustąpi pierwszego miejsca nowości od Warner Bros., ale wiele wskazuje na to, że produkcja nie będzie miała takiej siły przebicia. Oczekiwania wobec weekendu otwierającego topnieją niczym Nocny Król i z 75 milionów dolarów, których wcześniej się spodziewano, zrobiło się kilka dni temu zaledwie 40 milionów.

Chociaż marka Pokemon jest silna, ciężko nie zauważyć, że pomysł na film o Detektywie Pikachu mógł być nietrafiony. Podkreślają to recenzenci. Na tę chwilę na Rotten Tomatoes spłynęło 47 recenzji, które w 72% są pozytywne i dają widowisku średnią notę 6,15/10.

Pokemon: Detektyw Pikachu ponoć nie do końca dobrze przenosi na ekran swoje dziwaczne założenia, które znamy z zapowiedzi, ale najgorętsi fani mogą być usatysfakcjonowani. Mechanika, która sprawdza się w grze wideo, niekoniecznie pasuje do filmu. Według jednego z krytyków produkcja jest jednocześnie ambitna i leniwa oraz szalona i ospała. Są jednak tacy, którzy chwalą twórców za dostarczenie unikalnej interpretacji Pokemonów.

Film Roba Lettermana (Rybki z ferajny) opowiada o próbie odnalezienia ojca przez 21-letniego Tima (Justice Smith), który wraz z tytułowym detektywem dociera do olbrzymiego spisku zagrażającego światu Pokemonów. Widowisko jest utrzymane w stylu noir wymieszanym z komedią kryminalną. Głosu naszemu milusińskiemu Pikachu udzielił Ryan Reynolds.

Film w Polsce zadebiutuje dopiero 31 maja, a w Stanach Zjednoczonych będzie można go obejrzeć już 10 maja.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

gra o tron starbucks

Gra o tron i najkrótsza, najtańsza, najlepsza oraz jedyna w swoim rodzaju promocja Starbucks

gra o tron kubek

Znacie magiczną sztuczkę ze znikającym kubkiem? Twórcy Gry o tron na pewno