in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK

Daredevil traci na popularności, ale showrunner ma nadzieję na czwarty sezon

daredevil sezon 4 daredevil 4 sezon daredevil sezon czwarty daredevil czwarty sezon
Daredevil (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Erik Oleson, showrunner trzeciego sezonu Daredevila jest gotowy na czwartą odsłonę serialu traktującego o przygodach niewidomego mściciela.

Trzeci sezon Daredevila wraz z resztą seriali Marvela produkowanych dla Netflixa, mocno stracił na popularności. Zainteresowanie trzecim sezonem stopniało w Google Trends o ponad połowę, kiedy porównać go z pierwszym.

daredevil popularnosc
Zainteresowanie serialem Daredevil w Google

Kiedy jednak porównać trzeci sezon z drugim, przynajmniej w oczach krytyków poradził sobie lepiej. Tak wyglądają oceny kolejnych sezonów Daredevila na Rotten Tomatoes:

  • Sezon 1. – 99% pozytywnych recenzji (70 opinii); średnia ocena 8,1/10;
  • Sezon 2. – 78% pozytywnych recenzji (50 opinii); średnia ocena 7/10;
  • Sezon 3. – 93% pozytywnych recenzji (46 opinii); średnia ocena 7,58/10.

Trzeba jednak mieć w pamięci, iż trzeci Daredevil pomimo mniejszego zainteresowania, poradził sobie lepiej niż skasowany niedawno Luke Cage i Iron Fist. Co prawda opinie o drugich sezonach tych widowisk były nieco lepsze niż o pierwszych, ale nie przełożyło się to na impresje w Google, co jest dosyć rzeczowym odzwierciedleniem zainteresowania tymi produkcjami.

Sam stoję w rozkroku, gdyż pomimo kilku lepszych momentów, uważam od jakiegoś czasu, że ten zakątek Marvel Cinematic Universe (przynajmniej teoretycznie nim jest) dawno zjadł swój ogon i odtwarza w kolejnych sezonach schematy utorowane przez pierwszego Daredevila. I to nieważne czy piszę o serialu Daredevil, Luke Cage, Iron Fist czy Jessica Jones. Niestety jakość tych widowisk mocno odstaje od tego, czego bym od nich oczekiwał.

Jednak innego zdania jest showrunner trzeciego sezonu Daredevila, czyli Erik Oleson.

Jak twórca poinformował na Twitterze, zabiega o sezon czwarty i trzyma kciuki za to, że Netflix zgodzi się na kontynuację.

Na tę chwilę jest mi to obojętne, ale jeśli już dojdzie do produkcji, będę trzymał kciuki, by Oleson zrobił coś oryginalnego, na miarę premierowego sezonu.

Serial Daredevil w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bf034ece0fa02d35164d3f2″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

serial Narcos Meksyk oceny Narcos Meksyk ocena Narcos Meksyk opinie Narcos Meksyk opinia Narcos meksyk recenzje Narcos meksyk recenzja

Serial Narcos: Meksyk oceniony – warto oglądać nowy serial Netflixa?

netflix kino netflix kina netflix 2018

Netflix ciągle nie wysłał kin do lamusa