The Boys sezon 4

Daredevil traci na popularności, ale showrunner ma nadzieję na czwarty sezon

Dariusz Filipek
2 min czytania
Daredevil (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Erik Oleson, showrunner trzeciego sezonu Daredevila jest gotowy na czwartą odsłonę serialu traktującego o przygodach niewidomego mściciela.

Trzeci sezon Daredevila wraz z resztą seriali Marvela produkowanych dla Netflixa, mocno stracił na popularności. Zainteresowanie trzecim sezonem stopniało w Google Trends o ponad połowę, kiedy porównać go z pierwszym.

- Reklama -
Ad image
daredevil popularnosc
Zainteresowanie serialem Daredevil w Google

Kiedy jednak porównać trzeci sezon z drugim, przynajmniej w oczach krytyków poradził sobie lepiej. Tak wyglądają oceny kolejnych sezonów Daredevila na Rotten Tomatoes:

  • Sezon 1. – 99% pozytywnych recenzji (70 opinii); średnia ocena 8,1/10;
  • Sezon 2. – 78% pozytywnych recenzji (50 opinii); średnia ocena 7/10;
  • Sezon 3. – 93% pozytywnych recenzji (46 opinii); średnia ocena 7,58/10.

Trzeba jednak mieć w pamięci, iż trzeci Daredevil pomimo mniejszego zainteresowania, poradził sobie lepiej niż skasowany niedawno Luke Cage i Iron Fist. Co prawda opinie o drugich sezonach tych widowisk były nieco lepsze niż o pierwszych, ale nie przełożyło się to na impresje w Google, co jest dosyć rzeczowym odzwierciedleniem zainteresowania tymi produkcjami.

Sam stoję w rozkroku, gdyż pomimo kilku lepszych momentów, uważam od jakiegoś czasu, że ten zakątek Marvel Cinematic Universe (przynajmniej teoretycznie nim jest) dawno zjadł swój ogon i odtwarza w kolejnych sezonach schematy utorowane przez pierwszego Daredevila. I to nieważne czy piszę o serialu Daredevil, Luke Cage, Iron Fist czy Jessica Jones. Niestety jakość tych widowisk mocno odstaje od tego, czego bym od nich oczekiwał.

Jednak innego zdania jest showrunner trzeciego sezonu Daredevila, czyli Erik Oleson.

Jak twórca poinformował na Twitterze, zabiega o sezon czwarty i trzyma kciuki za to, że Netflix zgodzi się na kontynuację.

- Reklama -
Skazana Max serial

Na tę chwilę jest mi to obojętne, ale jeśli już dojdzie do produkcji, będę trzymał kciuki, by Oleson zrobił coś oryginalnego, na miarę premierowego sezonu.

Serial Daredevil w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bf034ece0fa02d35164d3f2″]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
3 komentarze