Powstrzymać mrok
Powstrzymać mrok (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Powstrzymać mrok – nowy thriller Netflixa zapowiada się znakomicie

Netflix nie umie w filmy – powiadają. I jest w tym tyle prawdy, ile fałszu. Kiedy patrzę na zwiastun filmu Powstrzymać mrok (a robię to trzeci raz), ciężko w to widowisko wątpić i zakładać z góry, iż będzie kolejną klapą serwisu.

Powstrzymać mrok opowie przedziwną i niepokojącą historię matki, która wynajmuje emerytowanego badacza wilków, by ten wytropił i zabił wilki, odpowiedzialne za śmierć jej syna. Z czasem między tą dwójką rodzi się dziwny i niebezpieczny związek. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy z wojny w Iraku, wraca mąż kobiety i wieść o śmierci syna rozpala brutalny łańcuch wydarzeń. Cała rzecz rozgrywa się na skraju cywilizacji, w małym miasteczku na Alasce.

Serwis zapowiada film jako thriller psychologiczny, ale oglądając zwiastun ciężko nie wyzbyć się wrażenia, że mamy do czynienia z horrorem. Z jednej strony Netflix ma sporo filmowych wtop, ale również wiele sukcesów. Dlatego nie skreślałbym jeszcze nadchodzącej produkcji z listy życzeń. W końcu fani kina grozy mogli obejrzeć tam całkiem przyjemne produkcje jak Hush, Gra Geralda czy Rytuał.

Premiera filmu Powstrzymać mrok odbędzie się 28 września. W filmie Jeremy’ego Saulniera (Blue Ruin, Green Room) zobaczymy m.in. Jeffreya Wrighta, Alexandra Skarsgarda oraz Riley Keough.

Powstrzymać mrok w serwisie Netflix

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

The End of the F***ing World sezon 2 TEOTFW2

Pojawiła się spoilerowa zajawka 2. sezonu The End of the F***ing World

serial Ślepnąc od świateł hbo Ślepnąc od świateł serial Ślepnąc od świateł zwiastun Ślepnąc od świateł 2018

Ślepnąc od świateł – zwiastun polskiego serialu HBO zapowiada świetne widowisko