in

SUPER!SUPER!

Powstrzymać mrok – nowy thriller Netflixa zapowiada się znakomicie

Powstrzymać mrok
Powstrzymać mrok (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Netflix nie umie w filmy – powiadają. I jest w tym tyle prawdy, ile fałszu. Kiedy patrzę na zwiastun filmu Powstrzymać mrok (a robię to trzeci raz), ciężko w to widowisko wątpić i zakładać z góry, iż będzie kolejną klapą serwisu.

Powstrzymać mrok opowie przedziwną i niepokojącą historię matki, która wynajmuje emerytowanego badacza wilków, by ten wytropił i zabił wilki, odpowiedzialne za śmierć jej syna. Z czasem między tą dwójką rodzi się dziwny i niebezpieczny związek. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy z wojny w Iraku, wraca mąż kobiety i wieść o śmierci syna rozpala brutalny łańcuch wydarzeń. Cała rzecz rozgrywa się na skraju cywilizacji, w małym miasteczku na Alasce.

Serwis zapowiada film jako thriller psychologiczny, ale oglądając zwiastun ciężko nie wyzbyć się wrażenia, że mamy do czynienia z horrorem. Z jednej strony Netflix ma sporo filmowych wtop, ale również wiele sukcesów. Dlatego nie skreślałbym jeszcze nadchodzącej produkcji z listy życzeń. W końcu fani kina grozy mogli obejrzeć tam całkiem przyjemne produkcje jak Hush, Gra Geralda czy Rytuał.

Premiera filmu Powstrzymać mrok odbędzie się 28 września. W filmie Jeremy’ego Saulniera (Blue Ruin, Green Room) zobaczymy m.in. Jeffreya Wrighta, Alexandra Skarsgarda oraz Riley Keough.

Powstrzymać mrok w serwisie Netflix

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The End of the F***ing World sezon 2 TEOTFW2

Pojawiła się spoilerowa zajawka 2. sezonu The End of the F***ing World

serial Ślepnąc od świateł hbo Ślepnąc od świateł serial Ślepnąc od świateł zwiastun Ślepnąc od świateł 2018

Ślepnąc od świateł – zwiastun polskiego serialu HBO zapowiada świetne widowisko